Budva

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. jul 2016 8:40

marjja je napisal/a:
Bla, bla, takih učencev, ki bi jih kakršnakoli razlaga blazno motivirala, je 0,01, ali pa še to ne (


marjja

Vedno sem se spraševala (in vedno je bilo vprašanje podloženo z zlo slutnjo), kako ti česa naučiš svoje učence.... 

Vendelina jr.

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

31. jul 2016 8:54

Morda bi mi pa ti dala kakšne nasvete, saj  zmeraj vse veš.

 

Dobro, da si spustila zapis v oklepaju, si dosegla pravi namen. To, da sem črnogleda, kar se šolstva tiče, še ne pomeni ničesar. Svoje delo lahko kljub temu dobro ali solidno ali slabo opravljam. Ti nisi poklicana, da sodiš, domnevam, da niti nimaš znanja in referenc za to.

Sem pač ena, ki si ne zatiska oči in to tudi pove.

Tema je pa BUDVA.

 

marjja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. jul 2016 9:00

MiriBon je napisal/a:
No, sama sem imela super profesorico za fiziko in pa profesorja za matematiko, tako da so bile učne ure pri njima vedna zanimive in so hitro minile, saj sta snov razlagala doživeto oz. z določeno mero navdušenja in veselja ter malo heca sem pa tja. Pri npr. geografiji pa je profesor enostavno bral s prosojnic, tako da se ti je spalo že po 5-ih minutah.

Verjamem, da so stvari danes veliko bolj digitalizirane, da je gradivo na voljo v celotnem obsegu na spletu in še kje drugje, in da so pokemoni pač bolj zanimivi od matematičnih formul, vendar pa to ne pomeni, da učence ni mogoče motivirati (res seveda je, da je tovrstnih tipov vse manj) - makar z referiranjem na stvari, ki njih konkretno bolj zanimajo (npr. pokemon GO). Just my 2 cents~



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 30. 2016 12:19

 

 

Podobne spomine imam na fiziko in matematiko v osnovni šoli.  In celo slovenščina nam je bila zanimiva, ker smo imeli super učiteljico, ki nas je znala motivirati. 

V računalniški dobi pa  - otroka sta hodila na šolo, na kateri je večina učiteljev znala motivirati otroke, pritegniti k sodelovanu pri uarh tudi ori predmetih, ki včasih veljajo za manj zaniive (saj vseh otrok vse ne zanima enako). Največje neumnosti so počeli pri likovnem, ker se "niso našli" z učiteljico, jih pač ni znala motivirat.

Nihče ne pričakuje, da bodo vsi učitelji zmogli motivirat vse učence. A če motivirajo nekaj njih, bodo ti potegnili za seboj še druge. Če pa učitelj že vnaprej "ve", da jih ob pokemonih in vsem drugem ne bo zmogel motivirati več kot odstotek, potem pa --- a ni morda v napačnem poklicu? 

 

Ker da epalhus na primer ne bi znala motivirat učencev, si ne predstavljam ...

 

 

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

31. jul 2016 13:51

 Vsakega se da motrivirati, seveda pa ne vseh za vsako stvar. Velja za učence in za učitelje in za vse ostale.

Sicer pa vprašanje ni bilo o Budvi, pač pa o tem, kaj početi na poti do tja. 

Sonja

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

31. jul 2016 17:58

Res ni bilo vprašanje o Budvi, še manj pa je bilo vprašanje o učiteljih in učencih.

mamazeljka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

31. jul 2016 21:21

limnol je napisal/a:
 Sicer pa vprašanje ni bilo o Budvi, pač pa o tem, kaj početi na poti do tja. 

Saj, na poti tja je dosti časa za debate na trenutno obravnavano temo, večno, ko jara kača...............

rimljanka

Leikolinko  

član od: 13.5.2014

sporočila: 87

1. avg 2016 5:49

Da še malo spravim temo na pravo pot, me še zanima kakšna dobra restavracija v Budvi, ki ni predraga? :)

hvala vam 

Leikolinko

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

1. avg 2016 8:21

Konoba Bocun v Dubovici blizu zdravstvenega doma. 

Sonja

Leikolinko  

član od: 13.5.2014

sporočila: 87

25. avg 2016 9:06

hvala :)

In pa še tole: Koliko časa ste porabili, da ste prispeli do cilja? Približno deset ur vožnje ali več?

 

hvala :)

Leikolinko

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. avg 2016 22:11

775 km je med Ljubljano in Budvo, vmes prečkaš hrvaško mejo, potem bosansko in potem spet hrvaško in potem še črnogorsko in no way, da se to naredi pod 11 urami. Kombinacija enega mejnega prehoda manj se ti izdide samo tako, da greš čez Sandžak, ampak potem taka ekspedicija traja minimum 15 ur, raje več

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti