Ne maram zelenjave

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

tema odprta - 13. maj 2016 16:25 | ogledi: 6.962 | odgovori: 52

Ker ne maram zelenjave me zanimajo recepti kjer lahko zmiksaš skupaj, da zelenjave ni tako zelo čutiti v hrani. Že nekaj časa brskam po raznih receptih. Morda mi boste lahko vi pomagali najti take recepte. Hvala

pomoc

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

13. maj 2016 16:33

Vsako omako ali juho z zelenjavo lahko zmiskaš skupaj, tako da ne vidiš, kaj ješ. Lahko tudi samo dušeno ali kuhano zelenjavo, dodaj malo masla ali oljčnega olja, smetane, zelišča, čili..... skratka malo se sprehodi po svetu začimb in dišav in nastane pasta, ki je čisto v redu s kruhom, mesom ali jajci.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. maj 2016 16:41

In poletje je idealno za raznorazne hladne juhe (gaspačo). Kumare, papriko, paradižnik, kolerabo, začimbe, malo olivnega olja zmiksaš, dodaš malce drobtin, lahko tudi stisnjen česen in imaš osvežilno hladno juho.

Kuhan grašek zmiksaš in ga vmešaš b pire krompir, zeleno - svežo - drobno naribaš in prav tako dodaš pireju, bučo zmiksaš in dodaš testu za njoke ...

 

Kuhano bučo, bučke, cvetačo, brokoli, korenje, vse skupaj ali vsako posebej, kombiniraj pač kot ti paše, skuhaj in zmiksaj, dodaj malo smetane in imaš krasno juho ali prilogo, če narediš bolj gosto. Zgostiš lahko tudi z naribanim krompirjem  ali bučko.

 

Joj, ženska, pa saj ti zdrava pamet govori, da se vse da zmiksat.

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. maj 2016 17:25

pomoc je napisal/a:
da zelenjave ni tako zelo čutiti v hrani

pomoc

Kaj to pomeni?

Vanja

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

13. maj 2016 18:06

Vanja_v_ZDA je napisal/a:
pomoc je napisal/a:
da zelenjave ni tako zelo čutiti v hrani

pomoc
Kaj to pomeni?

Vanja

Če zmiksam bučke in krompir. Krompir prekrije okus bučk in veliko lažje pojem kot če okušam same bučke.

Okušaš bolj krompir kot pa bučke. 

pomoc

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. maj 2016 18:07

Torej, ti jih nočeš okusiti, ne čutiti. V tem primeru gazpacho ne bo zate, ker ima jed fantastičen okus po zelenjavah. 

 

Vanja

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

13. maj 2016 18:36

Tako ja. Mislim, da si razumela. Ampak kakšno zelenjavno juho bi se še dalo pojest. Če je zmiksana. Zaenkrat pa še nimam nobenih posebnih idej razen zelenjavnih juh in pire.

pomoc

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. maj 2016 19:28

Kupiš zelenjavo na aliexpress

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

13. maj 2016 20:27

bannanna je napisal/a:
Kupiš zelenjavo na aliexpress

Danes sem pa že dvakrat napisala. Da ne kupujemo hrane na spletu. 

 

pomoc

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. maj 2016 20:45

Meni tele pomoči polni posti dišijo na socialni eksperiment. Da si nekdo pač na redno frekvenco izmišlja trivialna vprašanja in potem preverja, koliko ljudi bo tako prijaznih, da bo odgovorilo.

Sicer potem avtorja posta takšna drža malo zmede in se mu zna zgoditi, da kakšno misel napiše kolikor toliko razumljivo, kot je tista o sladenju brez sladkorja. Pa ga potem takoj naša elči izbeza in vpraša, če se malo zafrkava z vsem ostalim. In glej ga no, naslednj dan prileti ena iz serije vprašanj v stilu ali je trava zelena.  

Vendelina jr.

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

14. maj 2016 0:08

Ker ne rada jem zelenjave pa že diši po socialnih ekserimentih?
Če ne želiš pomagati ti ni treba odgovarjati. Edino kar me zanima je tema o hrani.
Ker ne maram zelenjave me zanimajo recepti kjer lahko zmiksaš skupaj.
Recepti, ideje dobrodošli!

pomoc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti