Svaljki

Rok777  

član od: 17.1.2016

sporočila: 2

tema odprta - 14. apr 2016 17:23 | ogledi: 16.237 | odgovori: 14

Le pozdrav vsem ksupaj. Morda je vprašanje butasto ampak bom vseeno vprašal.

 

Zanima me kako pridti to takih svaljkov? Celoten recept me zanima.

http://shrani.si/f/2S/DU/2DRKicYT/njoki-ocvrti

 

V trgovini sem kupil tele:

http://shrani.si/f/1t/kw/16WmmK4p/ss.png

 

Zdaj pa me zanima kaj storiti, da bodo takš ni kot so na prvi sliki? 

 

hvala za odgovore...

Rok777

Vsesadkosneda  

član od: 11.12.2012

sporočila: 178

14. apr 2016 17:35

Pozdravljen!

Jaz običajno naredim ocvrtke (tako rečemo pri nas zadevi na 1. sliki) tako, da krompirjeve svaljke povaljam v jajce in nato v drobtine ter jih ocvrem. Včasih jih tudi spečem v pečici in so prav tako odlični.

Vsesladkosneda (slastnakuhinja.blogspot.si)

Rok777  

član od: 17.1.2016

sporočila: 2

14. apr 2016 17:46

Vsesladkosneda hvala za odgovor.

 

Imam pa še eno vprašanje. Ali jih najprej skuham in šele potem povaljam v jajce in drobtine, ali jih lahko povaljam v jajce in drobtine in potem  kar takoj direktno začnem cvreti?

 

 Poleg tega pa me zanima še koliko časa se približno svaljki cvrejo in koliko časa pečejo ter pri kakšni stopinji?

 

Vem tečen sem kot le kaj ampak bolje vprašati kot potem za en drek narediti :)



Rok777

Sporočilo je spremenil(a) Rok777 dne 14. 2016 17:59

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. apr 2016 18:32

Tole, kar bi ti, so po moje kroketi, torej ocvrtki (pač iz njokov). Saj testo je v bistvu enako, le oblike se razilkujejo. Torej njoke, ki si jih kupil, samo daj v vroče olje in jih ocvri. Okoli 170 stopinj. Preizkusiš tako, da daš v olje ročaj lesene kuhalnice in če se lepo mirno pojavijo mehurčki, je temperatura prava. Če zacvrči, je olje prevroče, če mehurčkov ni, je prehladno.

Kroketov ali krompirjevega testa nuikdar ne valjam v jajcih alid robtinah, da bi jih troej panirala, ampak jih kar tako ocvrem v olju.

 

mamamia

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 364

14. apr 2016 19:53

Pa še to Rok777. Na zadnji strani pakiranja preveri ali so svaljki namenjeni tudi za cvrtje. Kajti če niso, bo v kuhinji veselo. Preverjeno 

Noemi

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

15. apr 2016 7:43

Mislim, da ti njoki, ki so na sliki niso za cvrenje. Je preverjeno tudi z moje strani.

mamazeljka

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

15. apr 2016 9:40

noemi je napisal/a:
Pa še to Rok777. Na zadnji strani pakiranja preveri ali so svaljki namenjeni tudi za cvrtje. Kajti če niso, bo v kuhinji veselo. Preverjeno 

Noemi

No tole pa mene zanima, kaj se je zgodilo z njimi

 

 

anka

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

15. apr 2016 9:41

Rok777 je napisal/a:

Imam pa še eno vprašanje. Ali jih najprej skuham in šele potem povaljam v jajce in drobtine, ali jih lahko povaljam v jajce in drobtine in potem  kar takoj direktno začnem cvreti?

 

Poleg tega pa me zanima še koliko časa se približno svaljki cvrejo in koliko časa pečejo ter pri kakšni stopinji?

Nikar jih kuhat pred tem, pa potem creti, boš imel en sam poc. Jaz jih tudi nebi dajala še v jajce in drobtine, ampak takšne, kot so, v segreto olje.

So pa hitro pečeni.

anka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

15. apr 2016 9:57

Sodeč po malih belih pikicah na 1. sliki so bili pred cvrenjem na rahlo povaljani v koruznem zdrobu.

Namesto cvretja jih npr. lahko tudi popečeš, potem ko so že enkrat kuhani: http://www.splendidtable.org/recipes/fried-gnocchi-with-mo

Life is war against boredom~



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 15. 2016 10:01

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 364

15. apr 2016 12:22

anka je napisal/a:
noemi je napisal/a:
Pa še to Rok777. Na zadnji strani pakiranja preveri ali so svaljki namenjeni tudi za cvrtje. Kajti če niso, bo v kuhinji veselo. Preverjeno 

Noemi
No tole pa mene zanima, kaj se je zgodilo z njimi

anka

 

Svaljki so kot topovski izstrelki leteli iz ponve, vroči in polni olja. Sem bila zelo vesela, da sta jo mlada kuharja odnesla brez posledic, stene in druge površine pa malo manj.

Ne spomnim se točno kateri svaljki so bili. Ma do takrat nismo bili pozorni na to, da so eni namenjeni le za kuhanje.

lp

 

Noemi

Rok777  

član od: 17.1.2016

sporočila: 2

15. apr 2016 12:50

MiriBon je napisal/a:
Sodeč po malih belih pikicah na 1. sliki so bili pred cvrenjem na rahlo povaljani v koruznem zdrobu.

Namesto cvretja jih npr. lahko tudi popečeš, potem ko so že enkrat kuhani: http://www.splendidtable.org/recipes/fried-gnocchi-with-mo

Life is war against boredom~





Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 15. 2016 10:01

Pekel sem jih že nekajkrat vendar ne pridejo ven kot tisti na zgornji sliki, sam pa želim točno take kot so gor. Bom probal s koruznim zdobom...

Drugače pa hvala za vse odgovore in pomoč :). Se bom še oglasil, če bo ratalo tako kot na zgornji sliki.

Rok777

Sporočilo je spremenil(a) Rok777 dne 15. 2016 13:47

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti