Gobova juha

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. apr 2016 16:49

Več kot 20 receptov za gobovo juho imaš v bazi, pa prav nobena od njih ni grenka. Kaj te še muči?

Sonja

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

8. apr 2016 17:04

Jaoooo pomoč, pomoč.....pa jo res rabiš:

Pojdi na srce kulinarike RECEPTI, pod ključne besede vnesi gobova juha in išči, beri in se uči. Prmejdun, da boš nekaj našla, kar bo tebi všeč. Sej jaz bi ti napisala, kako jaz od oka skuham juho, pa se bojim, da me nauš razumela in bi se preveč zapletla 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

8. apr 2016 17:47

Mislim, da ni problem v receptu. Jaz delam nekaj narobe. Da mi ne uspe

dobra juha. 

pomoc

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. apr 2016 17:57

Kaj pa, če vse delaš prav, ampak globoko v sebi ne maraš gobove juhe?

Jaz tudi kar koli delam - paradajzov zos ni dober. Fej in fuj, ne glede na recept, pa če se na glavo postavim.

 

Sonja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

8. apr 2016 18:15

Pri zamrznjenih gobah moraš paziti, da gob ne odmrzneš, ampak jih daš direktno na olivnem olju prepraženo čebulico. Če dodaš še česen ga ne smeš prepražiti, ker drugače greni. Najrajši grenijo lisičke, ki niso blanširane. Seveda pa moraš gobe najprej dobro prepražiti, začiniti in šele zatem zaliti s tekočino. 

Zakaj pa ne poskusiš s svežimi šampinjoni, ostrigarji in jim dodaš namočene suhe jurčke za aromo? Dodatek gobove juhe z vrečke približa okus, drugače pa seveda začimbe naredijo piko na i. Sicer imaš v bazi več receptov, tudi mojega. 

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

8. apr 2016 20:52

Maram gobovo juho ampak tisto iz vrečke. Tista mi je dobra.

Ampak se mi zdi, da je bolj zdrava. Če jo naredim doma. Da ni ravno iz vrečke.

Vas bom pa upoštevala karkoli boste napisali. O juhi. 

pomoc

anta  

član od: 19.12.2013

sporočila: 38

8. apr 2016 22:16

 

  Moj recept za juho iz zamrznjenih gob. Gobe dam na cedilo in jih prelijem z vročo vodo. Na olju rahlo popražim čebulo, dodam gobe in pražim naprej, dodam narezan strok česna, posipam z malo moke in zalijem. Solim in popram ter dodam še lovor, kumino, timijan. Nekaj časa pustim rahlo vreti, preden dam na mizo pa prilijem sladko smetano. Vedno uspe...., je pa res, da so gobe iz domačih gozdov.

anta

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

9. apr 2016 7:38

Tako kot ti je svetovala Trixi - kupi za začetek šampinjone, jih zreži na listke in popraži na olju na katerem si predhodno popražila polovico srednje velike čebule. Ob koncu praženja gob dodaj še strt strok ali dva česna. Za boljši okus lahko dodaš tudi pest suhih jurčkov, ki si jih po navodilih prej namočila. Ko so gobe lepo spražene lahko vse skupaj zaliješ z jušno osnovo. im še malo pokuhaš. Če boš dodala v tej fazi še žlico ali dve gobove juhe iz vrečke potem ti juhe ne bo treba posebej gostiti in tudi glede soljenja bodi previdna. Jaz posebej skuham še krompir ali dva in potem to pretlačim ter skupaj s krompirjevo vodo zlijem h gobam (upoštevam, da potem manj zalijem z vodo ali jušno osnovo) in dodam jušno kocko. Krompir mora biti toliko pretlačen, da se še vidi majhne koščke.

Na koncu juho potresi s sveže sesekljanim petršiljem, ko jo serviraš lahko na vsak krožnik daš tudi žlico kisle smetane, če ti je všeč. 

Taka juha vedno uspe in nikakor ne greni. Meni osebno pa zamrznjene gobe niso všeč (sploh kupljene), ker so nekako cunjaste in imajo za moje pojme čuden vonj (sploh te iz ES) - mogoče je pa nabor gob tak, ki mi ne ustreza.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti