Kam na letni dopust razen hrvaške

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. sep 2016 11:55

Azori ali Madeira, seveda če še nista bila. Na Madeiri je blaga klima, obilo pohodniških in kolesarskih poti, lahko tudi samo lenariš. Otok je dovolj majhen, da nikamor ni predaleč in se lahko hitro vrneš tja, kjer spiš. Razgiban je. Prav ljubka stvarca. Pa dobra hrana, odlična vina in seveda madeira ...

mamamia

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

21. sep 2016 12:26

Toscana je jeseni zelo lepa, poleg tega pa ni gužve kot med sezono. Ali pa Sardinija, Korzika....

 

Ninja24

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

21. sep 2016 13:36

Mi se za krompirjeve počitnice ponavadi za par dni odpravimo na morje, ker nam odgovarja klima.  Bili smo v Portorožu- Grand hotel Bernardin, Riviera, Poreču- hotel Parentium, Lošinju-hotel Punta, sploh ta dva sta odlična, od hrane, postrežbe, pa še mirno je.Vsi imajo notranje bazene in so preverjeno dobri. Pa če je lepo vreme je luštno za sprehajat in si razgledati okolico.

Upajmo le, da bomo zdravi in da bo vreme kolikor toliko ok.

Sicer je tudi pri nas veliko lepih kotičkov le odločiti se morata kam vaju vleče. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. sep 2016 18:01

A se ti ne zdi, da res nima veze, kam gredo drugi na jesenske počitnice. Kaj ti pomaga informacija, da gre nekdo jadrat v Grčijo, drugi pešačit po Baliju in tretji lenarit na Pag. Sicer ti poredlagam, da gresta kolesarit po Švici, jaz grem pa v Ljubljano. 

Prečitaj odgovor, ki ga je Vendelina Jr. napisala. 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 21. 2016 18:22

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

22. sep 2016 7:06

Kakšni problemi, teh mi pri gradnji (še danes nedokončane) hiše nismo imeli. V tistih časih sem si želela, da ne bi bilo treba tako neusmiljeno šparati in ko bo hiša fertik, bom pa šla nekam na en dolg dopust, si bom privoščila! Angkorwatt, pa Samarkand, to obvezno, pa Sarajevo in Baščaršija, to je bilo v prvem planu. 

Pa je šlo zdravje in z njim potovanja, ne grem več nikamor, če me zvečer ne čaka moja najdrražja - postelja!

Katrca11

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

22. sep 2016 10:01

Katrca11 je napisal/a:
Kakšni problemi, teh mi pri gradnji (še danes nedokončane) hiše nismo imeli. V tistih časih sem si želela, da ne bi bilo treba tako neusmiljeno šparati in ko bo hiša fertik, bom pa šla nekam na en dolg dopust, si bom privoščila! Angkorwatt, pa Samarkand, to obvezno, pa Sarajevo in Baščaršija, to je bilo v prvem planu. 

Pa je šlo zdravje in z njim potovanja, ne grem več nikamor, če me zvečer ne čaka moja najdrražja - postelja!

Katrca11

 

Žalostna zgodba mnogih Slovencev, vključno s podatkom "še danes nedokončana" 

Želim dovolj zdravja in poguma, da se odpraviš še kdaj kam, saj dobro posteljo se najde marsikje. Potujejo pa tudi težki invalidi, tako da se sigurno da, če je dovolj volje! 

 

perpetua

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

22. sep 2016 16:56

Perpetua, hvala za prijazne besede. Seveda se dobro posteljo najde marsikje, a okoli moje postelje je moj dom in neko udobje in sigurnost, sto drobnarij, ki so mi v vsakem trenutku na voljo.  In v lepem kraju živim in to poskušam čim bolj izkoristiti, tuje kraje pa pač zdaj  gledam na ekranu.  Ampak si mi dala misliti, mogoče pa le  . . 

 

Katrca11

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

22. sep 2016 18:31

Mogoče Ciper decembra /se najde za nizko ceno.

Engie

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

22. sep 2016 21:20

Katrca11 je napisal/a:
Perpetua, hvala za prijazne besede. Seveda se dobro posteljo najde marsikje, a okoli moje postelje je moj dom in neko udobje in sigurnost, sto drobnarij, ki so mi v vsakem trenutku na voljo.  In v lepem kraju živim in to poskušam čim bolj izkoristiti, tuje kraje pa pač zdaj  gledam na ekranu.  Ampak si mi dala misliti, mogoče pa le  . . 

 

Katrca11

Jaaa, akcija! 

Mogoče najprej k sosedom Avstrijcem za kak dan, imajo celo mrežo turističnih ponudb za starejše in invalide (http://www.austria.info/si/storitve-dejstva/potovanje). Potem vidiš, da sto drobnarij ne potrebuješ in da gre tudi s tistimi desetimi, ki jih lahko vzameš s sabo. Naslednja destinacija - Sarajevo, potem pa mogoče Kambodža, zakaj pa ne!?! 

Evo - za  - link do ponudb z zelo ugodnimi letalskimi kartami: http://izletnadlani.com/ 



perpetua

Sporočilo je spremenil(a) perpetua dne 22. 2016 21:22

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

22. sep 2016 22:39

Za prvo silo  grem kar v Kranj k Valterju na čevapčiče, dišijo po Sarajevu.  Naslove sem si skopirala in spravila. Nekaj podatkov je zelo uporabnih. Hvala!



Katrca11

Sporočilo je spremenil(a) Katrca11 dne 22. 2016 22:40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti