Balzamični kis

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

tema odprta - 19. maj 2004 16:42 | ogledi: 2.971 | odgovori: 6

Pozdravljeni,

zanima me, če je kje v Ljubljani možno kupiti pravi balzamični kis. Iščem namreč balzamični kis z napisom "Acetto balsamico tradizionale di Modena", ne poceni balzamični kis, ki se ga dobi v vsaki večji samopostrežbi.

Hvala za odgovore in lep pozdrav,

Miroslav Vulovic

Temo je spremenil(a) sarabande dne 19. maj 2004 16:44:58

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

19. maj 2004 17:38

Točno to piše na moji steklenici.Kupila sem ga v Hardiju. Vesna Leben

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. maj 2004 17:44

Tudi jaz ga imam in je kupljen pri najboljšem sosedu - je pa nesramno drag. Imamo ga radi, čeprav rada poizkušam domač jabolčni kis, ki mu dodam ali česen ali rožmarin, žajbelj, luštrek.......vse močne začimbe pač. Lumpica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. maj 2004 9:40

Tudi jaz sem ga kupila pri najboljšem sosedu, ali pa ri njegovi konkurenci. Najboljša znamka je balzamičnega kisa je ,Monini, (če koga zanima), je sicer tudi najdražji, jih je pa kar nekaj, na katerih piše ,tradizionale di Modena,... lp, lidka

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

20. maj 2004 9:47

Hvala za odgovore. Mogoče nisem bil dovolj jasen. Vem, da najboljši sosed prodaja balzamični kis različnih proizvajalcev (tako italijanskih kakor tudi slovenskih), vendar vsi vsebujejo različne dodatke, ki popravijo barvo (karamel) in konzervanse (različni E-ji). Pravem balzamičnem kisu izdelanem po tradicionalnem postopku ni dovoljeno dodajati ničesar. Prav zaradi tega in zaradi dejstva, da proizvodnja takšnega kisa traja precej časa (včasih več let) je njegova cena visoka. Vsi balzamični kisi (vsaj kolikor je meni znano) , ki jih lahko najdemo pri nas vsebujejo dodatke. Torej, če ne gre za marketinško potezo proizvajalca, bi moralo na steklenici pisati "Acetto balsamico tradizionale di Modena" in bi moral kis biti brez dodatkov. Napis "Acetto balsamico tradizionale di Modena" lahko nosi le balzamični kis, katerega kakovost nadzira italijanski konzorcij proizvajalcev tradicionalnega balzamičnega kisa (nekaj podobnega kot kraški pršut pri nas). Malo sem pogledal na internet in tam se cene gibljejo okrog 50 evrov za 1 dl dvanajst let starega balzamičnega kisa. Najdražji kis (tudi 12 let star, vsaj tako piše na etiketi) pri najboljšem sosedu je, če se ne motim, okrog 3000 SIT za 2 ali 3 dl kisa. Miroslav Vulovic

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. maj 2004 10:51

Aha, tu vam pa jaz ne morem več pomagati, kje v Italiji bi se dobil; verjetno. Pa da ne bom prepametna, prepuščam zadevo strokovnjakom... lp, lidka

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

20. maj 2004 11:26

Sarabande, na tvoje vprašanje, kje se da to zadevo kupiti v Ljubljani, ne bom pametovala, ker priznam, nimam pojma. Vem pa, da se ta kis da naprimer nabaviti kar preko neta, če si vajen takih nakupov. Točnega url naslova nimam, če pa pobrskaš pod "aceto balsamico di modena" , boš verjetno dobil kako zanimivo stran. Ko sem si nazadnje ogledovala, sem zasledila cenjen balzamični kis, staran 12 ali 25 let, brez dodatkov, brez konzervansov, za stekleničko cca 250 mll....drži se....cena presega 100 EUR. Veliko sreče pri iskanju in če karkoli najdem, ti sporočim. Pa če kdorkoli najde kaj takega pri nas, naj tudi sporoči. Lep dan želim! TanjaG.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti