Kisla juha

pushte  

član od: 15.10.2006

sporočila: 31

tema odprta - 2. mar 2016 9:54 | ogledi: 5.974 | odgovori: 3

Rabil bi recept za kislo juho, ki jo strežejo v gostilna na raznih feštah pozno ponoči :), sam ne take z svinjskim nogicam ampak z navadnim mesom.
Ne najdem nikjer recepta, je mogoče tu kakšna kuharca iz gostiln ki to pripravljajo.☺

mosnikdani

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. mar 2016 10:17

Daj no, da ne najdeš recepta? V googla sem vpisala le kisla juha in se jih je usulo. In to z mesom, ne iz nogic. Čeprav pravi ljubitelji kisle juhe prisegajo prav na to, iz bogica. 

Torej, v googla vpiši "kisla juha" in prvi recept, ki se pokaže, je tak iz ostankov mesa. Lahko pa seveda uporabiš tudi sveže meso, le da ga prej malo pokuhaš. 

mamamia

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

2. mar 2016 10:35

Zame osebno je kisla juha samo tista, ki smo jo kuhali nekoč ob zakolu prašiča... nogice, rep, uhlji... morda se notri znajde del srca in pljuč, okisano... je krasna spremljevalka na koncu praznovanj, ko se je treba posloviti... pa tudi za tiste, ki so ga mal preveč cuknili...

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

2. mar 2016 10:51

Velikokrat sem jedla rahlo okisano obaro, ki so jo poimenovali kisla juha. In vsakič je bila drugačna, ena bolj, druga manj dobra za moj okus. 

pirnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti