Trdo, zmečkano perilo?

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

25. apr 2016 19:30

Loni je napisal/a:
 
 

In konec koncev, pred kratkim je bilo pod ostalimi temami objavljeno, da nekdo zaradi pomanjkanja časa išče pomoč v gospodinjstvu. Dobiti nekoga, ki bi ti zlikal tistih nekaj strojev oblačil, menda ni tako težko. 

Loni Makaroni

Glede na to, koliko prišpara pri oreščkih in ostalem, si res lahko privošči nekoga za likanje, verjetno.

 

marjja

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

25. apr 2016 21:42

marjja je napisal/a:
Loni je napisal/a:
 
 

In konec koncev, pred kratkim je bilo pod ostalimi temami objavljeno, da nekdo zaradi pomanjkanja časa išče pomoč v gospodinjstvu. Dobiti nekoga, ki bi ti zlikal tistih nekaj strojev oblačil, menda ni tako težko. 

Loni Makaroni

Glede na to, koliko prišpara pri oreščkih in ostalem, si res lahko privošči nekoga za likanje, verjetno.

 

marjja

Jaz ne vidim nič narobe, če bi človek rad kaj prihranil. Niti malo pa mi ni smešno. Kajti marsikdo

nima nič in veliko bolj ceni kar ima. Kot tisti, ki imajo vsega preveč. Nekateri so lahko veliko bolj srečni in zadovoljni, ko nimajo.  Tako si mislim. Da se na tak način ne šali. Čeprav verjetno nisi mislila nič slabega. Norčij pa najbrš ne razumem najbolje. Sigurno zato, ker vse kar dam v usta mi je "sveto". 

Se mi zdi pomembno. Kaj jem. Kaj ne. Tisto hrano, ki sem jo lahko ravno dala v košarico. Je zame lahko

zelo veliko pomembna. Ali je to cenejša hrana ali malo  dražja. Verjemem, da lahko na moje zdravje veliko vpliva. Čeprav porabiš samo tri ure za navadne oreščke. Če nimam veliko časa si čas vzamem.

Ker na koncu se gre za tebe. Kako drugi na to gledajo. Smešno. Pa je prav vseeno. 

 

Glede perila. Namesto mene nihče ne bo likal. Do zdaj pa oblačila niso bila v tako groznem stanju. Da se ne bi nič dalo. Nisem pa le zadovoljna s tem kar znam. Popravljam tudi svoje napake, ki jih naredim. Iščem rešitve.

Oblačila pa se tudi boljše perejo. 






Sporočilo je spremenil(a) pomoc dne 26. 2016 05:09

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

25. apr 2016 21:47

Loni je napisal/a:
pomoc je napisal/a:
Boljše izražanje je zame zadnje na kar pomislim. Zdaj. Ker sem imela tako hude zdravstvene probleme, z pozabljivostjo, hudo slabo koncentracijo, utrujenostjo. Da so zdaj veliko bolj pomembne vsakodnevne dejavnosti. Ki morajo biti narejene natančno. 

pomoc

In glede na to, da sem na poglavju zdravja dala marsikaj sama skozi, bom rekla takole: srečna bodi, da si tu in da lahko to počneš, pa čeprav tega ali onega ne maraš početi. Moji mami so že pri mojih osmih letih starosti rekli, naj uživajo z mano, dokler me imajo. No, sem še vedno tu. In perem, likam, kuham, pečem, tečem, hribolazim, berem... včasih z lahkoto, včasih malo težje. Hvaležna vedno znova, da vse to lahko počnem.



Loni Makaroni

 Si lepo napisala. 

pomoc

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

26. apr 2016 6:43

pomoc je napisal/a:
 
 

Ja Čeprav porabiš samo tri ure za navadne oreščke. Če nimam veliko časa si čas vzamem.

Ne pomoc, vsekakor nisem mislila nič slabega, tudi jaz šparam , kjer se da in je smiselno, zato, da si lahko potem drugje kaj privoščim. Ampak smisla pa v tvojem pisanju res ne vidim. Enkrat nekje napišeš, da nimaš časa ali pa se ti ne da z nečim ukvarjatti, zgoraj pa praviš, 3 ure za oreške.

Draga moja, mislim, da imaš še veliko dilem, takšnih in drugačnih in želim ti, da jih uspešno razrešiš.

marjja

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

26. apr 2016 17:10

Nisi prav dobro razumela kaj sem mislila. Vse dobro tudi tebi.

pomoc

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

26. apr 2016 18:38

Morda bi mi še enkrat razložila?

marjja

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

26. apr 2016 23:28

Ni bilo mišljeno, da sem si zdaj res vzela tri ure za oreščke. Ko sem napisala. Tudi v primeru če nimam veliko časa.

pomoc

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

27. apr 2016 8:43

Aha, zdaj pa res razmem,...hvala.

marjja

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

27. apr 2016 22:48

Cila je napisal/a:
mamamia: a sva hodili skupaj v isto šolo gospodinjstva . 

Majhna pomoč za tiste, ki ne sušimo v sušilnem stroju: perilo takoj iz stroja poravnam na mizi (rezervna na podstrešju), nalagam en kos na drugega,  pustim počivati vsaj pol ure, če pozabim tudi dalj, pri obešanju pazim, da lepo visi. Pletenine in posteljno perilo izpade skoraj kot zlikano. Mehkoba je pa odvisna od pogojev sušenja. Kadar se suši lepo počasi in na prepihu, je perilo mehko in voljno, poleti ob hudi vročini, ko se posuši v eni uri, dosti manj. Imamo namreč zelo trdo vodo, pa kaj, je pa za pitje dobra. 



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 25. 2016 06:38

So oblačila včasih kar zelo trda. Sem razmišljala, da bi jih verjetno mogla vzeti hitro iz stojala. Tudi, ko so še malo mokra. Zaviti mogoče v brisačo? Bom pa najprej poravnala na mizi. Potem dala na stojalo en kos na drugega. Glede sušenja bom pa še opazovala, kaj delam narobe. Hvala

pomoc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti