Multipla skleroza

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

tema odprta - 27. apr 2016 19:08 | ogledi: 12.621 | odgovori: 21

Od znanke, ki ima MS sem pred dnevi izvedela, da je bila na predavanju za bolnike z omenjeno boleznijo. Tam so povedali, da naj bi bil eden od vzrokov za sprožitev MS tudi cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu. Je komu kaj več znano? Na netu nisem našla nič kaj konkretnega.

181604

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

27. apr 2016 19:30

Prvič slišim, bom vprašala prijateljico, ki je "v tem" bolj doma, žal.

marjja

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

27. apr 2016 20:31

Ja, tudi jaz sem prvič slišala.

181604

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

27. apr 2016 20:55

Glede na to, da lahko najdeš dva znanstvena članka, ki poročata o izsledkih raziskave, da ta povezava NE obstaja, ter nobenega, ki bi dokazoval nasprotno, bo najbrž še nekaj časa ostalo pri tem, da si to slišala prvič in zadnjič..  

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12628815

http://www.direct-ms.org/pdf/CausalSpecific/Hep

"No association was seen between TBE vaccination and MRI detected disease activity, clinical relapse or disease progression of MS."

Kaj je resnični vzrok za MS, se še ne ve. Glede na to, da se pogosteje pojavlja v nekaterih družinah, se zdi, da vsaj eno izmed vlog igra genetika.

perpetua

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. apr 2016 23:24

Ne me po piskru...glde na to, da je MS autoimmune bolezen, pri nas vse več (pa ne dovolj) zdravnikov posluša nutricioniste, ki trdijo in dokazujejo, da se lahko stanje normalizira s prehranjevanjem. Priporočajo AIP (Auto immune protocol) ne samo za MS, ampak tudi za kronovo bolezen, revmo, hashimotovo, psoriasis in mogoče še kaj. Ogromno hrane se izloči za določen čas in potem inkorporira nazaj po ena sestavina na teden. Večina ljudi se mora za vedno izogibati glutenu. 

Če bi vedela pred leti to, kar vem danes..... No, nikoli ni prepozno. 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 27. 2016 23:30

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

28. apr 2016 7:17

No, vsekakor se strinjam, da ustrezna prehrana ZELo pomaga pri teh boleznih, ozdravi pa vsekakor ne nobene od naštetih. To me pa nihče ne bo prepričal. Stanje se pa izboljša, to pa, ali pa zavira napredek ipd. Imam primer tudi v družini.

marjja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

28. apr 2016 9:54

Sem slišala, da je rekla, da so rekli.....Je jasno, za kaj sploh gre? So povedali, da cepljenje povzroča bolezen samo, ali da lahko povzroči poslabšanje simptomov?

Slednje bi bilo mogoče - tako kot lahko poslabša simptome MS vsaka druga vročina ali infekcija (povišana temperatura in bolečine pa sodijo med bolj pogoste reakcije na cepljenje - ne samo proti meningitisu, tudi proti gripi pa verjetno še čemu).

Jasno izražanje in pazljivo poslušanje vseeno prideta prav v življenju.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. apr 2016 13:12

Marjja, napisala sem, da se stanje normalizira in ne, da se pozdravi. Enako s sladkorno tipa 2. Zdaj poznam že veliko ljudi, ki "so se vzeli v roke", spremenili tisto, kar pojejo in seveda količino, so shujšali in lahko sčasoma prenehajo jesti tablete. Samo to zahteva veliko več dela, kot pa se basati s tabletami.

Če popguglaš Aip in posammezne bolezni, boš videla, kako veliko se o tem govori. Jaz ti lahko o svojih rezultatih poročam čez kako leto. Zaenkrat mi je po 7 tednih super krasno (imam hashimota), se pa še vedno bojim, da bo čez nekaj mesecev spet kaj zavrelo In bo telo znorelo. 

A se vam ne zdi čudno, da psoriasis (luskavico), psoriatic artritisin kronovo bolezen zdravijo z istim zdravilom?

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 28. 2016 15:10

Sushimama  

član od: 28.10.2015

sporočila: 12

28. apr 2016 15:35

Zakaj bi bilo to čudno? Z istim tipom zdravila zdravijo še mnoge druge bolezni, ki spadajo pod isto skupino, torej revmatske bolezni.

Kar se tiče cepljenja, je pa to spet ena nova fora antivaxerjev. So se naveličali avtizma, pa so šli dalje po spiski vseh mogočih bolezni.

Sushimama

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. apr 2016 16:01

Sushimama je napisal/a:
Zakaj bi bilo to čudno? Z istim tipom zdravila zdravijo še mnoge druge bolezni, ki spadajo pod isto skupino, torej revmatske bolezni.

Kar se tiče cepljenja, je pa to spet ena nova fora antivaxerjev. So se naveličali avtizma, pa so šli dalje po spiski vseh mogočih bolezni.

Sushimama

Izvor bolezni je torej isti, čeprav je "nepoznan", avtoimune. Zakaj bi telo hotelo samo sebe ubiti? 

 

In ne, to ni prišlo od anivaxerjev, ampak to promovirajo, čeprav ne dovolj glasno, nutricioisti, zdravniki jim počasi sledijo. Večina ljudi ni pripravljena narediti koraka in počistiti hladilnika in špajze, in vsaj za dva meseca sprobati  če je res kaj na tem. Ljudje dosti bolj verjamejo, da jih bo pozdravila soda bikarbona ali pitje srebra, zdravijo si dihalne bolezni v jamah, ob tem da še vedno kadijo... Glede na to, da čisto nič ne stane, da zamenjaš prehranjevanje, mi je logično, da to sprobaš. Govorim striktno o avtoimunih boleznih.

Poglej zapise Robide, ki piše, kako je svojo družino s hrano spravila na zeleno vejo. Zelo inspirativno.  

 

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. apr 2016 17:08

Ena od teorij pravi, da zato, ker del imunskega sistema, ki se je v evolucijski zgodovini "boril" proti parazitom vseh sort, zdaj, v teh hiperčistih časih, nima dela in siga je našel (ker je pač deloholičen, kot pravi eden naših vodilnih imunologov) v avtoimunskih (in tudi alergijskih) reakcijah.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti