Podjetje gorenjska

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

tema odprta - 13. mar 2016 12:37 | ogledi: 10.343 | odgovori: 9

Pozdravljeni,

ze vrsto let poucujem na srednji soli s slovenskim ucnim jezikom v Gorici (Italija). Za svoje dijake (14 - 19) organiziram vsako leto izlet v Slovenijo, med katerim si vedno ogledamo kako zanimivo podjetje, ki deluje v Sloveniji. Tako sem jih v zadnjih letih peljala ze v podjetje Krka (Novo mesto), Akrapovic, Yullon, Revoz, Terme Catez.... Vsako leto si pac izmislim nekaj novega.

Letos bomo v aprilu sli na Gorenjsko. Ogledali si bomo Dovzanovo sotesko (naravoslovje), Skofjo loko (slovenscina in zgodovina), tezave pa imam pri obisku podjetja. Kontaktirala sem ze 4 podjetja, ki imajo svoj sedez na Gorenjskem. Eno podjetje nas zaradi specifike dejavnosti ne more sprejeti, tri podjetja niso niti odgovorila. (Nimam namena, da bi tu delala negativno reklamo, zato vam imen podjetij ne bom napisala.)

Zato vljudno prosim vse, ki poznate kako zanimivo podjetje, ki ima sedez na Gorenjskem, ce mi lahko posreduje imena le tega. Nato bom sama kontaktirala podjetje in vprasala, ce nas lahko sprejmejo na obisk. Skupaj bom na izletu imela 50 dijakov v starosti od 14 do 16 let.

Za vsak namig vam bom hvalezna.

ribica

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

13. mar 2016 12:46

Vsekakor Elan ali Gorenjka, mi najprej prideta na misel. Kako je pa s Pekom (čevlji) pa ne vem. Bodo Gorenjke bolj vedele.

Ampak jaz bi jih peljala v Planico!!!

marjja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. mar 2016 13:40

Mogoče Elektrarna Medvode, če še vedno sprejemajo obiske šolskih ekskurzij. 

Cila

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

13. mar 2016 14:06

Peko je v stečaju, kolikor je meni poznana zadeva.

testeninca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. mar 2016 14:49

Ribica, kaj pa BIC Naklo?

Šola sicer, ampak, imajo pester program na različnih stopnjah izobraževanja, tudi odraslih in ob delu, kmetijsko dejavnost, lastno trgovinico, mlekarno ........Jeseni sem bila tam, mene je navdušilo. Sploh, s kakšnim zanosom in elanom so nam tam zaposleni marsikaj povedali in pokazali.

Ne vem, če bi vam bilo po programu OK, pa tudi ne, kako se boš lahko tam dogovorila, je pa vredno premsileka. Vsaj po mojem mnenju.

rimljanka

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

13. mar 2016 15:17

Nas so v gimnaziji peljali v Acroni (Jesenice) in mi je bilo zelo zanimivo.

the tina

11111  

član od: 11.11.2004

sporočila: 29

13. mar 2016 15:20

Spoštovani. Poglejte na zasebno pošto.

Lep pozdrav.

11111

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

13. mar 2016 15:23

Marmor Hotavlje, Alpina Žiri, Kladivar Žiri, ETI Cerkno, Kolektor in Hidria v Idriji (čeprav to ni več Gorenjska ...), Sava Kranj, Gorenjka v Lescah, Helios v Domžalah, v Podnartu je nekaj firm, ki pa jih iz glave ne znam navesti, Lek v Mengšu, Elan v Begunjah, v Medvodah jih je nekaj, čeprav je to že obmejno območje z žabarijo, Domel v Železnikih, Sora v Škofji Loki, Termo Škofja loka - na Trati je precej podjetij, malo poguglaj, ETA Kamnik, Acroni Jesenice, obe bivši Iskri v Kranju, ena v telekomunikacijah, druga v elektronski opremi, je trenutno vse, kar mi pade na pamet.

Predlagam, da ne pišeš pisem, ampak jih pokličeš po telefonu - tudi tiste, ki Ti niso poslali odgovora. Di(v)jake bo verjetno zanimal tudi čebelarski muzej v Lescah?

Drejček

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

13. mar 2016 16:11

Hej! Predlagam Domel, ravno včeraj je v Sobotni prilogi Dela izšel izčrpen in navdihujoč intervju s predsednico družbe Domel. Zgleda, da je bistvo njihovega uspeha, da se niso pustili prodat tujim lastnikom in da veliko vlagajo v svoje zaposlene, imajo tudi obsežen program štipendiranja in zaposlovanja mladih.

Po branju tega intervjuja ima človek občutek, da v Sloveniji vendarle še ni čisto za obupat... 

perpetua

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti