Otroška torta - voda?

TANJA99  

član od: 20.9.2009

sporočila: 4

tema odprta - 15. apr 2016 10:07 | ogledi: 9.845 | odgovori: 15

pozdravljeni,

 

delala bom otroško torto in sem si za okras zamislila, da bi na vrhu bilo majhno jezerce, notri žabica...okoli pa potem travnik z živalici...zanima me kako bi lahko naredila to majhno jezerce...nekakšen žele? ampak kako?

 

hvala za pomoč :)

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

15. apr 2016 14:30

Morda z bezgovim sokom (iz sirupa in vode) in malce modre jedilne barve ter brezbarvnim prelivom za torte iz vrečke (npr. Dolcela)?

 

Katarinči

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. apr 2016 15:51

Želatina z barvo.


Če je tale mojstrica usopela te kamne naredit, boš pa še ti jezero.

http://www.coolinarika.com/recept/torta-vreca-sa-blagom/

Ima pa ženska na seznamu tudi torto z nekakšnim akvarijem na vrhu, torej kot voda,  v njej pa ribice. Samo se mi ne ljubi iskat med njenimi 600 recepti.

 

In mimogrede, pa malo izven teme - kaj pravite na to torto?

 

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 15. 2016 15:57

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

15. apr 2016 16:08

Glede jezerca lahko probaš tudi iz vrha torte izrezati izdolbinico v velikosti jezerca (biskvit lahko potem prestaviš na drug del na vhru torte, da dobiš še griček zraven jezera). Vdolbino nato premaži z nečim belim (karkoli dobro prenaša plast preliva za torte). Nato naredi preliv za torte po navodilih iz vrečke in mu dodaj malo barve, to vlij v izdolbino in imaš jezero. 

 

mamamia, wow, izgleda super... jedla je pa ne bi. Izgleda 70 % fondanta.

the tina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. apr 2016 16:45

Mene tudi ne navdušijo pisane in nakrancljane torte, a ta ženska je res spretna. Kaj šele dela iz sladkorja ... poglej na njen link, se splača.

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. apr 2016 18:32

Dela že dela, ampak rezultati pa niso kaj estetski .. Jaz bi obarvala preliv za torte v modro in v skledi strdila. Vdolbino v torti premazala z masleno kremo in vanjo polozila vodo. Okrog bi nabrizgala zeleno travico 

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

15. apr 2016 20:00

Ampak potem ne bi imela akvarija ampak ribnik. Tezko sestavis lep stirioglat velik kos zeleja ce improviziras.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

15. apr 2016 20:57

Saj ribnik hoče imet :)

 

Mogoče je lažje, če se žele direktno vlije v vdolbino. Če malo počakaš, da se žele že začne malo strjevati in če ga vliješ na ohlajeno torto pomojem ne bi smelo bit težav, pa še pri rezanju bo malo bolj "skupaj stalo".

the tina

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

16. apr 2016 5:02

Sama bi bistri  sadni sok pobarvala na modro z živilsko barvo (lahko tudi samo sladkano vodo) in to strdila z želatino ter vlila manjšo skodelico ali plitev krožniček, obložen s prozorno folijo, da se strdi npr. čez noč. Ko bi dobila"vodo" - pobarvan žele, bi to potem vkomponirala v ostalo okrasitev torte. Pazi le, da ne boš naredila pregloboke vode, da ne boš imela težav zaradi višine.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti