Neaktivni, žlahtni = pivski kvas?

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

tema odprta - 24. maj 2016 13:54 | ogledi: 3.869 | odgovori: 2

Lepo pozdravljeni. V enem izmed receptov sem opazila, da je neka gospa namesto sira na pici uporabila neaktivni kvas, ravnotako kot mi je znanka- preko interneta (zaradi povišanega holesterola kot ga ima tudi sama) predlagala, naj ga zamenjam s soljo...

Po drugi strani pa sem zasledila, da naj bi šlo za pivski kvas, ki je bojda ogaben in nenormalno smrdi...

1. Pozna kdo razliko (zakaj bi nekdo namesto sira uporabil kvas če je res tako grenkega okusa in smrdi)?

2. Kakšne pa so vaše izkušnje in zakaj ga uporabljate?

 

Hvala in lep dan

 

mačka27

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

24. maj 2016 15:19

Nadomestek za sir (no ja, bolj okus po siru) v veganskih jedeh ni pivski kvas, temveč žlahtni kvas oz. kvasni kosmiči. Dobiš ga v trgovinah z zdravo prehrano. Pivski kvas pa res precej smrdi.

Tu si lahko pogledaš, kaj vsebuje: http://prema.si/si/zlahtni-kvas-i156.shtml

Jaz ga dajem med zmiksane namočene indijske oreščke za na vegansko pico. Aroma res nekoliko spominja na sir, konsistenca je pa seveda malce drugačna. 

RadaJem

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

24. maj 2016 15:48

Suhi kvas ima malo umami okusa, verjetno ga zato priporočajo kot veganski nadomestek za sir. Meni čisto prijetno diši, okus si pa popravim z malo jogurta in malo kavnega nadomestka. Jem ga kot prehransko dopolnilo skupaj z zmletim lanenim semenom in neluščenim prosom, in sicer z namenom, da na stara leta ne bi bila plešasta (o učinku bom poročala na stara leta).

Po sestavi ni bistvene razlike med tako imenovanim žlahtnim in plebejskim Biotopovim suhim pivskim kvasom, ki ga za trikrat nižjo ceno lahko kupiš tudi v trgovinah z ne tako zdravo prehrano, na primer pri najboljšem sosedu.

 

lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti