Arasidova omaka

SuNnYbAbY  

član od: 24.5.2004

sporočila: 3

tema odprta - 24. maj 2004 18:40 | ogledi: 10.035 | odgovori: 8

Pozdravljeni,

sem velik ljubitelj mehiske hrane in tako se zgodi, da se nemalokrat znajdem pred natakarjem v Joe Penasu. Ravno zadnjic sem jedla najbolso, oziroma edino arasidovo omako, ki sem jo kdaj poizkusila. Ima mogoce kdo kako idejo o pripravi take omake ?

se naprej uzivajte v kulinaricnih dobrotah in lep pozdrav,

sunny

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

25. maj 2004 7:24

Ne vem sicer, kako je bila pripravljena v Joe Penasu, sama pa za k fondueju pripravim arašidovo omako tako, da arašidovo maslo (tisto, v katerem so koščki arašidov) razmešam z mlekom, po potrebi solim in popram in to je to. Avena

Eldare  

član od: 6.5.2004

sporočila: 7

27. maj 2004 16:06

Hmmm... mislim, da imam pravi recept za Chipotle Peanut Butter Sauce oziroma mehisko Arasidovo omako ... Ne morem pa trditi zagotovo, ker je se nisem poskusila nerediti. Torej: 2 skodelici vode 2 stroka cesna 2 pekoči papriki ( Chipotle papper ) 4 čajne žličke ingverja 2/3 skodelice naravnega arasidovega masla z koscki arasidov 4 jedilne žlice naravne sojine omake 1 jedilna žlica koruznega škroba za zgostitev omake To bi kar drzalo... mislim pa, da se nekaj manjka...in sicer tista zelenjava, ki se jo vidi v omaki, ko jo jes v Joe penasu... hmmm... Ma...verjetno je omaka dobra tudi brez tiste zelenjave... Ja..upam, da bom kmalu imela kaj casa, da jo poskusim naredit po tem receptu... Eldare Eldare

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

28. maj 2004 7:31

Bere se dobro. Jutri bom preiskusila. Avena

Eldare  

član od: 6.5.2004

sporočila: 7

1. jun 2004 9:49

Sem poskusila naredit.... ja, mogoce z malo manj zacimbami... tista zelenjava pa je mogoce...drobnjak? Nevem.... Vsekakor morate pazit, da ne naredite napake kot jaz in kupite kikirikijevo maslo, ki je slano... Ne vem pa ce se v sloveniji sploh dobi neslanega... Eldare

Angelina  

član od: 17.11.2003

sporočila: 25

2. jun 2004 19:22

Za ta problem, glede masla, obstaja neverjetno preprosta rešitev. Kupiš vrečko arašidov (nepraženih in neslanih), vržeš v multipraktik in .. voila! To je to.. Ni potrebno ničesar dodajat, ker je zadeva sama po sebi dovolj mastna, da resnično rata maslo. Pa še to, nevem kako je časovno z navadnim multipraktikom, pri nas imamo namreč robota, in gre z njim res hitro. Lp, Angelina

MojcaA.  

član od: 19.5.2004

sporočila: 6

2. jun 2004 21:45

Zivjo! To sporočilo ne sodi v to rubriko, pa vendar vseeno... Angelina - kaksen je ta robot in kako se obnese? Namreč nameravamo ga kupiti sorodnici za roj. dan. Hmm, pa še cena me zanima. Hvala in brez zamere.

Eldare  

član od: 6.5.2004

sporočila: 7

4. jun 2004 11:01

ne se sekirat, ce sporocilo ne sodi v rubriko :) ...tako ali tako je temo zacela sunnybaby, od katere ze lep cas na to temo ni ne duha ne sluha...lol... upam, pa, da se bo Mojca se kaj oglasila in ti opisala robota... Lep pozdrav... Eldare

Eldare  

član od: 6.5.2004

sporočila: 7

4. jun 2004 11:08

Drugace pa obstajajo razlicne znamke in razlicni tipi robotov... Jaz bi se odlocila za Bosh ali Philips... cene pa so zelo reazlicne... tam nekje od 20 - 30.000 sit za navaden multipraktik.... do 60. 000 pa za mesalnik... Eldare

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti