Prodam kuharske knjige

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jul 2016 20:19

MiriBon je napisal/a:
No, te pa res ne poznam.

Life is war against boredom~

Škoda. Ivačičeva kuharska knjiga je bila v časih, ko so bile takšne knjige pri nas res še redkost, tako rekoč biblija vsakega gospodinjstva. Jaz še danes rada listam po njej, berem recepte, nasvete, čeprav so nekateri v primerjavi z današnjimi knjigami že skorajda malce arhaični.  Mi imamo še tisto majhni, črno, s trdimi platnicami v črnem platnu. Nekaj pack je po listih, tudi s kulico kaj podčartano. Dokaz, da smo jo tudi uporabljali.

In ena redkih, pri katerih ne pogrešam fotografij ob receptih.

 

Pa še kakšne TV oddaje z mojstrom Ivačičem se spomnim. 

http://oldportal.euscreen.eu/play.jsp?id=EUS_07A6643A5DF24

 

Meni je Ivačičeva knjiga "must have". Tudi dokaz, v katero generacijo sodim? 

mamamia

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

31. jul 2016 21:49

Bom ob priliki pokukala kakšen antikvariat, me kar malo firbec matra.

Life is war against boredom~

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. avg 2016 21:44

mamamia, jaz imam ta "must have" v treh izvodih . Vsak ima svojo zgodbo. Kuharica, ob kateri sem se naučila kuhati. In njegov ceneni biskit pri meni zelo visoko kotira, ena knjiga se kar sama odpre na tisti strani.

Loni Makaroni

Leikolinko  

član od: 13.5.2014

sporočila: 87

6. avg 2016 5:16

cena celotnega kompleta pa je..? :)

Leikolinko

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. avg 2016 6:52

Leikolinko je napisal/a:
cena celotnega kompleta pa je..? :)

Leikolinko

 

Neorecenljivo ... 

mamamia

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

21. avg 2016 17:29

Prodam kuharske knjige, ki so na spodnjih slikah.

Knjigice ki so bile "priloga" lahko tudi poklonim pri nakupu večje knjige.

 

Sliko posamezne knjige lahko pošljem na mail.

Več info ZS.

 

PS: Prodam tudi razne atlase, enciklopedije in knjige ročnih del... bom objavila v prihodnje.

 

 

testeninca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. avg 2016 18:10

Veš kaj, testeninca, prodajat tiste priloge iz Jutarnjega lista je pa le malo preveč. So bile le priložene časopisu, pa že nekaj let so stare, jih imam doma in vem, kdaj so izhajale. Ok, da prodajaš knjige, ampak da bi tole prodajala? Za deset centov mogoče? Ok, naprej praviš, da bi to dala, če nekdo eno "večjo" knjigo kupi.

Kar je preveč, je pa res preveč.

Jaz revije in take priloge dam zastonj, nekomu, ki ima veselje, in mi na kraj pameti ne pade, da bi priloge iz časopisov prodajala.

mamamia

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

21. avg 2016 21:08

Draga mamamia, napisala sem da knjigice, ki so bile priloga poklonim ob večji knjigi ne ob nakupu večje količine knjig, ker toliko jih pa spet ni (kuharskih).

Kar pa se tiče prodaje posameznega izvoda te knjigice pa je to bolj v stilu poštnine, ne pa da bom na teh knjigicah zaslužila.

Tudi kjige se prodajajo bolj po simboličnih cenah.

 

Pri nas je ogromna količina knjig (kuharskih, atlasov, enciklopedij, zgodovinskih, političnih, ročna dela, romanov) mislim da celotna količina presega 500 knjig in sedaj jim res zmanjkuje prostora in zaradi tega bodo nekatere romale tudi na smetišče, kar se mi po svoje zdi škoda in je bolje, da jih prodam po simboličnih cenah.

 

Evo spodaj še posamezni izvodi knjig.

testeninca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. avg 2016 7:43

Namesto na smetišče jih podariš antikvariatu, šoli v vašem kraju, morda bližnji knjižnici? 

mamamia

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

22. avg 2016 7:53

Ja bi vendar so jih v knjižnici zavrnili (oz. bi morala pisati prošnjo pa...), šola tudi nima interesa...

testeninca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti