Multipla skleroza

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

28. apr 2016 17:17

Vanja_v_ZDA je napisal/a:
Marjja, napisala sem, da se stanje normalizira in ne, da se pozdravi. Enako s sladkorno tipa 2. Zdaj poznam že veliko ljudi, ki "so se vzeli v roke", spremenili tisto, kar pojejo in seveda količino, so shujšali in lahko sčasoma prenehajo jesti tablete. Samo to zahteva veliko več dela, kot pa se basati s tabletami.

Če popguglaš Aip in posammezne bolezni, boš videla, kako veliko se o tem govori. Jaz ti lahko o svojih rezultatih poročam čez kako leto. Zaenkrat mi je po 7 tednih super krasno (imam hashimota), se pa še vedno bojim, da bo čez nekaj mesecev spet kaj zavrelo In bo telo znorelo. 

A se vam ne zdi čudno, da psoriasis (luskavico), psoriatic artritisin kronovo bolezen zdravijo z istim zdravilom?

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 28. 2016 15:10

Saj sem napisala, da se strinjam, v čem je problem? Na lastne oči vidim, da ustrezna prehrana dela čudeže. Vsekakor pa povratek na stara pota zadevo takoj poslabša. Torej popolne ozdravitve žal ni. Torej, razumem te in se strinjam. Prepričuješ prepričano.

marjja

Sushimama  

član od: 28.10.2015

sporočila: 12

28. apr 2016 17:38

Vanja, nisva se čisto razumeli.

Prehrana dokazano lahko vpliva na nekatere bolezni, tudi na avtoimune, in stanje drastično izboljša/poslabša. 

Nebuloza antivaxerjev se mi zdi samo povezava iz izvirnega posta te teme, se pravi, da cepljenje proti KME povzroča multiplo sklerozo.

To, da je nelogično, da pri avtoimunih boleznih telo deluje samouničujoče, je seveda res nelogično-pa je kljub vsemu tako. Če ti uspe ugotoviti, kaj telo pripravi do napada samo nase, pa boš verjetno prva v vrsti za Nobelovo nagrado.



Sushimama

Sporočilo je spremenil(a) Sushimama dne 28. 2016 17:39

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. apr 2016 18:44

Tudi alergijske reakcije so lahko uničujoče - pa so lahko sprožilci povsem nedolžne stvari, ki ne povzročajo sicer prav nobene škode telesu. Bi bilo prelepo, če bi se vse to dalo pozdraviti samo s spremembo prehrane.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. apr 2016 19:21

Seveda, gluten na primer nekaterim telesom ni nič nevaren, zase vem, da je sreča, da sem tega že tako ali tako precej malo pojedla. Večina ljudi sicer nima alergije, ima pa netoleranco, ki počasi dela škodo.

Še posebej zato, ker je treba samo hrano spremeniti, ne razumem, zakaj velika večina ne naredi kaj v tej smeri. Meni se je po dveh tednih uredila prebava, po treh je dermatitis izginil, par dni nazaj sem si prvič spet nalakirala nohte, da vidim, če je res, da se bo tudi ta "alergija" umirila. Dan #3, vse OK z lakom. 

So-kolegi v skupini (FB) pišejo, da se teža umiri in ni več izbruhov "vnetij". Zaenkrat sem srečna kot bubreg u loju, teža se mi normalizira ob tem, da prvič pojem skoraj toliko, kot moj dragi.  :)  

 

Marrja, tudi jaz nisem napisala, da pozdravi. Sicer sva na isti valovni. :)

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 28. 2016 19:22

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

28. apr 2016 19:28

Vanja_v_ZDA je napisal/a:
 
 

 

 

In ne, to ni prišlo od anivaxerjev, ampak to promovirajo, čeprav ne dovolj glasno, nutricioisti, zdravniki jim počasi sledijo.

 

Vanja

 

 

Vanja, verjetno nisi prav razumela sushimame, saj ona govori o nasprotnikih cepljenja, ki so si pač sedaj našli novo bolezen, h kateri naj bi prispevala taka in drugačna cepljenja.

 

rrr

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. apr 2016 8:58

Vanja,

na kakšni dieti si?

Sonja

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

29. apr 2016 11:59

Pozdravljeni,

 

v eni od oddaj Halo TV, ki jo pripravljajo na TV SLo je bila tudi oddaja pod naslovom : Bolezni, ki jih prenašajo klopi. (link: http://4d.rtvslo.si/arhiv/halo-tv/174398619)

 Dr. Franc Sterle je govoril tudi o ceplenju. Če se prav spomnim, je bilo vprašanje gledalca tudi cepljenje in avtoimune bolezni.

Lepo se imejte.

marjanaj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. apr 2016 14:03

limnol je napisal/a:
Vanja,

na kakšni dieti si?

Sonja

Doctor's orders:  2000 kalorij na dan, 40% OH, 30% proteinov, 30% maščob. 

https://aiplifestyle.com/what-is-autoimmune-protocol-d

Po več tednih začneš dodajat po eno sestavino na teden. Če dobiš recimo, drisko, zaprtost, glavobol, zabuhlost...imas negativno reakcijo in te sestavine ni dobro jesti. Meni recimo stročnice že celo življenje ne pašejo, sem vsa zabuhla, ko jih jem. In nisem vedela, da to pač ni normalno. Jasno, stročje fižole totalno obožujem. meni niti ni bilo težko narediti spremembo, ker sem precej "čisto" jedla že prej, težave imam s količino. Jedilnik si pripravim za en dan naprej v myfitnesspal.com, ker krasno vodiš tako kalorije kot grame maščob, proteinov in OH.  OH dobim z zimskimi bučami, plantains, sladkim krompirjem In banano na dan. idej za recepte je na internetu kot smeti. Kljub enormni količini hrane, eni obupni epizodi "napada" (ko se zredim ko kvas, je pa v resnici voda, jasno) me je v 7 tednih manj, kot me je bilo na zadnjem srečanju. 

Verjamem, da verjetno ni za vse alergije, recimo ljudje, ki dobijo alergijo na cement, ker delajo z njim dolga leta, si s tem verjetno ne morejo pomagat. 

Vanja

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 806

29. apr 2016 14:46

Vrsto let sem imela grozne vetrove po kosilu  in jutranje driske.  Vsi izvidi so bili  OK. Potem sem se odločila za lchf način življenja. Po dveh tednih sta prej našteti težavi izginili. Sem pa tja se malo pregrešim (malo testenin, ko mi zadišijo), ostale hrane pa ne pogrešam. 

malaga

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

4. maj 2016 16:32

da se vrnemo na začetno vprašanje -berite navodila: 

_tisa_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti