Čokoladni kolač

Vsesadkosneda  

član od: 11.12.2012

sporočila: 178

tema odprta - 5. mar 2016 6:08 | ogledi: 9.861 | odgovori: 22

Pozdravljeni!

Že nekaj časa se ukvarjam s problemom in mislim, da mi pri njem lahko pomagate vi.

Iščem recept za čokoladni kolač, premazan z marmelado in oblit s čokolado, ki je bil zapisan v delovnem zvezku za slovenščino za 1. ali 2. razred osnovne šole.

Ta kolač mi je bil neizmerno všeč, pa nikakor ne nejdem delovnega zvezka, recepta pa si seveda nisem zapisala. Spekla sem že ogromno kolačev, a noben ni tako dober kot tisti in upam, da ni to samo otroški spomin, ki mi je ostal.:)

Skratka, v šolo sem začela hoditi leta 1998, torej je bil delovni zvezek, ki ga omenjam, v (moji) uporabi v leti 1998/1999 ali 1999/2000. Hodila pa sem še v osemletko.

Če ima kdorkoli ta zvezek, bi prosila, da mi recept prepiše, ker bi kolač res rada ponovno spekla.

Že v naprej se vsem zahvaljujem za pomoč.

Lep dan vam želim...

Vsesladkosneda (slastnakuhinja.blogspot.si)

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. mar 2016 8:13

Sicer bom v ponedeljek malo povprašala naokoli, ampak, če ne boš dobila, malce za tolažbo: glede na to, da učbeniki in delovni zvezki zastarijo že v (povprečje) dveh letih, ti zagotavljam, da je ta kolač že krepko iz mode. Torej pomeni, da verjetno ni več dober.

lp

cervus

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

5. mar 2016 9:06

Tudi jaz bom pogledala v ponedeljek pri puncah na RP, brez da bi se norčevala iz tebe. Če najdem, pošljem na ZS.

marjja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. mar 2016 10:14

elaphus je napisal/a:
Sicer bom v ponedeljek malo povprašala naokoli, ampak, če ne boš dobila, malce za tolažbo: glede na to, da učbeniki in delovni zvezki zastarijo že v (povprečje) dveh letih, ti zagotavljam, da je ta kolač že krepko iz mode. Torej pomeni, da verjetno ni več dober.

lp

cervus

Ti šaljivka ti, strupenjača (saj res, kako kaj vaše kačice?), pa si spet po piksni dobila ... Nehaj se hecat tu gor in se zresni. 

V razred sodi resnobnost, ne pa take neresne persone kot si ti ... 

mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. mar 2016 14:40

marjja je napisal/a:
Tudi jaz bom pogledala v ponedeljek pri puncah na RP, brez da bi se norčevala iz tebe. Če najdem, pošljem na ZS.

marjja

Glede na to, da si profesorica (vsaj kolikor se spomnim), mi nekaj povej - ali tebi ne gre nič na živce, da nam poberejo učbenike, stare 3-4 leta, češ, da so zastareli in jih nadomestijo z drugimi (za katere se mora seveda odšteti kar lep kupček denarja), ki se od starih razlikujejo samo po oštevilčenju strani in drugačni razporeditvi snovi? No, meni gre to strahovito na živce, ker se mi to zdi molzenje denarja od šol na zelo grd način (pa od staršev seveda tudi). In če bi se kdo lahko pritoževal nad tem, da sem se delala norca iz njega, bi bila to lahko samo Vsesadkosneda, ker (domnevam) ni v šolstvu in ni dojela jedke ironije v mojem pisanju, ki pa ni bila naperjena proti njej, ampak proti tistemu, ki se igra to mešetarjenje z učbeniki. Pa mimogrede - pravilno se napiše: ....ne da bi se norčevala iz tebe..... in ne: ....brez da bi se norčevala iz tebe. Tudi iz tebe se ne norčujem, ampak tale napaka se pogosto pojavlja kjerkoli in pač opozorim nanjo.

lp

P.s. Mamamia, s čim in kdaj sem si zaslužila tole privoščljivost????

cervus

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

5. mar 2016 15:43

Če smo natančni: moje pisanje je bilo namenjeno Vsesladkosnedi, ne tebi.

Hvala za opozorilo na napako, imaš prav.

Kot profesorica ti pa iz prve roke lahko povem, da se učbeniki že nekaj ne menjavajo vsake 3-4 leta, ampak so jim v duhu varčevanja zelooo podaljšali rok trajanja (letos se recimo izteče rok veljavnosti učbeniku Rokus, 2003 - GOS 5. in 6. razred, mi je v petek slučajno omenila kolegica). Se pa dajo vsekakor tvoje informacije o zastaranju posameznih učbenikov natančneje preveriti. Ampak meni se čez vikend to pa res ne da. Seveda pa imaš prav ti in obvladaš in boš to naredila za vse nas.

 

marjja

Vsesadkosneda  

član od: 11.12.2012

sporočila: 178

5. mar 2016 16:36

Hvala za vse odzive :). Upam, da kateri uspe najti omenjeni recept. Sama pa bom do takrat poskušala še naprej kolače s kulinarike ;)

Vsesladkosneda (slastnakuhinja.blogspot.si)

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. mar 2016 17:01

Vsesadkosneda je napisal/a:
Hvala za vse odzive :). Upam, da kateri uspe najti omenjeni recept. Sama pa bom do takrat poskušala še naprej kolače s kulinarike ;)

Vsesladkosneda (slastnakuhinja.blogspot.si)

Želim ti, da najdeš želeni recpet, in tudi, da ne boš razočarana, ker je verjetno res v spominu daleč, daleč boljši, kot bi bil v realnosti zdaj. (o učbenikih in učbeniških skladih in podobnem pa kdaj drugič kje drugje )



rimljanka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

7. mar 2016 20:12

Pomagalo bi, če bi vsaj približno vedela, ali si imela učbenike TAKO LAHKO ali VIJA, ali kaj drugega. Malce smo že brskali po arhivu, ampak ni bilo pravega časa, žal, pa tudi, ker ne vemo, kaj in kje naj iščemo (letnik, založba).

Še poskušam.

marjja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. mar 2016 21:13

Hja, vsesladkosneda, kaže, da si malce falila razred . Recept za čokoladni kolač - opis postopka je bil v delovnem zvezku za pouk slovenščine v tretjem razredu osemletke oz. četrtem razredu devetletke z naslovom Hej, hoj, pojdi z menoj - na strani 29 .  Delovni zvezek se še išče - ups, se opravičujem, zelo narobe - delovni zvezek še iščemo. Če ga najdemo, dobiš recept (doma bo pogledalo v omare in predale sedem učiteljic in en učitelj razrednega pouka. Ni , da ga ne bi našli!

lp

P.s. Aha, še nekaj podatkov o delovnem zvezku (tako, za vsak slučaj, če koga zanima, pa ne najde): Vrsta programa: devetletno osnovnošolsko izobraževanje.

Predmet: slovenščina.

Razred: 4. oziroma 3.

Vrsta učnega gradiva: samostojni delovni zvezek.

Avtor: Damjana Šubic, Marija Sivec, Breda Sivec, Mojca Schlaberger Brezar, Jelka Morato Vatovec.

Lektor: Vladimira Eržen.

Recenzent: dr. Vojko Gorjanc, Irena Šimenc Mihalič.

Likovno-tehnični urednik: Miran Krištof.

Ilustrator: Tamara Trček Pečak.

Leto izdaje: 2004.

Čas veljavnosti: 3 šolska leta.

Založnik: DZS d.d., Dalmatinova ul. 2, 1538 Ljubljana.

Vrsta potrditve: ponovna potrditev.

 

Uh, tri šolska leta je čas veljavnosti - pa to je hitreje pokvarljivo kot konzerve!

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti