Vzgoja sadik

tema je zaklenjena

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

tema odprta - 30. apr 2016 22:24 | ogledi: 11.216 | odgovori: 80

Kupili smo semena: kamilica, borovnica, rožmarin, bosai. Kar iz Aliexpressa. Upoštevala pa sem

http://www.utrinek.si/vzgoja-sadik

 

Žlico suhih zelišč koprive prelila s pol litra tople vode in pustila stati 24 ur. V precejeno tekočino namočila semena za deset minut, nato seme posejala v plastične lončke. Ki sem jih na koncu pokrila. 

Smo pa tudi kupili novo prst home ogarden, ki naj bi bila 100% rastlinski,naraven in organski substrat iz kokosovih palm. Ne vsebuje šote. 

Naredila pa sem približno 100 plastičnih lončkov v treh dneh. Imam jih na okenskih policah, v stanovanju. Koliko časa traja, da bo kaj vidno? Po treh dneh sem že mislila, da je v lončku že nekaj zraslo. Tako hudo sem se zmotila. Sem neučakana.

 

Ker nimamo izkušenj. Le upoštevali kar je bilo napisano. Kako vi vzgajate sadike? Na

kaj vse moraš biti pozoren? Kako vam uspeva? 

 

 

 

 

pomoc

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

30. apr 2016 23:31

Pohvalim tvoj zapis, bistveno si izboljšala stavčno strukturo, če primerjam z vsemi tvojimi sporočili, ki sem jih do sedaj prebrala. Bravo, tako je dosti bolj berljivo, kot če imaš na vsake tri besede piko.

O vzgajanju sadik pa nič ne vem. Lp.

perpetua

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

1. maj 2016 11:44

Draga Pomoč. Vse zahteva svoj čas, še posebej rastline. Z ničemer jih ne moreš prisiliti v hitrejšo rast, kaljenje sicer bo malce hitrejše, če semena namočiš, kot si že storila. Na vsakem semenu oz. vrečki pa tudi piše kako dolgo kali. V treh dneh je le prezgodaj upati, da bo pokukal iz zemlje kakšen kalček. Potem, ko se to stori, pa je navadno prava eksplozija vidne rasti, zlasti ob ugodnih pogojih. Če si začetnica boš pridobivala izkušnje na napakah. Takšno je pač učenje. Ob uspehu pa potem užitek toliko večji. Dosti užitkov v vrtnarjenju ti želim.

kara

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

1. maj 2016 14:27

Ko smo prvič kupili rožmarin v lončku, je dobil premalo sonca. Pa še potopila sem ga.

Sigurno bom imela še ogromno vprašanj.

Na vrečki pa ni napisano kako dolgo kali, ker smo semena kupili na Aliexpressu.

pomoc

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

1. maj 2016 14:45

pomoč, moj način štiridesetletnega vrtnarjenja - vzgoje semen je tak, da semena, npr. sončnice namočim v mlačno vodo za dva do tri dni, posadim v zemljo za presajanje v male posodice in po dveh do treh dneh že pokukajo iz zemlje.To je moj najuspešnejši način za vse sejanke. Prav tako je zelo učinkovit za peteršijlj, kateri kali do tri tedne če ga poseješ direkno na gredo. Peteršiljevo seme ima zelo debel ovoj, zato namočeno seme posejano direktno na gredico kmalu pokuka iz zemlje.

Veliko užitkov pri vrtnarjenju ti želim. Milja

milja44

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

1. maj 2016 15:16

Najlepša hvala. Naslednjič bom naredila tako, kot si rekla. Sem pa v vodo namočila zelo drobna semena od rožmarina. Že v desetih minutah se je spremenila barva semen. V vodi so se semena spremenila v bele barve. Najprej pa pomislila, ker mi je voda s koprivami stala že nekaj časa. Da sem semena uničla.

 

Mislim, da mi rožmarin ne bo uspel. Semena so splesnela v vodi.

Čeprav vseeno upam, da bo kaj zraslo.

 

 



Sporočilo je spremenil(a) pomoc dne 02. 2016 20:02

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

2. maj 2016 20:00

Kamilica je pokukala iz zemlje. 

pomoc

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

9. maj 2016 0:24

 sem zelo razočarana. 100 lončkov in zrasle so le kamilice.  

pomoc

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

29. maj 2016 14:06

Imam vprašanje: katere vrste zelenjave raste čez celo leto? Hvala

pomoc

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

29. maj 2016 14:28

Koprive za špinačo.

marjja

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

29. maj 2016 14:53

potem kar ima liste tudi ohrovt?

pomoc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti