Otroci v nakupovalnem vozičku

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. avg 2016 8:29

Po moje pa v tem forumu sploh ni poudarek v tem, koliko so ali niso blatni otrokovi čevlji - poudarek je vzgoja otrok. In v voziček za nakupovanje otrok ne sodi, razen v za njega namenjeno mesto. Prideš v trgovino in v vozičkih "občuduješ" pet do šestletne otroke, ki niso sposobni normalno hoditi ob mami - prosim vas, no!

lp

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. avg 2016 9:41

Vrtejbenka je napisal/a:
 


http://www.aliexpress.com/item/Baby-kids-child-infant-t - v zvezi z oblačenjem trgovinskih nakupovalnih vozičkov

 

 

Katarinči!..a ti to resno? ...pa kdo kupi prevleko za nakupovalni voziček?...

Vrtejbenka

 Vrtejbenka, saj veš, "ovce su za šišanje" ... Ampak vsa čast tistemu, ki se je tega pripomočka spomnil. Treba ja znat prodat tisto, kar sploh ne potrebujemo ...

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. avg 2016 9:42

elaphus je napisal/a:
Po moje pa v tem forumu sploh ni poudarek v tem, koliko so ali niso blatni otrokovi čevlji - poudarek je vzgoja otrok. In v voziček za nakupovanje otrok ne sodi, razen v za njega namenjeno mesto. Prideš v trgovino in v vozičkih "občuduješ" pet do šestletne otroke, ki niso sposobni normalno hoditi ob mami - prosim vas, no!

lp

cervus

mamamia

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

3. avg 2016 9:44

tedyka je napisal/a:

Sicer pa se dobijo tudi take posebne vreče - torbe, ki jo daš v voziček in zapneš na vsaki strani, da v bistvu na nek način "oblečeš" voziček in potem v tej vreči-torbi stvari tudi odneseš iz trgovine, ker ima tudi primerne ročaje.

 

tedyka

Ma neee, Vrtejbenka, saj nisem , to je samo še eno čudo z Aliexpressa,  tedyka me je spomnila, da sem ne tako dolgo nazaj, ko je bil Aliexpress zeloooo popularen na teh straneh in smo nekomu vsi pomagali z nasveti, malce pofirbcala na omenjeni strani in imela priložnost videti zanimive "igračke" oziroma "nujne" pripomočke, kot je na primer tale,  namenjene prav za pretirano skrbne mame in ate ...

Vožnjo z dvema vozičkoma vštric v špico pa obvladam v nulo, je pa res, da sem vesela, da so tisti časi, ko sem  "paradirala" po trgovinah, že za mano.

Strinjam se z elaphus, res gre bolj za vzgojo, dodala pa bi, da ne toliko za vzgojo otrok, kot pa za sporen odnos tistih odraslih, ki dajejo otroka v nakupovalni del vozička, namenjen za živila, pri tem pa se jim to zdi čisto normalno oziroma samoumevno.

 

Katarinči

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

3. avg 2016 10:34

No pa mi razloži kako gre nekdo nasproti, če imam jaz dva vozička vzporedno?? Med policami v našem kraju to ni nikjer izvedljivo.

 

Res je da otrok ne posedam v nakupovalni voziček, sem pa to naredila letos na morju, ko je bila trgovina ob polna da nisi mogel niti mimo in ja lažje mi je bilo tako z dvema, saj nikoli ne veš, če bi se mali izpustil za sekundo, ga v tisti gneči nebi našla pol ure...

 

Tudi mene ne moti, če katera mama to naredi, kot, da je sedaj vsak otrok ki se pelje v vozičku nevzgojen, vsaka mama pa najslabša mama???

testeninca

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

3. avg 2016 11:26

Če ni šlo vzporedno, sem enega z desnico potiskala pred seboj, drugega pa z levico vlekla za sabo. Tako smo se pomikali tudi v čakalni vrsti pred blagajno in med plačevanjem (nalaganje artiklov na tekoči trak je včasih zahtevalo kar nekaj spretnosti glede na to, da sem stala med vozičkoma). Razen v nekaterih manjših lokalnih samopostrežnih trgovinah z živili pa so v zadnjih letih povsod dovolj široki prehodi, da se lahko srečata dva vozička, torej lahko tudi vozim dva vštric.
Kadar sem se s kom srečala med policami in mu je moj konvoj zaprl pot, ni NIKOLI nihče negodoval, temveč počakal, da sem mu sprostila pot mimo, bodisi pa celo vprašal, kako mi lahko pomaga

Testeninca, otrok, ki se pelje v vozičku, ni (bil) vzgAjAn. "Najslabša mama???" Halo? Lepo te prosim, testeninca, tega pa rajši sploh ne bom komentirala


Hecno, v vseh teh letih nisem doživela nobenega neprijaznega ali nestrpnega odziva v trgovini, tule pa toliko nestrpnosti, toliko izgovorov, da se ne da.  Da se, vendar ni lahko. 



Katarinči



Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 03. 2016 11:27

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 03. 2016 11:28

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

3. avg 2016 11:30

elaphus je napisal/a:
 poudarek je vzgoja otrok.

Pred tem pa vzgoja odraslih - staršev glede namena nakupovalnih vozičkov in da v voziček za nakupovanje otrok ne sodi, razen v za njega namenjeno mesto.

rdkapica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. avg 2016 11:38

Katarinči je napisal/a:
 
 

 

Strinjam se z elaphus, res gre bolj za vzgojo, dodala pa bi, da ne toliko za vzgojo otrok, kot pa za sporen odnos tistih odraslih, ki dajejo otroka v nakupovalni del vozička, namenjen za živila, pri tem pa se jim to zdi čisto normalno oziroma samoumevno.

 

Katarinči

Ja, Katarinči, res je, napisala si natanko tisto, kar sem jaz mislila, pa sem ne povsem pravilno napisala.

lp

cervus

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. avg 2016 12:08

Katarinči je napisal/a:
tedyka je napisal/a:
Sicer pa se dobijo tudi take posebne vreče - torbe, ki jo daš v voziček in zapneš na vsaki strani, da v bistvu na nek način "oblečeš" voziček in potem v tej vreči-torbi stvari tudi odneseš iz trgovine, ker ima tudi primerne ročaje.

 

tedyka

 

Katarinči

Take torbe ima občasno Hofer https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba/arhiva/pos .   in so zelo priročne, ker imajo znotraj tudi precej velik žep za zamrznjena in hlajena živila in ni treba posebej nositi namenske vreče.   So precej prostorne, le obtežiti jih ni dobro preveč. Mojo sem ravno danes šivala, ker se je strgal slabo izveden šiv na dnu.  

Lahko jih seveda uporabiš tudi za nabiranje nakupljenega, če se komu zdi voziček sam preveč umazan. Mi jih imamo samo za pospravljanje s pulta, da ni dvakratnega dela. Tačas, ko čakaš v vrsti, jo namontiraš na voziček in pri blagajni pospravljaš direktno vanjo.

Cila

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

3. avg 2016 13:57

Vse te vrečke itn. so fajn. Vendar pa mislim, da so v prvi vrsti za čiste vozičke odgovorni trgovci. Pa kultura naroda, družin gor ali dol. Ima "svako jakih", vsak svoj pogled na vzgojo, čistočo (kar je res, je res) pa vendar mora za osnovno  higieno največkrat uporabljenega pripomočka v trgovini, varnost glede čistoče-higiene, transporta poskrbeti trgovec. Zaradi mene lahko vozičke opremi s piktogrami, nakazuje na kulturo poasmeznika, vzgoje, pa vseeno mora poskrbeti za čistočo, varno pot živil tudi z rednim pranjem in vsake toliko dezinfekcijo vozičkov. 

Tako kot je čist Wc v gostilni slika gostinca, tako so vozički slika trgovca. Strošek gor ali dol. Ne more prodajati živil z vozički, ki cvetijo od umazanije. Saj se tudi v gostilno ne odpravimo s čistimi prti in svojimi krožniki. Pa morajo ti za nekaterimi spucati veliko večjo svinjarijo, kot jo naredi čeveljček. 

Sweetness Bakery http://www.220stopinjposevno.com

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti