Pečenje peciva v naprej

sarci123  

član od: 2.10.2015

sporočila: 14

tema odprta - 5. maj 2016 23:56 | ogledi: 12.417 | odgovori: 14

Zivjo, za babico bom junija pekla pecivo za 80letnico. Peciva bo kar nekaj tako da nebom mogla vsega speci zadnji dan. Zanima me vaše mnenje katero pecivo bo najdlje počakalo sočno in okusno, da ga lahko spečem kakšen dan prej.in če bi biskvite spekla v naprej ali bi postali suhi. Pekla bi 3-4dni pred rojstnim dnevom.pekla bom peciva iz kulinarike in sicer:

- mascarpone čokoladne kocke

- višnjevo pecivo ( drsalnica)

- kokosove kocke

- rafaelo krogljice

- rumove krogljice

- jogurtovo pecivo

- rafaelo pecivo

- orehova rolada

-cokoladna rolada

Hvala za kakršni koli nasvet

sarci123

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

6. maj 2016 8:24

Mascarpone kocke so tretji dan najboljše, kroGLIce () na hladnem zdržijo več kot teden dni,  višnjevo in jogurtovo pecivo najmanj tri dni, ruladi pa narediš dan prej.

lp

mzm

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

6. maj 2016 8:30

Medena pita je pecivo, ki se ga pripravi kar nekaj dni prej in je zelo dobro.

helgula

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

6. maj 2016 12:51

Vse kar je iz biskvita se lahko zamrzne-ali biskvit sam in se potem samo naredi kar bi, rolada narejena, višnjevo pecivo in kokos kocke pa ne vem kakšna krema je.

branka

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

6. maj 2016 13:18

Za kokosove kocke lahko narediš biskvit preje, zadnji ali predzadnji dan pa dokončaš, samo jih shrani v škatlo, ki je dobro zaprta, da se ne izsušijo. 

Maskarpone kocke pa so vsak dan boljše, samo odvisno če zdržijo :). Pri nas zgolj kako uro :)

testeninca

sarci123  

član od: 2.10.2015

sporočila: 14

6. maj 2016 14:03

Pri nas pecivo gre že isti dan tako da nevem kako se obnese čez par dni ;-) najlepša hvala vsem za nasvete

sarci123

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. maj 2016 19:02

Biskvit v zmrzovalniku je zame definicija nečesa, kar človek zavestno pokvari. Rulade čisto lepo zdržijo tako, da jih zaviješ v alufolijo in daš v hladilnik. Pred tem je simpatično, če za dekoracijo po foliji malo posipaš sladkor v prahu ali pa cimet, mlete lešnike, mlete orehe, kokos....karkoli pač, samo naj se to ne tepe z osnovno kremo v ruladi), položiiš gor rulado iz zaviješ in je to TO. 

Drugače se mi pa zdi, da je preveč dobrega: v smislu sočno pecivo je okej, ampak verjetno bo še kakšna druga hrana in potem ljudje ne bodo mogli vsega pojeti in boste imeli tisto sočno pecivno packarijo, ki se je ne bo dalo več dati nazaj v škatle. Jaz bi raje razmišljala v kakšno konservativno piškotasto smer. Saj piškoti so piškoti, samo videz malo prilagodi, da ne bodo preveč decembrski.

Vendelina jr.

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

6. maj 2016 21:58

Po eni strani se strinjam z Vendelino, da preveč peciva ni ok (odvisno od števila gostov), ker res lahko nastane problem z ostanki. Predvsem če je veliko kakšnih krem, ki se hitro pokvarijo. Je pa to, kakšno pecivo boste postregli odvisno tudi od okusa gostov. Če bi naši "žlahti" (to je tistim, ki se dobivamo na raznih obletnicah) postregli v večini s piškoti, ne vem če bi bilo kaj dosti uspeha. Po navadi gredo mehka peciva precej hitro v promet, piškoti pa skoraj vsi ostanejo, ker vsi pravijo da so presuhi. Saj pravim odvisno od okusa povabljencev.

 

Pri nas se vedno dobro obnese tudi rožičev biskvit. Ne vem če je recept tukaj v bazi, samo jaz imam recept, ki vsebuje naribana jabolka in rozine. Po vrhu je oblit s čokolado in limonovim ledom. Tak je obstojen več dni - 2 dni po tem, ko je bil pečen je še celo boljši.

"You learn something new every day..."

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

6. maj 2016 23:16

Pri nas pa gredo  za take oz. različne  priložnosti najbolj v promet panji, rozen torta in piramida. Tudi mene čaka čez dober mesec priprava sladic za 70-obletnico ene lovske družine,  pa sem že najavila, da bo nekaj različic rozen torte (imam 10 kosov kor), predvsem z zelenim prelivom in odtisnjenimi jelenčki in smrekicami, nekaj kilogramov panjev različnih velikosti, nekaj kokosovih  kroglic in vsaj 300 kosov marcipanovih bombončkov. Vse to bom začela pripravljati v začetku junija, dober teden preden moram vse to narediti. Vse, razen rozen tortic bom lahko pripravila vsaj teden dni pred veliko žurko.

kača

zmajcica1  

član od: 20.12.2010

sporočila: 52

8. maj 2016 13:09

sam res ne rabiš speči 10 vrst peciva??????mislim,da je to čisto preveč.verjetno bodo že piškoti plus torta tako da če prepoloviš količino sladic je dovolj.krogljice počakajo par dni v hladilniku.sladic iz biskvita pa nebi jaz delala par dni prej.konec koncev je sveži biskvit najboljši.

aja z jogurtovim pecivom je par res najmanjši problem.vse sestavine daš v eno posodo,v pekač in spečeš.to lahko narediš isti dan...

zmajcica1

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

9. maj 2016 9:55

Sarci123, katere so te mascarpone čokoladne kocke?

181604

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti