Lušt paradižnik

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

4. jun 2016 14:48

Meni je Lušt za solato ok, je pa cena kar visoka, da bi ga ves čas kupovali, glede na to, da imamo radi paradižnik. Zdaj spomladi, ko še ni prave ponudbe smo ga kupili parkrat. Sedaj, ko prihaja sezona pa je zelo veliko ponudbe za nižjo ceno. Češnjevec- premium v Hoferju je zelo dober. 

Jaz sem najbolj navdušena nad paradižnikom v sezoni na Hrvaškem, vedno kupim eno večjo količino za omako na poti domov s počitnic. Volovsko srce ali pa eni domači paradižniki polni, pa tudi pelati.



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 04. 2016 14:55

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

4. jun 2016 19:31

Tudi mene je lušt zelo razočaral. Kupila sem ga, čeprav mi je moja snaha odsvetovala, od zdaj naprej ji bom verjela.

daga

Moro  

član od: 2.6.2016

sporočila: 67

6. jun 2016 8:57

Trixi je napisal/a:
Meni je Lušt za solato ok, je pa cena kar visoka, da bi ga ves čas kupovali, glede na to, da imamo radi paradižnik. Zdaj spomladi, ko še ni prave ponudbe smo ga kupili parkrat. Sedaj, ko prihaja sezona pa je zelo veliko ponudbe za nižjo ceno. Češnjevec- premium v Hoferju je zelo dober. 

Jaz sem najbolj navdušena nad paradižnikom v sezoni na Hrvaškem, vedno kupim eno večjo količino za omako na poti domov s počitnic. Volovsko srce ali pa eni domači paradižniki polni, pa tudi pelati.



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 04. 2016 14:55

 

Tudi jaz zmeraj kupim ta češnjevec, super je :) tudi mi imamo zelo radi paradižnik in včasih ne moremo brez njega izven sezone, spomnim se z dopusta v Črni gori... paradižnik tam je bil res hudo dober, kupljen v trgovini Voli oz. vsepovsod, gojen lokalno, cena pa smešnih 39 centov na kg... tam pa sem se ga res najedla :D



Moro

Sporočilo je spremenil(a) Moro dne 06. 2016 08:58

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

6. jun 2016 9:08

Jaz vam bom pa povedala naslednje. Lušt je za moj okus med kupljenimi paradižniki pač zelo dober. Je pa res, da ga morate dobro poznati in ločiti od ostalega. Veste kaj delajo? V luštovih gajbicah se najde tudi španski paradižnik, ki je tudi na vejicah in ga prodajajo pod ceno Lušta. Zadnji tak primer sem opazila v Lidlovih trgovinah. Vendar jaz vsak grozd paradižnika povonjam in če izdatno diši po paradižniku, potem je to zagotovo Lušt. Sem se že nekajkrat prepričala v to. Zato mislim, da tisti, ki ste razočarani nad Luštom, potem ste gotovo za ceno Lušta jedli kakšnega drugega. Res je, da ima svojo ceno. Samo, če se odločim kupiti Lušt, ga pač drago plačam. Jezi pa me, ko sem parkrat za ceno Lušta, kupila paradižnik iz tujine, ki je drugače bistveno cenejši.

Palma

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

6. jun 2016 11:43

Palma , tudi jaz sem že videla v Lidlu, da so iz gajbice stresli Španski paradižnik v Luštovo škatlo. Lušt je malo drugačne barve in oblike, samo pogledati ga je treba. Ni tako gladek, pri peclju je malo naguban.

Tudi v eni od Mercatorjevih trgovin na našem koncu so pred drug paradižnik dali odtrgano Luštovo reklamo in seveda pokasirali razliko. Ampak, niso uspeli skriti zadeve pred mojim ostrim pogledom.

Glede cene pa je Lušt absolutno precenjen, v tem se strinjam.

kara

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

6. jun 2016 11:48

Tovrsta dejanja je treba dokumentirati in prijaviti, saj gre za namerno zavajanje potrošnikov ...

Life is war against boredom~

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

6. jun 2016 12:53

O tem so se že na veliko pogovarjali  na Luštovi Fb strani, tako da oni vedo kaj se z njihovim paradižnikom dogaja na trgu.

Palma

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

6. jun 2016 14:27

Pa da ne omenjam oškodovanje dobrega imena, če se je to tako razpaslo, kot dajejo vtis zgornje objave.

Life is war against boredom~

laura27  

član od: 1.6.2009

sporočila: 122

7. jun 2016 6:39

Da še jaz napišem svoje mnenje o lušti. V aprili smo imeli fešto ...varianta žar in seveda ni smel manjkati paradižnik, paprika, kumare, mlada čebula,...vse to smo nabavili v Luštovi prodajalni. vse je bilo zelo okusno in ni imelo okusa po "plastiki" kakor jaz pravim paradižnikom in ostali zelenjavi izven sezone, ki nimajo niti približno okusa kakeršen bi moral biti. 

Res pa je, da je cena kar visoka, ampak saj vsi slovenski izdelki imajo, kar visoko ceno....npr. mleko, jogurti, itd. 

Na fešti nas je bilo čez 60 ljudi in so vsi hvalili zelenjavo, ki smo jo imeli izključno iz Lušta. Res pa je, da je izbira v njihovi prodajalni večja ( najcenejši paradižnik je bil 1,99  in 2,99 vzeli smo vsakega nekaj) in nam ni bilo žal odšteti teh nekaj evrov več.

 

 

 

 

Laura

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

9. jun 2016 10:42

Paradižnik Lušt še zdaleč ne opravičuje svoje astronomske cene s kvaliteto. Dokler ne bo na mojem vrtu bera, sem med vso ponudbo izbrala Harmony paradižnik, ki je izjemnega okusa, ki si ga zapomniš in je primeren za vse vrste priprav in namenov.

milja44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti