Dekoracija torte

Nancy_xox  

član od: 21.9.2012

sporočila: 21

tema odprta - 6. maj 2016 9:00 | ogledi: 5.689 | odgovori: 18

Pozdravljeni :),

delam torto na temo džungle in me zanima kako se naredi dekoracija vode? Na tujih spletnih straneh sem zasledila, da delajo s "piping gel", kaj je to pa ne vem :).

Ima katera kakšen nasvet?

Nancy_xox

Nancy_xox  

član od: 21.9.2012

sporočila: 21

6. maj 2016 13:22

Hvala za odgovora!

Piping gel sem zasledila, vendar me mučijo sestavine - ne morem vsega dobiti, jutri bom pa delala torto. 

Katarinči, to je super recept, me pa skrbi, da mi ne bi stopilo tičine? Lahko dam to na tičino?

Ali raje spet pozabim na tičino in naredim brez tičine.....že zadnjih 10 tort se mi je to zgodilo, da sem najprej planirala tičino, nato pa sem jo raje spustila ven :).  

Delala bom torto, ki bo zgledala približno takole:

spodnji del bo približno takšen: https://www.pinterest.com/pin/104497653832450980/

zgordnji del pa približno takšen: https://www.pinterest.com/pin/428123508300529756/

Hotela sem obleči v tičino in okraske delati iz maslene kreme, ampak ne vem kaj naj naredim. 

To pa verjetno ne bi stopilo tičine: http://www.easy-recepti.com/2012/06/torta-rac ?

Nancy_xox

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

6. maj 2016 13:45

Joj, Nancy, tort s tičino maso ne delam, zato sem v zvezi s tem, kaj vse lahko stopi tičino, čisto bosa, žal mi je.

 

Katarinči

Nancy_xox  

član od: 21.9.2012

sporočila: 21

6. maj 2016 14:03

Katarinči, mislim, da jo bom tokrat spet spustila in se enkrat lotila, ko ne bo tako pomembno kako izgleda :). da premagam strah :).

Tako da bo verjetno zgornji del kar nekaj takega: https://www.pinterest.com/pin/245446248411409290/ tudi na strani popikan s smetano :). potem pa lahko naredim vodo z želatino :)

Nancy_xox

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. maj 2016 14:07

Piping gel
Yields 1/2-cup

Ingredients:
1/4-cup cold water (hladna voda)
1/4-cup corn starch (skrob npr. gustin, gussnel)
1/2-cup light corn syrup (sladkorni sirup)
barva in okus po zelji...

katere sestavine ne mores dobit?

 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Nancy_xox  

član od: 21.9.2012

sporočila: 21

6. maj 2016 14:53

Hotela sem kupiti sladkorni sirup, ker ne vem kako gostega naj sama naredim :). Pa ga pri nas ni.

Si ti kdaj že delala to?

Pa to sigurno ne bo stopilo tičine a ne?

Nancy_xox

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. maj 2016 18:16

za sirup imas zgoraj link - klikni na rdece obarvan tekst, lahko ga pa tudi kupis.

Piping gela ne poznam, ampak glede na to, da imas v njem vodo, sklepam da se ti bo ticino masa stopila.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

6. maj 2016 20:42

Na linku, kjer je torta z "vodo" piše, da površino, kjer naj bi bil "slap", pred nanosom modrega piping gela namažeš z masleno kremo- tako preprečiš, da se tičina stopi. Namažeš pa malo širše, saj itak okrog nabrizgaš zelene "grmičke".

Lahko pa poskusiš z modro obarvanim prelivom za torte. Vlij ga na rahlo zmečkano alu folijo- da dobiš videz brzic. Pazi pa, da ne bo sloj pretanek pa tudi ne predebel, da ga boš lahko brez skrbi napeljala po "strugi". Prej lahko s folijo na torti pomeriš, kakšne dimenzije potrebuješ. Ko se bo preliv strdil, ga skupaj s folijo prilepi na torto- "strugo" namaži z masleno kremo in nanjo pritisni zgornji, gladki del "vode", nato previdno odstrani folijo. Če pa ti slučajno nastane kakšna luknja, pa slapu naredi dodaten "kamen".

Ampak mislim, da je piping gel kljub vsemu enostavnejši, pa še brzice lahko z lopatico napackaš po mili volji. Masleno kremo pa rabiš v vsakem primeru.

V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti