Ljubljana center

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

tema odprta - 14. jul 2016 12:34 | ogledi: 1.875 | odgovori: 8

Pozdravljeni,

 

bolj poredko zahajam v Ljubljano, danes pa po sili razmer moram priti do glavne želežniške postaje in sicer iz Celja. Slišim, da so neke zapore cest, zato prosim za info na katerem izvozu grem dol in kako potem naprej.

 

Najlepša hvala


LP

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. jul 2016 12:59

Najlažje: Greš po AC, v Zadobrovi se razvrstiš desno, smer Kranj,.....(na modro oznako), potem pelješ po obvoznici do krožišča Tomačevo (mimogrede, zelo dobro označeno, kljub 4 pasovom zelo pregledno) in se držiš smeri Center, Stožice, Žale.

S krožišča zaviješ na tretjem izvozu, cesta vodi po levi strani Stožic, nato greš naravnost prvem in tudi drugem krožišču. Na tretjem (na levi imaš Žale, na desni pa Sočo), zaviješ na prvem izvozu na Linhartovo, nato na prvem pravem križišču (en semaforr vmes je pri uvozu v Sočo, a je na prehodu za pešce) zaviješ levo, na Topniško. Ko se cesta malo spušča, imaš križišče, pred sabo vidiš podvoz pod železnico, desno je znana Situla.

Zdaj imaš 2 možnosti. Če na tem križišču zapelješ DESNO, prideš na Vilharjevo in ta z ene strani oklepa železniško postajo, tu imaš blizu tire 7, 8, recimo. Če nadaljuješ skozi podvoz pod železnico (torej pelješ skozi križišče naravnost), se cesta kmalu usmeri desno (naravnsort je na križišču enosmerna v nasprotno smer). Si že na cesti, ki te pripelje na železniško postajo, le naravnost skozi, mislim, 3 semaforje moraš.

 

Upam, da sem ti poimagala. če bi bil izvoz Bežigrad odprt, bi bilo še lažje, pa mislim, da je zdaj iz štajerske smeri zaprt. Srečno pot, če kaj ni jasno, pa povprašajh. predlagam, da si pot pogledaš na zemljevidu Ljubljane, zato sem ti nekaj ulic napisala.

 

Morda še enostavneje: Greš po AC, v Zadobrovi se razvrstiš desno, smer Kranj,.....(na modro oznako), potem pelješ po obvoznici do izvoza Šmartinska, kjer zaviješ v smeri center in pelješ vseskozi naravnost, tudi takrat, ko cesta pripelje do y križišča, kjer tvoja cesta vodi rahlo levo, čez nekja časa pa rahlo desno in se spusti malo navzdol. Zdaj si na križišču pri Situli, ki je pred tabo na levi na drugi strani križišča.  Če nadaljuješ levo skozi podvoz pod železnico (torej pelješ skozi križišče naravnost), se cesta kmalu usmeri desno (naravnsort je na križišču enosmerna v nasprotno smer). Si že na cesti, ki te pripelje na železniško postajo, le naravnost skoui, mislim, 3 semaforje moraš.

Če na tem križišču zapelješ naravnsot, prideš na Vilharjevo in ta z ene strani oklepa železniško postajo, tu imaš blizu tire 7, 8, recimo.

TUKAJ vpiši Celje in Ljubljana Center, le pazi, da ne boš gledala možnosti po Dunajski, ker nanjo ni izvoza z obvoznice.

rimljanka

 

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 14. 2016 13:39

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

14. jul 2016 13:12

Če imaš možnost, si sposodi garmin, ali pa ga vklopi na telefonu. Čeprav ima včasih čudne finte, te na koncu zmerom pripelje na pravo točko.

marjja

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

14. jul 2016 13:39

rimljanka je napisal/a:

Morda še enostavneje: Greš po AC, v Zadobrovi se razvrstiš desno, smer Kranj,.....(na modro oznako), potem pelješ po obvoznici do izvoza Šmartinska, kjer zaviješ v smeri center in pelješ vseskozi naravnost, tudi takrat, ko cesta pripelje do y križišča, kjer tvoja cesta vodi rahlo levo, čez nekja časa pa rahlo desno in se spusti malo navzdol. Zdaj si na križišču pri Situli, ki je pred tabo na levi na drugi strani križišča.  Če nadaljuješ levo skozi podvoz pod železnico (torej pelješ skozi križišče naravnost), se cesta kmalu usmeri desno (naravnsort je na križišču enosmerna v nasprotno smer). Si že na cesti, ki te pripelje na železniško postajo, le naravnost skoui, mislim, 3 semaforje moraš.

Če na tem križišču zapelješ naravnsot, prideš na Vilharjevo in ta z ene strani oklepa železniško postajo, tu imaš blizu tire 7, 8, recimo.



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 14. 2016 13:05

 

Ta opcija se mi zdi bolj enostavna :) 

Še ena možnost, "trotlziher" tudi za moje domače brez orientacije, ki pridejo na obisk vsake toliko:

Po AC mimo izvoza za Kranj, potem pa ven na izvozu Ljubljana vzhod in na desno v smeri center. Kar nekaj časa naravnost po Zaloški, takoj za kliničnim centrom v semaforiziranem križišču na desno na Njegoševo, potem pri naslednjem semaforju na levo na Masarykovo. En uvoz na parkirišče je že pred železniško postajo, mislim da pri prvem semaforju, na desni. 

jkd

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. jul 2016 13:41

jkd, naslednji semafor od Zaloške še ni Masarykova, sta 2 semaforja še vmes na Njegoševi.

rimljanka

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

14. jul 2016 13:47

rimljanka je napisal/a:
jkd, naslednji semafor od Zaloške še ni Masarykova, sta 2 semaforja še vmes na Njegoševi.

rimljanka

Ups.... pa res, na tiste vmes sem pozabila. Ampak sem skoraj prepričana, da je samo eden, v križišču med parkirno hišo in polikliniko.....

 

jkd

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. jul 2016 13:49

In naslednji, za pešce, pred vhodom v Polikliniko, ampak je tam tudi odcep ceste zraven.

rimljanka

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

14. jul 2016 13:54

rimljanka je napisal/a:
In naslednji, za pešce, pred vhodom v Polikliniko, ampak je tam tudi odcep ceste zraven.

rimljanka

Zdaj pa ne vem več, katerega misliš..... pa skoraj vsak dan hodim tam okoli, resda kot pešec... Razen če šteješ posebej oba semaforja, ki sta v istem križišču? Imaš prav, ne-lokalca lahko zmede :/

 

jkd

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

14. jul 2016 14:36

Hvala, upam, da mi uspe...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti