Biskvit z tekočim natreenom

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

tema odprta - 20. maj 2004 15:09 | ogledi: 2.667 | odgovori: 5

Za prijateljico, ki ima rojstni dan bom pekla dve torti. Ena mora biti dietetična zaradi starih mam in podobno. Ali ima mogoče kdo recept za dietetičen biskvit ali biskvit z natreenom.

LP Saša

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

20. maj 2004 16:46

Hoj. Spodaj imaš kopiran recept za melonino tortico, kjer je recept za biskvit, ki ga potrebuješ. Osvežilna melonina torta Biskvit: 5 jajc 60 g ovsenih kosmičev 5 žlic sladila Diamant 3 žlice vode Preliv za biskvit: sok pol limone sladilo nekaj žlic vode Segrejte pečico na 170 stopinj. Ločite rumenjake in beljake – iz beljakov napravite trd sneg. Rumenjakom dodajte posip Diamant in vodo ter dobro premešajte. Ovsene kosmiče čimbolj drobno zmeljite in jih počasi dodajajte rumenjakom. Na koncu dodajte sneg – previdno ga vmešajte z žlico. Model za torto obložite s papirjem za peko, vanj razporedite biskvitno maso in pecite 15 – 20 minut. Ko se ohladi, ga vzemite iz oboda in odstranite papir za peko. Nato ga dajte nazaj v model in navlažite z mešanico limoninega soka, vode in sladila. Skutin nadev: 250 g skute 200 g melone sladilo Melono na hitro zmiksajte s paličnim mešalnikom – toliko da spusti sok, vendar naj še ostanejo celi koščki. Dodajte skuto in sladilo ter premešajte. Jogurtov preliv: 1 l navadnega jogurta 400 g melone sok pol limone sladilo nekaj kapljic vanilijeve esence po želji 2 želatini (20 g) Melono zmiksajte čimbolj drobno, dodajte ji jogurt, sladilo in limonin sok. Želatino raztopite po navodilih na vrečki, ko se ohladi, jo počasi vmešajte v jogurtovo maso. Po biskvitu najprej z vilico razporedite prvi nadev, nato pa ga počasi prelijte z jogurtovo maso. Torto hranite nekaj ur v hladilniku, najbolje kar čez noč, po želji jo dekorirajte z narezano melono. Hranilna vrednost obroka: Kcal: 117,2 Beljakovine: 11,1 g Ogljikovi hidrati: 12,3 g Maščobe: 2,7 g LP, Staša

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

20. maj 2004 17:36

Zdravo! Recept sicer vsebuje drugo sladilo, ampak mogoče pride prav! Sestavine Biskvit: 120 g mletih ovsenih kosmičev 20 g sladila v posipu Diamant 4 jajca 6 žlic vode 1/2 pecilnega praška Krema: 2,5 dcl mleka 1 vrečka Natreen desertne kreme (okus vanilija) 1/2 kg pasirane skute sladilo po okusu nekaj kapljic rumove arome (ali pa žlica ali dve ruma) nekaj žlic mleka (odvisno od sočnosti skute) Premaz: 1 vrečka Dr. Oetker šlag pene + 1,5 dcl vode 1 čajna žlička kakava v prahu + skodelica močne črne kave (sladke) Priprava Kosmiči morajo biti zmleti čimbolj drobno. Dodamo jim pecilni prašek. Iz beljakov naredimo sneg (beljakom dodamo 1 žlico mrzle vode - za večjo čvrstost), rumenjake premešamo s sladilom, dodamo vodo, nato previdno vmešamo kosmičevo "moko", nazadnje pa še sneg. Pečemo 15-20 minut (manjši tortni model + papir za peko) pri 175 stopinjah C. Natreen vrečko stresemo v 2,5 dcl mrzlega mleka, dodamo tudi nekaj kapljic rumove arome in stepemo - za 20 minut damo v hladilnik, da se malo zgosti. Nato primešamo skuto, po potrebi še sladilo in malo mleka (krema mora biti kompaktna). Šlag peno naredimo po navodilih (z 1,5 dcl vode) in damo v hladilnik. Ko se biskvit ohladi, snamemo papir za peko in enkrat prerežemo. Eno plast položimo nazaj v model, navlažimo s polovico kave in premažemo z vso kremo. Pokrijemo z drugo polovico, prepojimo s preostankom kave, nato pa premažemo s šlag peno in posipamo s kakavom. Nato pa za nekaj časa v hladilnik. (Skopiran je z med.over.net) Stanka Sporočilo je spremenil(a) stanka dne 20. maj 2004 19:02:25

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

21. maj 2004 10:21

He he, Stanka, ta je tut moj LP, Staša

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

21. maj 2004 10:27

Ups, Staša, nisem ti ga hotela vzeti, mislila sem samo, da pride prav Saši. Sem pa napisala, da je z druge internetne strani. (No, to je pa res naklučje!) Sorči! LP, Stanka

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

21. maj 2004 10:34

Ne, ne, Stanka, nisem to napisala zato, ker bi me kaj motilo, JOOOJ, res ne spadam med tiste, ki se jim ljubi razburjati, da je npr. določen recept prepisan iz kakšne knjige ali pa, da so že trije enaki v bazi... Samo smešno mi je bilo, ker sem brala in brala... pa najprej sploh nisem pogruntala, le znan se mi je zdel Tako kot si rekla - glavno, da se nekomu pomaga oz. pride do info. LP, Staša Sporočilo je spremenil(a) Stasa dne 21. maj 2004 10:35:01

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti