Skuta..prosim pomagajte mi

MladaKuharica123  

član od: 27.6.2016

sporočila: 1

tema odprta - 27. jun 2016 18:08 | ogledi: 4.903 | odgovori: 6

Pozdravljeni/e

V skrinji sem našla skuto, katere rok uporabe je bil do 25. 10. 2015 (torej je prbl. 8 mesecev čez rok). Zanima me, če jo lahko uporabim, saj je bila ves ta čas zmrznjena. Če kaj pomaga, jo nameravam porabiti za skutino torto. 

Lp

Mlada Kuharica

MladaKuharica123

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. jun 2016 19:10

Ne vem prav. Odmrzni jo, pa boš videla, kakšen ima okus in kakšna bo nasploh videti.

Jaz sem enkrat pojedla jogurt januarja, rok uporabe mu je bil po pokrovčku sodeč potekel oktobra, ni bil zamrznjen, le v hladilniku ... okus je bil kot pri svećem, slabo mi tudi ni bilo.

 

Ne vem, kako je z zamrznjeno skuto.

mamamia

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

27. jun 2016 19:32

Če skrinja hladi kot je treba in če je bila skuta dobro zapakirana, potem jo lahko brez skrbi porabiš.

BABI 2+2

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

28. jun 2016 12:24

Moje izkušnje so take, da je praktično vsa hrana uporabna tudi nekaj malega (včasih pa tudi več) čez rok uporabe, tako sveža kot zmrznjena, seveda pa mora biti ustrezno hranjena. Določeni rok uporabe ima verjetno tudi nekaj rezerve.

sonci

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

28. jun 2016 13:22

Najverjetneje s skuto ne bo nič narobe, če je bila ves ta čas zamrznjena. Rok uporabe je verjetno 'najmanj do' določenega datuma, v tvojem primeru je za svežo skuto veljalo, da bi na hladnem zdržala najmanj do oktobra lani, zamrznenjim izdelkom pa se rok uporabnosti še podaljša. 

Uspešno izdelavo torte želim .

Sandra_a

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

28. jun 2016 15:16

Jaz s tako staro skuto ne bi pekla torte, ker bi mi bilo škoda truda, časa in sestavin, če bi se potem izkazalo, da skuta ni bila optimalna. Nova skuta stane 2.5 eur, vse druge sestavine za torto, ki jih potrebuješ, pa nekajkrat več. Iz te skute bi pa pripravila kaj bolj enostavnega, recimo cmoke. 

perpetua

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. jun 2016 15:23

Prav nič, kar je bilo zmrznjeno, po odtajanju ni več "optimalno", je pa še vedno lahko uporabno in če med jedci ne bo koga z res prefinjenimi brbončicami, se v pecivu sploh ne bo opazilo. Če pa hočeš res iti na sigurno, upoštevaj perpetuo - za testo bo skuta vsekakor dobra, če le ni pokvarjena (poskusi, pa boš videla - če vleče na grenko, jo vrzi stran). Za kremo pa res raje kupi svežo. Odmrznjena bo vsekakor bolj drobljiva in suha.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 28. 2016 15:24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti