Budva

Leikolinko  

član od: 13.5.2014

sporočila: 87

tema odprta - 3. jun 2016 12:51 | ogledi: 10.542 | odgovori: 40

Zdravo, zdravo!

V zacetku septembra z prijateljico potujeva do Budve na 10 dnevni oddih. Zmenili sva se da greva z avtom in sicer cez hrvasko. Ker sva mladi nebi prevozili vseh 10ur v enem dnevu, ampak bi se po kaksnih 6 urah ustavili nekje na hrvaskem in prenocili eno noc.

Zanima me, kje bi se to najbolj splacalo, da so kaksne lepe plaze, kaj za vidit, da je ugodno, saj sva studentki..

(Mogoce ob morju ali pa tko nasplosno kaksen lep kraj.. )

Zanima me se ce se nama po poti splaca kje ustaviti da si se kaj ogledava?

Najlepse se vam zahvaljujem za vaso pomoc, saj o hrvaski ne vem prav veliko

Pa lep dan se naprej!

Leikolinko

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

3. jun 2016 13:03

Hrvaška ni samo morje in obala.... in prav škoda je iti tja samo zato, da ležiš na plaži. Moj nasvet bi sicer bil, da si raje za dopust 10 dni ogledujta Hrvaško, kot pa da gresta ležat na plažo v Budvo.

Recimo da tja ali nazaj grede naredita ovinek čez Plitvička jezera, ampak za ta si vzemita kar cel dan. Slapovi Krke tudi niso slabi in septembra, ko ni več toliko ljudi, je tam prav prijetno; pa peljita se potem še malo po reki navzgor, krasen je tudi Bilušića buk pa Brljanska jezera. Za Roški slap je treba že malo avanturistične žilice.  Če sta že tam, tudi  izvir Krke pri Kninu ni slab, čeprav je tega bolje iti gledat spomladi, ko ima Krčić še kaj vode.

Če iščeta lepo mesto ob obali, toplo priporočam Zadar. Plaže sicer niso kdo ve kaj, je pa mesto s svojimi parki, rimskimi ostanki in orglami pravi cukrček - in za malo boljšo večerjo odkorakajta v Fošo.

Pa še zelo zelo veliko tega bi se našlo....

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. jun 2016 16:03

se strinjam z limnol, splača se ustavit na Plitvičkih jezerih (tam os med drugim Winnetouja snemali ...). Tam je narava res prečudovita. Pa dalje, slapovi Krke, Paklenica. 

Lahko pa gresta tudi čez Bosno, pa po dolini Neretve, skozi Mostar, do morja, in potem po obali vse do Budve. ustavita se, kjer se vama zahoče, tam je narava povsod lepa, kaj lepa, prekrasna.

http://www.np-plitvicka-jezera.hr/

 

Od tam bi jaz šla čez Knin in potem v BiH do Livna, pa naprej do Mostarja in po Neretvi do Ploč oziroma Neuma, potem se lahko na poti po obali še v Dubrovniku ustavita in potem od tam v Budvo. Črnogorska obala je čudovita, Boka Kotorska vredna ogleda, vzpon na Lovćen ... in plaža Jaz blizu Budve, tam so rollingi koncertirali pred nekaj leti ...



mamamia



Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 03. 2016 16:21

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 03. 2016 16:28

Leikolinko  

član od: 13.5.2014

sporočila: 87

5. jun 2016 18:38

Najlepša vama hvala za odgovore! 

Leikolinko

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. jul 2016 14:34

V šestih urah se pride do Splita - kar je kokrektno na polovici poti - in tam bukiraj kak B&B hotel, ki ima blizu parkirišče. Potem popoldne preživita v odkrivanju Dioklecijanove palače. Se hodi na Hrvaško tudi po malo izobrazbe (joj, kaj učijo v šoli, da mladež ne ve za Dioklecijanovo palačo). Ker, če bosta takole neuki takoj leteli na blažo, bosta preveč enostavni vabi za plažne galebe....P.S. večji frajerji so, namesto na plaži, v mestu.

Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. jul 2016 15:10

Vendelina jr. je napisal/a:
............(joj, kaj učijo v šoli, da mladež ne ve za Dioklecijanovo palačo...........
Vendelina jr.

Učitelji/ce ničesar ne naučijo učencev/dijakov, kvečejmu se sami česa naučijo. Učenic/dijaki se naučijo, ja, ali pa tudi ne, kakor kaj in kakor kdo in za kolikor časa pač, četudi jih učitelji/ce učijo. Ni ravno vsega kriva šola.

rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. jul 2016 20:05

rimljanka, imaš popolnoma prav.

Vendelina jr.

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

29. jul 2016 23:57

Dosti je odvisno tudi od načina, kako se snov predstavlja učencem ... eno je po liniji najmanjšega odpora, kot npr. branje iz učbenika/zvezka, drugo pa je, če se snov predstavi na način, ki lahko (za to dovzetne) učence pritegne in morda zbudi zanimanje za nadaljnje branje.



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 29. 2016 23:58

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

30. jul 2016 7:29

Bla, bla, takih učencev, ki bi jih kakršnakoli razlaga blazno motivirala, je 0,01, ali pa še to ne (posplošeno). Sploh  v dobi Pokemonov in podobnih bizarnosti?? Jih bo premamila formula za ploščino ali celo F. Bevk?? Branja iz zvezka in/ali učbenika pa si že dolgo noben učitelj ne more privoščiti, sorry. Tudi v šolstvu so šle metode in oblike dela naprej, v rač. dobo in še kam. Sicer pa ta debata, kjer se vsi laiki najbolje spoznajo  (Saj v OŠ smo vendar vsi hodili), ne spada sem.

Tu je govora o HURAAAAA, počitnicah v Budvi.

marjja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

30. jul 2016 12:12

No, sama sem imela super profesorico za fiziko in pa profesorja za matematiko, tako da so bile učne ure pri njima vedna zanimive in so hitro minile, saj sta snov razlagala doživeto oz. z določeno mero navdušenja in veselja ter malo heca sem pa tja. Pri npr. geografiji pa je profesor enostavno bral s prosojnic, tako da se ti je spalo že po 5-ih minutah.

Verjamem, da so stvari danes veliko bolj digitalizirane, da je gradivo na voljo v celotnem obsegu na spletu in še kje drugje, in da so pokemoni pač bolj zanimivi od matematičnih formul, vendar pa to ne pomeni, da učence ni mogoče motivirati (res seveda je, da je tovrstnih tipov vse manj) - makar z referiranjem na stvari, ki njih konkretno bolj zanimajo (npr. pokemon GO). Just my 2 cents~



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 30. 2016 12:19

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti