Vzgoja sadik

tema je zaklenjena

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

29. maj 2016 22:49

Res ne vem katere vrste zelenjave raste čez celo leto saj se nikoli nisem res zanimala.

pomoc

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

30. maj 2016 21:43

Kupili smo semena: kamilica, borovnica, rožmarin, bosai. Kar iz Aliexpressa.

 

Resno???

Pri vseh zelemenjavah,menjavah semen in sadik,domačih tržnicah,forumih domačih ponudnikih semen -imaš ti semena iz aliexpresa??

Kako to?Ti naša domača niso ok? Niso dovolj kvalitetna?Imamo premalo izbire?Smo predragi?

Če bi za tale semena vprašala tule ti bi vsaj 10 uporabnic in uporabnikov kulinarike zagotovo poslalo domača,preverjena semena.

Me res zanima koliko časa so potovala,poreklo semen in še kakšno fitopatološko spričevalo bi mogoče,......

 

Bonsai je drevo,lahko grm ki ga vzgajaš 5,10,50 100 let ali več.In to res ne dobiš iz semena,sploh pa ne iz Aliexspresa.

Rožmarinovo vejico potaknješ in imaš kmalu čudovito sadiko.

Borovnica bo žal tudi težko prišla ven iz semena,in v lončku na oknu žal res ne bo uspevala.

 

 

Zelenjava ki raste čez celo leto :solata,korenje,blitva,raštika,razni listnati ohrovti-vendar od tega bo bolj malo rastlo na okenski polici.

Če potrebuješ kakšno res domače seme pa le napiši,z veseljem pomagam.

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

30. maj 2016 22:41

Uf, , pomoč, mislim da jo res potrebuješ.

irena

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

31. maj 2016 22:06

Vprašala sem katere vrste zelenjave raste ves čas čez celo leto in se lahko nabira?

Se mi pa ne zdi, da ima anaeva veliko znanja glede na to kar je napisala zelo težko verjamem kaj je res? Da korenje, blitva, listnati ohrovt raste ves čas in se ga nabira?

Nikoli pa me ni zanimalo kje bi lahko semena kupila, ker imamo veliko izbire pri nas ali pa kje drugje. Če te tako zelo jezi Aliexpress. Dobila iz semen borovnico, ki mi raste lepo na oknu prav tako moj bonsai.

Ne potrebujem pa domačih semen. Hvala

pomoc

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

31. maj 2016 22:48

pomoc je napisal/a:

Se mi pa ne zdi, da ima anaeva veliko znanja glede na to kar je napisala zelo težko verjamem kaj je res? Da korenje, blitva, listnati ohrovt raste ves čas in se ga nabira?

 

Če je iz Aliexpressa, potem zanesljivo. Tudi bonsai bo velik 2 metra, preden boš rekla keks. 

Sonja

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

1. jun 2016 6:56

pomoc je napisal/a:
Vprašala sem katere vrste zelenjave raste ves čas čez celo leto in se lahko nabira?

Se mi pa ne zdi, da ima anaeva veliko znanja glede na to kar je napisala zelo težko verjamem kaj je res? Da korenje, blitva, listnati ohrovt raste ves čas in se ga nabira?

Nikoli pa me ni zanimalo kje bi lahko semena kupila, ker imamo veliko izbire pri nas ali pa kje drugje. Če te tako zelo jezi Aliexpress. Dobila iz semen borovnico, ki mi raste lepo na oknu prav tako moj bonsai.

Ne potrebujem pa domačih semen. Hvala

pomoc

Bi verjela da sem lansko korenje nabrala še včeraj in da ga imam skozi v zemlji?Da uporabljam tako korenjevo listje kot koren sam.Imam tudi Črni koren,in ne ni iz Aliekspresa ampak je domače proizvodnje.

In da blitvo obtrgujem celo leto,tudi pozimi.

Kakor hočeš,nasvet je bil dobronameren .Tule na Cuprniji je sicer Bog bolj z prazno vrečo hodil,ampak znamo pa veliko in veliko damo na domačo proizvodnjo.

Ne bi bilo slabo če bi tudi ostali :).

 

 

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

1. jun 2016 8:53

Anaeva ...

Sicer sem malo preletela še tvoj blog ... poln navdiha in lepih izdelkov.

Life is war against boredom~

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

1. jun 2016 9:10

Hoče jesti zdravo, pa ne potrebuje domačih semen.

Kako pa se pripravi bonsai? Ali ima kdo kak recept?

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti