Bolonese omaka kaj delam narobe

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

22. apr 2016 13:38

Jaz proti koncu kuhanja dodam malo masla, nam zelo odgovarja.

 

LP Mamka

mamka

ingrid mihelj  

član od: 18.4.2016

sporočila: 1

2. maj 2016 4:45

Živela sem v Italiji in bolognes me je naučila kuhati prav gospa iz Bologne,torej.Enkrat mleto mešano meso,čebule ne rabiš toliko kot pri golažu,recimo dve srednji na 1/2 kg mesa. Čebulo,1koren in 1 steblo zelene sesekljaš ali kar zmelješ.Pražiš da ovene in dodaš meso,spet pražiš da se meso posuši,šele nato dodaš-obvezno 2 klinčka,žličko mletega cimeta,origano,majaron,zličko muškata in lovorjev list,malo popražiš dodaš malo moke in pražiš da meso spusti olje šele nato dodaš paradižnik- samo pasatto in po možnosti od  mutti ali valfrutta.Še malo popražiš in drsaš po dnu,nato zaliješ z vročo vodo,soliš poprašin kuhaš najmanj1 1/2 uro.V Bologni ga kuhajo kar 3 ure počasi.Zapomni si ne sme manjkat korenje,zelena cimet in klinčki.

ingrid mihelj

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

2. maj 2016 13:33

ingrid mihelj ? Tudi mene je podučila kuharska avtoriteta.  Na oljčnem olju in sesekljani slanini prepražimo čebulo. Dodamo na kocke narezan korenček in zeleno, mleto meso, začimbe (zelena, peteršilj bazilika) Solimo in vse skupaj pražimo. Primešamo na kocke narezan paradižnik in paradižnikovo mezgo. Dušimo, prilijemo vino. Ko izpari po želji dodamo žlico moke in zalijemo z malo vode. Omaka naj ostane precej gosta. Sestavine so pa sledeče: 300 gr mlete govedine, 50 gr slanine, 0,5 dcl oljčnega olja, 1/2 manjše čebule, korenček, vejica zelene, peteršilj, bazilika, 300 gr zrelih paradižnikov, žlica paradižnikove mezge, kozarec vina, sol, poper in žlico moke (po okusu). Res si ne znam predstavljati bolognes omake brez slanine, vina in bazilike!

milja44

llilika  

član od: 26.9.2007

sporočila: 87

15. maj 2017 13:08

Se bom kar sem vmešala,imam podoben problem.

V soboto sem skuhala bograč vse po receptu.Dala meso govedine,svinje in marinirano meso v rdečem vinu od divjega prasca.Držala sem se recepta.Kuhala in pripravljala prvič.

Bograč ima nekam čuden vonj ne vem zakaj.Danes skuham še krompir in ga dam notri za večerjo.Mesa nisem probala samo omako.Omaka kisli kako naj popravim najlepša hvala vsem.

llilika

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. maj 2017 16:18

Malo špekuliram glede na to, da si rekla, da omaka "kisli". Lahko, da se je skisalo, rahlo sicer, a se je. Pomisli, kako si shranila. Te dni je bilo zelo toplo, mogoče je to. Ni pa nujno. Na to sem pomislila, ko sem se spomnila na svakovo okroglo obletnico in sicer 1. februarja, nekaj let nazaj. Mraz, sneg. fešta je bila v gasilskem domu, obara pa kuhana v velikem loncu in seveda ni bila v hladilniku.Kuhali so jo v petek zvečer, bila je na hladnem, a se je vseeno skisala. Pomisli tudi, koliko si dala paradižnika v jed.

Upam pa, da nimam prav.

Srečno!

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. maj 2017 18:08

llilika je napisal/a:

Se bom kar sem vmešala,imam podoben problem.

V soboto sem skuhala bograč vse po receptu.Dala meso govedine,svinje in marinirano meso v rdečem vinu od divjega prasca.Držala sem se recepta.Kuhala in pripravljala prvič.

Bograč ima nekam čuden vonj ne vem zakaj.Danes skuham še krompir in ga dam notri za večerjo.Mesa nisem probala samo omako.Omaka kisli kako naj popravim najlepša hvala vsem.

llilika

 Si vlila meso divjega prašiča kar z marinado? Lahko da se je meso navzelo vina, če si ga marinirala. Ga za bograč nikdar ne mariniram. Kakšno vino si uproabila? Lahko da prekislo.

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. maj 2017 19:05

Divji prašič lahko ima kar močan vonj, sploh, če je šlo za merjasca. Ene moti, eni bodo rekli, da pač spada zraven - stvar okusa. Drugače pa - če si dolgo marinirala meso v kiselm vinu, potem je omaka seveda lahko kiselkasta. Kar je pa tudi stvar okusa. 

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

15. maj 2017 20:04

Kislost omake se lahko uravnava z mlekom, če se je pa že vse skisalo, potem pa...

lp

mzm

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. maj 2017 20:57

Nekaj kisline se da pobrati s krompirjem, ampak zelo veliko pa tudi ne. 

Sonja

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

15. maj 2017 22:20

No, v originalu je omaka bolognese-ragu. Pasta bolognese je sestavljena iz omake, ki se pripravi z mletim mesom, čebulo, nare.zanim korenjem in zeleno. To se kuha zelo dolgo-3 ue cca. Zelenjava se čisto prekuha z mesom. V tem raguju ni paradižnika.

 

branka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti