Kam na letni dopust razen hrvaške

llilika  

član od: 26.9.2007

sporočila: 87

tema odprta - 20. apr 2016 12:33 | ogledi: 17.786 | odgovori: 22

Zdravo vsem. S partnerjem se ne moreva odločiti kam bi šla na letni dopust za 14dni niti ali julij ali avgust.

Hrvaško imava polno glavo in odpade.Ponavadi sva vsako leto šla v apartma ali kampirat na Hrvaško. Otrok nimava.Kakšne agencije odpadejo ker je predrago. Hvala vsem.

llilika

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

20. apr 2016 13:03

Midva še zmerom ne zganjava panike in greva v Turčijo, čeprav nama vsi odsvetujejo. Kot da se v prestolnici pa nikoli ne streljajo.

Če gresta v lastni režiji, se pač vrzita na Google in si najdita vzh. obalo Italije, tudi jug Francije, Črno Goro, Albanijo... Vse to je dostopno z avtom ali motorjem, najdeš apartma, rezerviraš po internetu in štartaš. Za mlad par brez otrok pisofkejk. Tako delam jaz, ki nimam več otrok (na grbi), ampak gredo oni  po svoje, na isti način.

marjja

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

20. apr 2016 14:03

  Kaj pa naša čudovita dezelica Slovenija, ogromno moznosti za dopust.

mopsika

llilika  

član od: 26.9.2007

sporočila: 87

20. apr 2016 14:06

Slovenija tudi ne čez leto ob vikendih prehodimo.

llilika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. apr 2016 17:15

llilika je napisal/a:
 S partnerjem se ne moreva odločiti kam bi šla na letni dopust za 14dni niti ali julij ali avgust.

 

Ja, ljuba duša, pa kakšen decision-making process je pa to, da se o dopustu ne moreta odločiti? Kako se pa potem ob bistveno manj prijetnih temah? Imam občutek, da je še nekaj zadaj za temi beedami, pa ne bi šla tja.

Je pa tako, da če se človek ne more odločiti, kako in kje bi dopustoval, ni druge, kot da preprosto ne dopustuje. Eni Ne gre plačevati za nekaj, kjer človek ni s srcem pri stvari. In v tem času v ždenju doma razmišlja o tem, kakšna mentalna praznina ga je postavila tja.

 

 

Vendelina jr.

kozamurnik

sporočila: 2311

21. apr 2016 6:24

No vidiš, Vendelina jr. zmeraj najde odgovor, ki da mislit. Tako ali drugače.

Dodajam: denar, ki bi ga porabila za dopust, odnesi k psihologu. Magari je kašen dober na Bledu, nastani se tam in boš ujela dve muhi ne en mah...

Mene že leta vleče na Irsko ali še dlje, na Islandijo. Pa tudi letos  ne bo nič, letos renoviramo bajto.

murnik

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

21. apr 2016 9:12

Ja, vsaj okvirne cilje je fajn, da imaš... Bi šla na morje ali je v igri tudi kakšno jezero, mogoče hribi, toplice? Kaj rada počneta na dopustu? Sta tisti tip, ki je najbolj srečen, ko leži na plaži in je to to ali raje športata, raziskujeta okoliške znamenitosti, kulinariko, spoznavata ljudi? Koliko si lahko privoščita? Od vsega tega (pa še od česa) je odvisno kaj bosta na koncu izbrala. Daj nam vsaj malo več informacij, pa bomo lažje kaj prispevali, tako na slepo ti lahko samo v nedogled naštevamo ene lokacije, ki jih v končni fazi lahko najdeš na preprostem zemljevidu. 

Sandra_a

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. apr 2016 10:46

Brez tega,kar je napisala Sandra_a, je pravi odgovor le Vendelinin.

Vedeti le to, kam ne bi šel  in ne kdaj, je izjemna iztočnica za dopust, ni kaj.

Me zanima, koliko sta stara?

 

Najprej poglejta, koliko sta za dopust pripravljena odšteti. Kakšno prevozno sredtsvo imata? Gresta z avtom, letalom, vlakom, busom?

 

Na interentu imaš polno ponudb poceni letalskih kart, namestitev se povsod najde za majhen denar. Samo, ljuba duša, vedeti pa moraš, kam te vleče. In na kak način - hostli, apartmaji, hoteli, bungalovi. Tropi ali kaj bližjega?

Mislim, res nemogoče pričakuješ. Jaz bi ti rekla, pojdita na Kubo.

 

 

 

 

 

mamamia

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

22. apr 2016 15:51

Nola, prečudovito! Ta otok mi je pa res nepoznan,oz. prvič slišim zanj. Moram malo tole obalo podrobneje raziskati, zaenkrat žal samo na Googlu.  Človek se res vse življenje uči. A ti si že bila tam?

marjja

kimči61  

član od: 8.12.2014

sporočila: 10

21. sep 2016 8:57

Da ne bom odpiral nove teme, bom napisal kar tu. Tudi nama s partnerjem je zmanjkalo idej za jesenski/zimski dopust.

Čeprav sva bolj avanturistične sorte, nama je všeč tudi lenarjenje, zato bi najrajši malce obojega. Ima kdo poleg smučišč kakšen predlog kam na dopust v naslednjem mesecu za neko zmerno ceno.

Na misel mi pride samo kaj takega https://www.visitslovenia.net/pocitniski-paketi/. Kje boste vi letos preživelii jesenski dopust, če boste prišli do njega?

kimči61

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti