Solate iz intersparove restavracije

erika90  

član od: 31.5.2016

sporočila: 1

tema odprta - 15. jun 2016 12:46 | ogledi: 3.743 | odgovori: 5

Lepo pozdravljeni!

V upanju da bi izvedla nekej receptov,sem se odločila da odprem temo o solati iz spara.

Nazadne se bila v sparovi restavraciji v city parku in sem poskusila solato ki je bila tako dobra in bi jo rada znala nardit tudi doma.Sem je že poskusila ampak ni bilo to to.Preliv je  drugačen,ni samo majoneza.Pa me zanima če vam je kej znano kašen bi bil.

Solata je bila narejena na podoben način kot francoska.Notri je bilo korenje,makaroni in pika na i por.

Hvala vam za vsak namig in odgovor

erika90

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

15. jun 2016 14:17

Erika, pišeš o testeninski solati, morda bo iskanje med recepti zdaj kaj lažje

Lep pozdravček

harmonija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. jun 2016 15:22

Predlagam,da si natančno ogldaš vse sestavine, majonezne prelive pa naredijo nekoliko lažje z dodatkom jogurta, kisle smetane, gorčice, kisa, limoninega soka in kakšnih zelišč. Povprašaj v Sparu, morda ti povedo. 

Takole na daleč svetovani, pri vseh solatah, ki jih imajo ... težka bo. 

mamamia

erika90  

član od: 31.5.2016

sporočila: 1

19. jun 2016 11:00

Hvala obema za odgovore.Bom sprobavala dokler mi ne rata.

A bi že vprašala pa enkat majo prevec dela pa nočm motiti po drugi strani se pa ne upam ker nevem kasna bo reakcija.

Hvala obema se enkrat :)

erika90

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

19. jun 2016 11:42

Tole sem nasla na Zitovi strani  tudi ce ni ista zveni zanimivo.

360 g durum polžkov Zlato polje, 100 g mladega rumenega korenja, 100 g navadnega mladega korenja, 150 g pora, 4 žlice oljčnega olja, sok ene limete, sol, poper Maestro, 250 g navadnega jogurta, koper Maestro, čajna žlička sladkorja

polzke skuhas (5 min) odcedis, korenje olupis, narezes, skuhas, ohladis; por narezes.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. jun 2016 14:53

Erika, več kot, da te zavrnejo, češ, to je Sparova skrivnost, te ne more doleteti. A jaz bi vprašala, saj veš, kdor jezika špara, kruha strada.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti