Ajdov kruh

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 13. jun 2016 9:34 | ogledi: 3.798 | odgovori: 5

Kaj delam narobe?

 

Ajovo moko poparim in ohladim, medtem naredim kvasec z pirino moko in zamesem obe sestavini ( ne predolgo). Vzhaja na dvojno količino, dam v model in zopet pustim vzhajati. Ko pa dam vshajano testo v pečico se mi po približno 20 min testo posede samo po sredidni modela za peko kruha.

 

Kaj delam narobe, kruh pečem dvakra ali 3x tedensko ker je mož diabetik.

 

Žeim Vam lep dan

mijamarija

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

13. jun 2016 10:41

Lahko da je predolgo vzhajal, preden si ga dala v pečico. Testo poskusi dati direktno v prižgano, a še mrzlo pečico, ko ga premestiš v model, tako da vzhaja hkrati ob segrevanju pečice.

Life is war against boredom~

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. jun 2016 9:54

Kot pravi MiriBon, kruh iz pirine moke se rad sesede, če ga predolgo vzhajaš. Jaz ga potem ko ga dam na pladenj, ne vzhajam zelo dolgo, samo toliko časa, da se pečica segreje, kar je narejeno tik tak, ker ima funkcijo hitrega gretja. Ga pa jaz 3x vzahajam, ne glede na tip moke, dvakrat v posodi in enkrat na pekaču oziroma v modelu. 

Loni Makaroni

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

14. jun 2016 10:51

Danes sem testo takoj po vshajanju dala v mrzlo pečico in spekla.Kruh se po sredini ni sesedel, ni še čisto po normativih, ampak sem "zmagala" z vašo pomočjo.

 

HVALA za nasvete in lep pozdrav

 

Mija Marija

mijamarija

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

14. jun 2016 11:12

Lahko poskusiš narediti kruh po mojem receptu, kjer ajdove moke ne popariš, ampak je enostavno zmešaš s pirino (v tvojem primeru), 2x vzhajaš, testo nato zliješ (mora biti precej tekoče) v pekač in z njim v mrzlo oz. pravkar prižgano pečico za kakih 40-50minut.

Nazadnje sem naredila mešanico ajdove in temne moke v razmerju 2-8 oz 3-7, in je prišel kar lep hlebček, sicer malo bolj zbit kot z belo, ampak zelo okusen.

Če te zanima: http://www.kulinarika.net/recepti/20969/kruh/kruh-brez- (vrste mok so izmenjljive, razlike je samo v mehkobi pečenega kruha, tj. pri temni in ajdovi moki bo kruhek malo bolj zbit).

Life is war against boredom~

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti