Bolonese omaka kaj delam narobe

TP_Kuhar  

član od: 12.10.2011

sporočila: 108

15. apr 2016 8:50

Jaz jo pripravljam tako, da prepražim čebulo, dodam 1kg mesa, ga fino prepražim, da dobi še malo barve. Nato dodam paradižnikovo pasato (cca 2 paketka po 500g), jedilno čokolado (50g) in pa dva ščepa prave kave (v prahu). Nato pa dodam začimbe - sol, poper, lovor, pa če se spomnim še malo timijana in majarona, res malo. Zalivam z vodo ne, oziroma samo toliko, da spahnem embalažo od paradižnika. Potem pa kuham, da lepo počasi komaj opazno vre.

 

Nasvet o jedilni čokoladi in kave sem prebral tukaj na kulinariki, že doooooolgooooooo časa nazaj, pa priznam, da nam okus paše, tako bolj polnega naredi. 

TP_Kuhar

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

15. apr 2016 10:57

Jaz jedilne čokolade v bolognese omako še nisem dala, v golaž pa že občasno, kadar mi okus ni in ni bil pravi.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. apr 2016 13:33

Očitno paše čokolada v vse mesne omake, ne samo v chili con carne. Fajn podatek za nas, ki ne eksperimentiramo prav pogosto.

Pri mesnih omakah, sploh pri bolognese, dam jaz paradižnika bolj za okras, pa več sladke, mlete paprike. Pa čeprav potem to ni original bolognese. Mi je pa všeč in ne škodi mi.

 

naor

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

21. apr 2016 9:56

Po mojem mnenju je kiselkast okus dala govedina....sama govedina je vedno malo kiselkasta. Bolje bi bilo, če bi uporabil mešano mleto meso, se pravi pol svinjine in pol govedine.

helgula

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

21. apr 2016 11:11

Popražim tri velike čebule, dodam 1 kg mešanega mletega mesa, dolgo pražim in razbijam grudice, da so čimbolj drobne.

Na koncu dodam česen, nariban velik korenček ( lahko še stebelno zeleno ), popražim.

Dodam dve konzervi paradižnikovih koščkov ali celo tubo paradižnikove mezge ali pol litra domače paradižnikove natur omake.

Solim, zalijem z vodo, ne preveč.

Dišavnice: bazilika, origano, timijan, majaron, na koncu svež peteršilj.

 

Uporabno za lazanjo in špagete.

Čisto podoben recept je na škatli za lazanja lističe od Barille.

V omako ne gre čisto nič drugega.

 

lartep

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

21. apr 2016 11:41

Eh, vsaka omaka ima svojega kuharja.

 

Testirala sem jih precej, pa mi je osebno tale način najljubši. Najprej na mešanici olja in masla popražim meso, da res lepo porjavi in diši. Če je meso bolj pusto dodam malo več masla. Potem meso odstranim (da je v ponvi več prostora) in na isti maščobi dobro prepražim čebulo. Dodam česen, korenček, včasih pa še kakšno zeleno ali por. Še malo pražim, nato vrnem meso, začinim z veliko origanota, malo bazilike, lovorjev list, paprika v prahu, sol, poper in malo pekočega čilija. Potem dodam paradižnik v tetrapaku, malo juhe in kar precej mleka. Kuham vsaj eno uro.

the tina

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

21. apr 2016 14:05

lartep je napisal/a:

... celo tubo paradižnikove mezge .... 

To je pa absolutno preveč, tudi če je mala tuba.

rdkapica

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

21. apr 2016 17:39

Se pridružujem mnenju Vendeline, temperament pa seveda doda svoje.

Dolores

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

21. apr 2016 23:00

Če uporabljaš paradižnikov koncentrat iz tube ga je treba obvezno dat v ponev, ko ni omake in precvret na močnem ognju ob mešanju in takrat se pokaže sladkas okus paradižnika.

branka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti