Sončni kolektor, ponovna "uporaba"

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 14. apr 2016 0:16 | ogledi: 6.282 | odgovori: 2

Vem da vas je tule veliko ljubiteljev vrtnarjenja, iznajdljivih , z veliko domišljije in tudi takih z dobršno mero tehničnega znanja.

Gre za to, da bi rada uporabila odslužen sončni kolektor( žal je trajal le dobrih deset let, torej manj kot je povprečna doba trajanja) in bi ga rada uporabila na vrtu kot "pokrov" za gredo.

Nekje sem to videla, pa ne najdem, vsaj na netu ne. Mogoče ima kdo celo doma kaj podobnega?

Nisem tehničen tip, pa ne vem ali je smiselno, če, kako se tega lotit...bi bilo dovolj če naredimo lesen okvir in nanj položimo kolektor? Ogrevanje je tako urejeno, problem je kako naj se taka "steklena" greda odpira in/ali  senči?

Hvala za kako fotko ali namig, idejo. Pa če je moja trenutna muha sploh izvedljiva.

 

murnik

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

14. apr 2016 11:40

Svetujem previdnost pri uporabi odsluženih sončnih celic, saj lahko vsebujejo precej toksičnih snovi in so vir onesnaženja ob njihovi izdelavi in pa razgradnji.



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 14. 2016 11:42

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti