Peka piščanca v vrečki

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

tema odprta - 13. maj 2016 19:12 | ogledi: 7.182 | odgovori: 6

Prvič ga bom pekla v vrečki. Zanima me kdaj veste,da je piščanec pečen,na kateri temperaturi ga pečete? Hvala in lep večer vam želim

gajka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. maj 2016 21:37

Navadno imaš zraven vrečk za peko tudi navodila, jaz se jih držim na približno, vedno pa vrečko proti koncu odprem, da se zapeče še skorjica. 

Loni Makaroni

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

24. maj 2016 9:09

Jaz dam rada kdaj vmes še olupljen in na kose narezan krompir, korenje, tudi muškatno bučo, na meso strt česen. Proti koncu vrečko odprem in pa z nožem naredim več odprtin, da se meso zapeče. Pečeš pa približno tako dolgo, kot če ga ni v vrečki. Mora se peči najmanj pol ure, če je v kosih in so kosi en poleg drugega, Če pa je cel, pa seveda dlje. Odvisno tudi od temperature pečenja in velikosti kosov mesa.

NutellomAnka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

24. maj 2016 13:03

NutellomAnka, jaz sem v nedeljo naredila enako, sem imela neke ogromne vrečke od AluFixa in sem jo nafilala s kosi piščanca ter različno zelenjavo- grah, korenje, paprika, bučke, por, češnjevec, pekla približno 45 min (preveč!), nato pa vrečko odstranila in vse skupaj popekla -5 min. Zelenjavo bi lahko tudi pobrala ven in spasirala v omako (naredim naslednjič), zraven pa široki rezanci in zelena solata

 

No, celega piščanca pa nikoli ne pečem, ker nam je preveč.

marjja

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

24. maj 2016 13:44

Jaz pa pečeno zelenjavo raje pojem v kosih, narežem pa na drobno, če pečem pujsa v vrečki, je še tista omaka okusna za zraven, mmmm. Grah pa še nisem dala, super ideja za naslednjič, no češnjevec sem pa pozabila prej omenit, prav mmmm je tako pečen. Dopade se mi takšna peka, da ne rabim zelenjave posebej pripravljat v ponvi. Se vse naenkrat naredi v pečici. Široki rezanci so pa super ideja za prilogo, ravno te dni razmišljam, da bi se jih prvič lotila sama delat doma.

 

 

NutellomAnka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

24. maj 2016 15:11

Včasih dam kuhane rezance še za par minutk v pekač in pomešam, da se dobro napackajo z omako in celo malo popečejo, pa še čisto na tanko nariban sir....

Smo pa za prilogo že imeli tudi mlince, pa čisto navadne makarone, drobne, kruhove knedlce, pač nekaj, na kar paše omakca.

marjja

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

24. maj 2016 15:44

Všečkam idejo , mmmm se mi kr sline cedijo , ta kombinacija gre res fino skupaj

 

NutellomAnka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti