Domači grški jogurt iz aparata

SCdaša  

član od: 11.5.2009

sporočila: 1

tema odprta - 10. apr 2016 8:19 | ogledi: 10.276 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Zaseldila sem temo na forumu za pripravo domačega jogurta z uporabo aparata.

Zanima me, če ima kdo izkušnje s pripravo domačega GRŠKEGA jogurta s pomočjo aparata oz. strojčka za pripravo jogurta? 

Ali je priprava enaka, kot za klasičen jogurt?

Torej:

1 liter polnomastnega mleka

1 lonček GRŠKEGA jourta

Ali bi bilo dobro mleko najprej prekuhati?/ Ali lahko mleko in grški jogurt kar hladna zmešam skupaj in dam v strojček za pripravo jogurta?

Vsakega nasveta ali izkušnje bom zelo vesela.

Hvala

SCdaša

Lennyka  

član od: 31.3.2014

sporočila: 48

10. apr 2016 11:48

Mislim, da se grki jogurt naredi kot navaden, le da ko je narejen se ga da na krpo na cedilko  da odteče tekočina. če se motim pa me bo katera popravla

lp

lana

Lennyka

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

13. apr 2016 12:54

Tako kot pravi Lennyka.

Grški jogurt je pravzaprav zgoščen jogurt, prvotno je sicer narejen iz ovčjega mleka, lahko pa se ga naredi tudi iz kravjega.

Naredi jogurt tako kot ponavadi in ohlajenega prelij na cedilo ter pusti 24 ur v hladilniku, da se odcedi.

Mleko za pripravo jogurta je obvezno treba prekuhati in ohladiti (45°C) ter potem dodati cepivo.

lp

 

 

katra55

Drejcolina  

član od: 22.3.2014

sporočila: 96

18. apr 2016 12:05

Aparat za pripravo grškega jogurta bodo zdaj v kratkem prodajali v Lidlu.

Drejcolina

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

18. apr 2016 15:01

Tako kot so že nekatere povedale, aparat za jogurt je enak za navaden jogurt ali za grški način. Razlika je v tem, da se za jogurt na grški način ohlajen jogurt odcedi...pa ni potrebno 24 ur, ker bo potem preveč suh. 

 

Lp

lucys

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti