Znamke sojinih jogurtov

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

1. mar 2016 9:02

Kar ne morem verjeti, kam je vse to privedlo. Da je jogurt z 80 kcal/100 g absolutno preveč, ker jih ima drugi 75 ali 55? Kaj pa, če prvi bolj nasiti in ga zato poješ manj? A se ne bi bilo bolje osredotočiti na same sestavine?

Potem pa se čudimo, da je vedno več bolezni in raznoraznih moten!

trac

Pravnica 2  

član od: 11.4.2012

sporočila: 41

1. mar 2016 11:56

Pa saj to je bil ves smisel mojega odgovora k dokaj nesramnemu  komentarju. Težko je billo n<jti sojin jogurt, ki nima močnega okusa po soji, je kremast in gost in hkrati še z okusom vanilije ali kokosa. Da ima zmerno kalorij in bogat v sestavinah. To Alpro je. Zato sprašujem, kako je s Sojade in Promavelom. Ne maram tekočih jogurtov in močnega sojinega okusa. tako pač je...smo različni...  hvala

Pravnica 2

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. mar 2016 7:33

Kaj pa je narobe z navadnim jogurtom? Tisti imajo precej manj kalorij, sploh, če si jih narediš iz posnetega mleka.

Sonja

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

3. mar 2016 8:03

Mogoče pa ne sme mleka/laktoze. 

tamalaursa

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. mar 2016 8:38

Nak, močno dvomim. Bolj se mi zdi, da se zgodovina ponavlja. Poglej na link, ki ga je prilepila elaphus - je že proxima postavila diagnozo.

Sonja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

3. mar 2016 9:50

Lahko pogledaš še v DM-u. 

Life is war against boredom~

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

3. mar 2016 12:52

Pred kratkim sem bila za dober mesec postavljena v zelo ekstremne fizično-psihične okoliščine daleč od doma, kjer sem bila praktično non-stop v pripravljenosti na akcijo, ki je, ko se je enkrat začela, pomenila, da naslednjih 4-8 ur nisem ne jedla, ne pila. Prvi dan sem mi je zgodilo, da sem po nekaj urah "akcije" skoraj omedlela od lakote, tako da sem potem iz strahu cel mesec "jedla na zalogo" in vsak prosti trenutek razmišljala samo o hrani.

Ko sem se vrnila domov, sem takoj prenehala s takim bolanim vzorcem razmišljanja o hrani in tudi shujšala nazaj na svojo normalno težo. Zaradi te izkušnje si lahko predstavljam, kako je imeti motnjo hranjenja in verjamem, da je zelo težko. Pravnica, če delaš tako dramo iz sojinih jogurtov in glede na tvoje zapise iz leta 2012, bi se bilo pametno vprašat, če so tvoje prehranjevalne navade zdrave (pa ne v smislu zdrave prehrane, ampak v smislu odnosa do hrane in prehranjevanja). Težko si je priznat motnje prehranjevanja, ampak soočenje je prvi korak na poti k ozdravitvi...

Srečno! 

perpetua

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. mar 2016 16:20

saj menda ni hudo kupiti po en jogurt od vsakega proizvajalca in se odločiti, kateri ti je najokusnejši? 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti