Ne maram zelenjave

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

15. maj 2016 22:03

testeninca je napisal/a:
Ne maraš zelenjave, ne maraš sladkorja, ne sladila, kupuješ najceneje in za to rabiš mnenje množice (kje je najceneje)...

 

Imam vprašanje.

 

Ali znaš uporabljati Google? 

Ali samo občuduješ koliko ljudi lahko pritegneš da se ukvarjajo s tabo in se s tem čutiš pomembna.

testeninca

-ne maram zelenjave
-maram sladkor in sladila (ampak ne jem)

Poznam google in ga uporabljam. Iščem najboljše recepte, rešitve tudi na Kulinariki in še drugje.
Ko mi nekdo odpiše se ne počutim nič bolj pomembna od ostalih.

 

 

pomoc

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

17. maj 2016 19:13

Za božjo voljo, kdor to bere, naj Pomoc ne jemlje resno. Juhe iz vrečke veljajo za enega od najbolj zdravju škodljivih prehrambenih produktov - preveč soli, dodatki, arome, "zelenjave" pa ravno toliko, da se napiše na vrečki. Slovenci imamo sicer juhe zelo radi in razumem da v časovni stiski kdaj uporabiš tudi juho iz vrečke - AMPAK da bi to imeli za nadomeščanje zelenjave?...daj no, Pomoc...

Lisa

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

17. maj 2016 19:50

Lisa je napisal/a:
Za božjo voljo, kdor to bere, naj Pomoc ne jemlje resno. Juhe iz vrečke veljajo za enega od najbolj zdravju škodljivih prehrambenih produktov - preveč soli, dodatki, arome, "zelenjave" pa ravno toliko, da se napiše na vrečki. Slovenci imamo sicer juhe zelo radi in razumem da v časovni stiski kdaj uporabiš tudi juho iz vrečke - AMPAK da bi to imeli za nadomeščanje zelenjave?...daj no, Pomoc...

Lisa

Sem ravno mislila dodati...

Kupila sem porovo juho knorr in jo začuda pojedla. Ugotovila pa sem, da me očitno okus po zelenjavi tako hudo ne moti in bi se celo lahko navadila na okus. No porova juhami mi je bila dobra. Bolj pa me moti cela zelenjava in koščki v juhi. Doma pa imam še špargljevo juho in juho s cvetačo in brokolijem. Bom videla če mi bo dobro. 

Na vrečki knorr piše brez dodanih ojačevalcev arome in barvil?

Trenutno imam juhe iz vrečke, da poskusim okus. Potem nameravam juhe sama kuhat. Vem, da je receptov ogromno in upam, da najdem še kakšne dobre zase. Lisa:  imaš boljšo idejo za nadomeščanje zelenjave?


pomoc

 



Sporočilo je spremenil(a) pomoc dne 17. 2016 20:24

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. maj 2016 21:09

jasno, da te pri juhah iz vrečke okus zelenjave ne moti - ker juhe iz vrečke sploh nimajo okusa po zelenjavi. Juhe v vrečki so lahko občasen nadomestek, nikakor pa prava zelenjava ne more biti nadomestek za vrečko! 

Sicer pa jej, kar hočeš. Če maraš sladkor, pa ga zaradi zdravja ne ješ, potem naredi enako tudi pri argo juhah: ne jej jih, sploh, če imaš sicer dovolj časa za kuhanje. Sicer pa kremna zelenjavna juha vzame komaj kaj več časa kot priprava juhe iz vrečke, če smo iskreni.

Sonja

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

17. maj 2016 21:32

živijo,redko se oglasšam na tem forumu,ga pa redno (vsak dan) berem.+

tudi sama sem pred leti zastavila kakšno vprašanje-za marsikoga trapasto ampak to kar pomoč počne na tem forumu meji že na mejo razumnega.Če ima punca težave, kulinarika verjetno ni pravi naslov,če pa se dela norca prosim vse kulinaričanke in kulinarike,da jo enostavno ignorirate in ji ne odgovarjate.

Samo čakam še vprašanje Kako pa vi hodite na WC? Mislm vse kar je prou no!

čebulka

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

17. maj 2016 22:41

Samo čakam še vprašanje Kako pa vi hodite na WC? Mislm vse kar je prou no!

mopsika

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

18. maj 2016 4:03

Pisala sem Lisi in ji razložila ampak se ona ima za razlegano in pametno! Kako je lahko nekdo razgledan če le sklepa, da bom ves čas jedla juhe iz vrečk čeprav tega nisem niti napisala.

Lisa mi je napisala, da bi kdo s te druge strani od mene dobil idejo, da se začne "zdravo" prehranjevati iz vrečk in morda tako hrano celo ponujal otroku. Jaz pa si mislim, da smo dovolj stari, da znamo razmišljat s svojo glavo? Očitno so se ji juhe iz vrečk zelo zamerile.


Mimo juh sem pač šla in sem jih kupila in iz tega je nastal cel kaos. Ne dolgo nazaj sem odprla temo o gobovi juhi, da jo naredim sama. Ravno zato, da ne bo juha iz vrečke. Sem pa slišala, da juhe iz vrečk niso zdrave in jih tudi nismo kupovali. Ampak na čase vzameš kaj iz trgovine in se prekršiš. Nikoli pa res  nisem pomislila če bom pojedla eno tako zelenjavno juho, da mi bo škodilo. Sebe nimam za pametno in ne vem vsega in iz nikogar se ne delam norca. Bom pa upoštevala Limnol, da juhe iz vrečk ne bom jedla. Ne zato, da bi jo poslušala  ampak se kar strinjam z njo. Edino le, da juhe iz vrečk nimajo okusa po zelenjavi. Kaj sem potem pojedla?

pomoc

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

18. maj 2016 7:14

Pomoc, razkrivati vsebine zasebnih sporočil je skrajno nekorektno in povsem nesprejemljivo. In potem, ko dobiš dobronamerne nasvete še žališ javno to isto osebo. Kršiš pravila spletne komunikacije.

Prosim, da se vzdržiš takega postopanja.

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

18. maj 2016 8:05

Knorr porova juha:

Sestavine: Dehidrirani izdelek. Sestavine: palmina maščoba, škrob (krompirjev, grahov), krompirjevi kosmiči, čebula v prahu, jedilna sol, PŠENIČNA moka, por 5,2 %, ekstrakt kvasa, LAKTOZA, fruktoza, MLEČNE beljakovine, špinača, začimbe (poper, česen, kurkuma), ekstrakt belega vina, maltodekstrin, limonin sok v prahu, aroma (vsebuje MLEKO). Lahko vsebuje jajca in zeleno.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti