Kaneloni

MojcaA.  

član od: 19.5.2004

sporočila: 6

tema odprta - 19. maj 2004 20:05 | ogledi: 5.710 | odgovori: 12

Živjo!

Ali ima kdo recept za pripravo kanelonov, oz. kako se pripravijo? Pa ne tisti, ko moraš prej speči palačinke, ker so doma izbirčni in palačink ne jejo. Na tiste kanelone mislim, ki jih kupiš v trgovini. Mislim, da so tudi od Barille.

Hvala!

Mojca Ašič

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. maj 2004 20:28

Jaz kupujem liste za lazanjo, liste skuham v vodi, ki ji dodamo olje ( da se ne sprimejo ), jih malo osušim na prtičku, nadevam in z pregibno stranjo obrnem navzdol. Resnica je, da največkrat naredim kar palačinke. Že pripravljene valjčke, ki jih ni potrebno kuhati pa sem nekoč davno neuspešno uporabila. Lumpica

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

19. maj 2004 22:21

Tudi jaz sem kupila tele valjčke in čakajo svojo priložnost. Brala sem, da bi se naj uporabilo podobno kot za vsako lazanjo. Nadevaš, zaliješ z bešamelom, spečeš. Podobno kot delam z listi za lazanjo, bi jih najprej nekaj minut namakala v topli vodi, da se zmehčajo in se lahko z njimi lepše, bolj mehko dela. Drugače tudi mene zanimajo bolj konkretni odgovori. Pozdrav, Fani

sinja  

član od: 24.8.2003

sporočila: 66

20. maj 2004 7:28

Delala sem že kanelone od Barille in sicer gre podobno kot za lazanjo, le filati jih je malo zamudno, ker valjčki precej majhni. Nič jih nisem kuhala. Naredila sem maso, kot je napisano na škatli, nafilala valjčke, položila na plast bešamela na pekač itd. do konca. Bilo je zelo okusno, saj pravim...le filanje je zamudno. LP Sinja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

20. maj 2004 8:06

Jaz sem jih enkrat filala z vrečko za okraševanje, in sicer brez nastavka. Potem je luknja zadosti velika, da gre masa lepo skozi, in zadosti majhna, da paše v "rorček". Dobro mi je šlo. Mimika

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

20. maj 2004 10:24

Midva jih polneva s špinačnim nadevom (s pomočjo majhne žličke). V pekač najprej dava paradižnikovo omako (kockice paradižnika ali pasirani pelati) začinjeno z baziliko, poprom in soljo, včasih še kakšno drugo začimbo. Potem naloživa polnjene kanelone v pekač in jih zalijeva s sirovo omako (bešamel se mi zdi pretežek za prebavo). Ko so nared jih še malo posujeva z ribanim parmezanom in njami! Glede polnjenja pa takole - ko se enkrat navadiš (večkrat delaš) kar šiba, midva imava zadevo pripravljeno (če neupoštevava peke) v dobre pol ure. Na začetku pa je res kar zamudno... Veliko uspehov! Maja

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

20. maj 2004 10:49

Jaz uporabljam vedno le valjcke od Barille, ki jih ni treba kuhat. Napolnim jih tako s skutno-spinacnim nadevom, kot tudi z mesnim nadevom. V pekac dam najprej malo besamela (bolj tekocega, kot navadno), nanj postavim nadevane valjcke, spet prelijem z besamelom, potesem s parmezanom in specem. Pece pa se kako minutko vec, kot ce bi valjcke prej skuhala. ribica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. maj 2004 14:06

A ima kdo izkušnje s pripravo kanelonov v mikrovalovni pečici? Loni

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

20. maj 2004 15:24

Zdaj vem kje je bil kiks pri mojem poskusu z valjčki. NISEM DALA BEŠAMELA NA DNO in je bilo trdo kot kamen. Totalno ponesrečen poskus. Lumpica

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

20. maj 2004 18:29

Mmmmmm, kanelonov pa res že dolgo nisem naredila! Hvala za idejo! Maja, kakšna pa je sirova omakca? Kako jo pripraviš? Lep pozdravček!

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

20. maj 2004 19:11

Midva kupiva smetano za kuhanje (0.2 l) - obvezno za kuhanje! jo segrejeva in dodava sirčke za toast (kake 3-4) - odvisno od željene gostote; lahko tudi kake kremne sirčke ali navadne, le da je bolj topen sir - le ta naj se popolnoma stopi (vmes mešava), dodava narezan česen in nariban muškatni orešek, po želji lahko tudi poper (midva vedno malo eksperimetirava). Omakco vedno delava bolj na "oko" nimava kakega posebnega recepta (npr 10 dag sira ali podobno). Je zelo hitro pripravljena zadeva (kakih pet minut). Je pa pomembno tudi to - midva obvezno dajeva le v eno nadstropje (dve vrsti je vprašanje kako se bo spekla spodnja oz zgornja plast) Sirova omakca še bolj paše, če v nadev poleg skute in špinače dodaš na kockice narezan kozji sir! lp, maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti