Nenavadni kozarci

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. feb 2016 14:46

začetnik je napisal/a:
Malo poguglajte o kozarcih iz kristala. Jih ne bi ravno priporočala. Malo poglejte, kako se delajo (svinčeni,...ipd kristal), ki se izloča.......

začetnik

Kaj pa to, da so se v Sloveniji tja nekako do leta 1985 veselo vgrajevale svinčene vodovodne cevi?

lp

cervus

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. feb 2016 15:18

Sem vesela, da je Limnol tole zapisala. Slišala pa sem že davno, da so kozarci iz kristala bolj primerni za žgane pijače kot za vino, vodo...

So mi pa všeč kozarci brez podstavka. Prvič vidim to čudo.

 

naor

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. feb 2016 17:27

Meni je najbljižja ideja, da se zapičijo v podlago npr. okrasni pesek. Pa rečeš: Pri meni se spije do dna, in se ne odlaga napol odpitega kozarca, ki se lahko nato obrnjen daje na pladenj.

Moji kozarci, no ja, sem jih kupila, so take starosti, da še ni bila v rabi plastika. Po moje je tudi pretežek, da bi ga pripel h krožniku.

Bom kozarce pofotografirala, le prenesti jih bo težje.

 

Vodovodne cevi so bile vsaj pri nas pocinkane, svinčene so bile odvodne, za odplake, ki jih veselo žre kemija, ki se kaže kot veliki madeži presenečenja na fasadah. 

F r i n a

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

29. feb 2016 22:54

Evo, Loni zvrta vse, prava enciklopedija!

Dolores

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. mar 2016 7:25

Loni je to enkrat na eni fešti videla, sicer so bile svečke noter. Še pomislila nisem na to, da gre za "navadne" kozarce.

Loni Makaroni

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. mar 2016 22:20

Moj kozarci so iz tankega kristala. Ne vem, če bi zdržali še kako svečo. 

Je pa vprašanje, ali je tisto za na plažo najprej za sveče, ali najprej za pijačo.

F r i n a

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

3. mar 2016 15:30

Na obisku sem imela sosedovo deklico, staro 11 let. Medtem, ko sem šla nekaj iskat, sem ji dala v roke ta kozarec in ji naročila, da naj ugotovi, kaj je to.

- Kozarec za šampanjec. 

- Kam pa se postavi ?

- Saj ga lahko imaš v roki, ane, dokler ne popiješ.

- Kam pa ga odložiš, ko ga izprazneš ?

- Pa najbrž imajo kako stojalo za take kozarce.

- Kaj pa če nimajo stojala, jaz ga nimaš.

- Ga pa povezneš !

 

 

F r i n a

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. mar 2016 10:51

Uf, to pa so ideje. Ko bom jaz znala prenesti fotke z mobilnika, boste videli, kakšni so moji.

 

Ob prodaji so mi rekli, da imajo informacijp, da naj bi se vrgli proć 

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti