Odprte rane na goleni

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

tema odprta - 14. jul 2016 7:26 | ogledi: 4.208 | odgovori: 22

Pozdravljeni!

Moje vprašanje ni kulinarično, me pa zanima vaše mnenje kako naj ravnam. Očetu so se pred 10 dnevi odprle rane na nogi zaradi popuščanja srca in posledično zastajanja vode, kar je vodilo k slabšanju zdravstvenega stanja mojega 95-letnega očeta. Da skrajšam zgodbo: dermatolog in osebna zdravnica sta predlagala da mu patronažna sestra dnevno oskrbuje rane do zacelitve, zakar je dobila tudi naročilo. Zataknilo se je pri sestri, ki je mnenja, da se rane oskrbujejo samo vsak drugi dan. Po mojih prošnjah je pristala, da bo ta teden prihajala dnevno. Še bolj je bila užaljena, ker sem ji povedala, da dermatolog ne dovoli čistiti rane z milnico, ampak samo z fiziološko raztopino. Rane se očetu še niso zacelile, koža je rdeča, rane zagnojene in seveda temu primerno tudi bolečine. Oče ima tudi antibiotik. Včeraj mi je sestra sporočila, da v naslednjem tednu ne bo več prihajala dnevno, ker se o tem lahko odloči sama in da bo svojo odločitev sporočila osebni zdravnici.

V zadnjem času sem z očetom pogosto na urgenci, pri osebni zdravnici, poizkušam vse, da bi mu lajšala zadnje mesece življenja. Povsod sem naletela na izjemno prijazne zdravnike, ki se res trudijo, da mu pomagajo. Sedaj pa sem naletela na sestro, ki očitno ne prenese, da ji zdravniki odrejajo kako naj opravi svoje delo.

Ne vem kako naprej. Res bi rada slišala vaša mnenja in predloge, pa tudi izkušnje. Kako naj odreagiram?

Najlepša hvala za vsako mnenje. Vsem želim lep dan.

 

ursula-ce

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

14. jul 2016 7:43

Pozdravljena, sestra verjetno za oskrbo rane uporablja moderne bloge, ki pa se ne menjavajo dnevno, rane se prevezujejo na 2 dni ali še dlje odvisno od tega katere obloge uporabja. Rezultati zdravljenja so tako veliko boljši, kot pri prejšnejem načinu previjanja ran. Patronažne sestre so po mojih izkušnjah kar dobro zverzirane v prevezovanju ran tako, da mislim, da ji lahko zaupaš. Kar se tiče zacelitve te nočem spravljati v slabo voljo ampak praviloma je celjenje ran pri takšnih bolnikih zelooo dolgotrajno in seveda tudi boleče. Žal.

jade

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. jul 2016 10:00

ursula-ce je napisal/a:

.... ne dovoli čistiti rane z milnico, ampak samo z fiziološko raztopino. .....

tale stavek se mi z modernimi oblogami tepe.

 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

14. jul 2016 17:49

Res mu je sestra spirala rane z milnico, uporablja pa mrežice za rane. Ko sem o tem vprašala na dermatološkem oddelku (imela sem izkušnje že pri mami), so bile sestre začudene, prav tako dermatolog. Naročil mi je naj sestri rečem, da lahko, čeprav ni potrebno, uporabi samo fiziološko raztopino. Res nimam nič proti sestri in ker imam mamo že 5 let popolnoma nepokretno, sem navajena delati z roko v roki s patronažnimi sestrami, ki so se izkazale za izjemne osebe. Nikoli še nisem imela nobenih težav. Sestra je nova na terenu, ne vem kako se ji naj približam, da bi bilo za obe lažje.

ursula-ce

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

14. jul 2016 23:17

Pri mojem očetu so se mrežice za rane zelo dobro obnesle, preležanina ki se je prej kvečjemu večala, se je po uporabi mrežic v kratkem času zacelila.  Ne vem pravega izraza zanje, izgledalo je kot gaza namočena v nekaj vosku podobnega.

 Kakšna je milnica nisi napisala, mogoče ima posebno milo? Fiziološka raztopina pa je samo slana voda, razkužena in v pravem razmerju, kot so mo razložili v bolnici.  A se lepše sliši in bolje zaračuna, kot slana voda?

Katrca11

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

17. jul 2016 7:25

Katrca11, v vodo je dodala nekaj čistila za pomivanje posode.

Terlikar, hvala, bom nabavila.

Medtem je prišlo še isti dan do spremembe, sestre ni več na terenu (ne vem razloga), sestra, ki jo je nadomestila prihaja vsak dan. Zelo sem si oddahnila.

Hvala za vaše nasvete.

Lep nedeljski dan.

ursula-ce

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. jul 2016 12:23

Me je kar zmrazilo tisto z vodo in čistilom za posodo.

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. jul 2016 13:43

V medicinski enciklopediji piše, da se rane lahko izpirajo z blago milnico, ta se lahko uporablja tudi za odstranjevanje oblog z rane. Ni še čas, da bi nesrečno sestro sežgali na grmadi. 



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 17. 2016 13:44

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. jul 2016 20:28

Ne, ne, ampak gel za pomivanje posode?

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti