Testo za baklave-nujno!nujno!

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. maj 2004 13:54

Dragička, ali je morda tisto z rezanci "kadaif"? Nekajkrat sem ga naredila, se mi zdi malo zamuden, najbolj mi je pa všeč, ker ga ne morem veliko pojesti, ker je tako sladek ( ha, kile ne grejo gor!), dve-tri vilčke, pa je že zadosti. Ampak malo, pa še malo, pa ga kar zmanjka. LP cervus

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

26. maj 2004 14:38

Zadnjič sem prebirala recepte na straneh (mi se zdi, da so bile bosanske strani) in sem zasledila sladico z vlečenim testom in rezanci.... Meni se ne dopadejo, ker je povsod ta preliv... Jaz imam rada, da v nedeljo cel popoldan lahko papcaš kolačke - lahke, slastne, dobre... Ne rečem, da baklava ni dobra, ampak, poješ dva kosa in ti je sladkega dosti za cel teden. Sladki pozdravček!

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

26. maj 2004 15:11

Ah, Dragička, da bi bilo vsaj tako res. Jaz jo spečem in dokler pekač ni prazen, ne neham jest. Tako ali tako, je nihče v hiši ne je, ker jim je presladka. Pol pa gledam, zakaj sem se zredila. Suzana

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

27. maj 2004 11:41

Naredi sam! Pol kg bele mehke moke, dva jajca, ščepec soli, po dl olja. Zamesimo z mešanico mlačne vode in mleka, skupaj 3 - 4 do dl/pol,pol. Zmesiti do mehkega in kompaktnega testa. Razdeli na dve kepi, premesi še malo in pokrito z plastično posodo naj stoji 30 do 40 min. Dober tek! Bojan Kokot

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

27. maj 2004 12:41

Dobrodošel, g. Kokot, vidim, da si novi član, pa že toliko poslanih sporočil. Hvala lepa za lep nasvet in za recept. Po tihem, zaupaj mi, koliko testa si že zamesil?! Nekoč, ko sem raztegovala testo na mizi in se sukala okrog, sem sama pri sebi pela tisto... staro, ne vem od kod: "Vrti vola okrog stola!" Pozdravček!

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

27. maj 2004 14:16

g. KOKOT, ko ste ravno tako prijazno napisali recept za testo, nam prosim zaupajte še preostanek recepta. Suzi

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

5. nov 2015 20:34

Bom kar v tej temi nadeljeval..zanima me, če se kje v Ljublajni da kupit te kore, te zelo fino tenke liste iz vlečenega testa, ki so potrebni pri sladici baklava.Sama bi jih potrebovala za jed z lososom...sem probala z navdnim vlečenim testom, toda ni to to.

Za vsak nasvet kje se jih da kupit sem hvaležna, ker ne bi rada mojih pošiljala od trgovine do trgovine.

Vrtejbenka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. nov 2015 20:41

Tržnica Koseze, trgovina z italijansko (in še kakšno hrano) Toskana, na vogalu v mali stavbi tržnice. No, upam, da jih še imajo.Trgovino imajo tudi na centralni tržnici. Stik.

rimljanka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

5. nov 2015 21:00

Notranji del glavne tržnice (tam kjer prodajajo skuto, piščance, meso...) ter notranji del tržnice v BTC-ju - dobiš dve vrsti vlečenega testa: tenko in še bolj tenko       . Lahko kupiš tudi po komadu.

 

Pozdravček!

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

5. nov 2015 21:33

Hvala vama za informacije... bom moje poslala tja, po tiste ta tenke.

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti