Ne maram zelenjave

Cinija  

član od: 25.8.2010

sporočila: 41

14. maj 2016 5:13

Kuhana rdeča leča z zelenjavo po želji (korenje, čebula, česen, zelena, krompir, bučka...) spasirana in obogatena s smetano. Okus zelenjave se skrije

 

Cinija

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

14. maj 2016 6:01

Kuhano zelenjavo (npr. korenček, cvetačo, bučke, malo gomolja zelene, mlado zelje) zmiksaš, dodaš jajce ali dva, kakšno žlico kosmičev ali moke, morda tudi malo naribanega sira ali skute, in spečeš kot omleto ali majhne palačinke (kot ameriške). Lahko pa s to zmesjo (malo gostejša mora bit) delaš žličnike, jih zakuhaš v vrelo vodo, potem pa zabeliš z drobtinami ali samo z maslom. Vedno lahko dodaš tudi kuhan krompir ali riž, morda kuskus, kuhano lečo. Malo eksperimentiraš, pa vidiš, kaj se ti zdi bolj dobro. Možnosti je nešteto. Če ima kakšna zelenjava močnejši okus, jo na začetku dodaj v manjši količini, kasneje, če ti bo všeč, pa povečuj.

Varianta golaža je tudi primerna, če ne maraš zelenjave. Pražiš precej čebule, dodaš narezano papriko, malo korenčka, bučk, paradižnik. Ko je dovolj prepraženo, dodaš malo ovsenih kosmičev, rdečo papriko v prahu, sol, poper, še malo prepražiš, zaliješ z vodo, da dobiš gostoto omake, zmiksaš in "golaž" je nared. Poleg skuhaš katerokoli prilogo: krompir, testenine, cmoke...

pirnica

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. maj 2016 6:49

smutiji?

"Stressed is desserts spelled backwards!"

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. maj 2016 11:57

pomoc je napisal/a:
Edino kar me zanima je tema o hrani.

pomoc

Ah daj no. Nekdo se mora neprestano ukvarjati s teboj, pa na račun česar koli že. Verjamem pa, da si s svojim kompliciranjem in iskanjem vedno novih problemov zabredla tako daleč, da se vsake toliko časa znajdeš pred zidom. 

Si sploh kdaj pomislila, da bi - če ne maraš zelenjave - pred kosilom in večerjo pojedla kos sadja? Čisto brez vsakega pompa in široke razprave?

Sonja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

15. maj 2016 13:39

Me zanima zakaj. Ne piše več. Tako. Morda se je. Naveličal/a. dražit.

Life is war against boredom~

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

15. maj 2016 16:25

limnol je napisal/a:
pomoc je napisal/a:
Edino kar me zanima je tema o hrani.

pomoc

Si sploh kdaj pomislila, da bi - če ne maraš zelenjave - pred kosilom in večerjo pojedla kos sadja? Čisto brez vsakega pompa in široke razprave?

Sonja

Rada imam sadje ampak sem želela, da bi pojedla tudi nekaj zelenjave.
Danes pa sem naredila pire z bučkami in korenčkom. Sem vesela, da se kljub temu, da ne maram zelenjave najde take recepte. 

pomoc

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

15. maj 2016 18:13

Ne maraš zelenjave, ne maraš sladkorja, ne sladila, kupuješ najceneje in za to rabiš mnenje množice (kje je najceneje)...

 

Imam vprašanje.

 

Ali znaš uporabljati Google? 

Ali samo občuduješ koliko ljudi lahko pritegneš da se ukvarjajo s tabo in se s tem čutiš pomembna.

testeninca

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

15. maj 2016 18:52

  Testeninca

mopsika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti