Domača postrežba

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

26. feb 2016 18:08

Proxima tako kot si napisala. Maslo ,maslo, pivo,pivo.In vse ostalo. 

Naj povem glede piva.Ti naši Finci, vzamejo pivo iz hladilnika,potem pa ,jaz mislim no bodo spili doma, ker so se ravno odpravljali ven,a glej ga, oni gredo vsak s svojo steklenico iz stanovanja.Meni bilo pač čudno.

dari

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

26. feb 2016 19:06

Jaz zivim z enim Fincem na Finskem pa lahko povem samo to, da prevec posplosevat ne mores. Zaenkrat se nisem dobila vtisa, da je vecina ljudi res tako stereotipicnih. Mogoce vprasaj, ce ima kaksne posebne zelje, oziroma ce cesa izrecno ne mara oz. ne sme jest, potem pa izberi eno od mnogih predlaganih jedi :)

the tina

cc  

član od: 26.3.2008

sporočila: 50

1. mar 2016 15:47

Pozdravljene, ne oglašam se pogosto toda tokrat pa moram. Da se ne zameriš svojim obiskom jim nikakor ne smeš ponuditi Mohanta. Marsikaj sem že poskusila toda kaj takega, da pa ne moreš pogoltnit, pa še ne. Ne samo, da ima vonj neprijeten, tudi okus je katastrofalen,tako, da res ne vem kako lahko na bohinjskem to jedo.

cc

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

2. mar 2016 9:25

Moram stopiti v bran mohantu, ki ga imam sam zelo rad. Tale kritika CC je malo pretirana in preveč osebna, sam sem mohant že večkrat ponudil mojim gostom in le malo je bilo takih, da ga niso hoteli poskusisti. Vsak, ki je kdaj koli poskusil kakšen pikanten sir bodisi francoski ali pa od drugod mi bo pritrdil, da so nekateri izmed njih mnogo bolj intenzivnega vonja in okusa kot mohant. Tako da lahko zatrdim, da je to en zelo v redu sir in kar je najvažnejše je domač slovenski in še iz bohinjskega konca. Me pa samo še zanima CC a gorgonzolo pa ješ ??

hedonist

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

2. mar 2016 9:49

Dragi moj hedonist... nikomur ne stopam v bran, ampak za tale "mohant" bom samo to napisala...ker poznam industrijskega in tistega pravega, čist bio pridelanega tam iz planin, meni tudi ne sede...sem človek, ki nikoli ne reče, tega pa jaz ne bom jedla ( no res, priznam, polžev nikoli ne bi dol spravila )... o mohantu pa... videz je lep... vonj in okus sta pa meni ogabna 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

pultica  

član od: 10.4.2012

sporočila: 57

2. mar 2016 10:36

Če bi rada, da se bodo najedli, nikar ne eksperimentiraj preveč z različnimi okusi, ker veš, da niso navajeni naše kuhinje...

Drugače pa so k nam lansko leto zašli študentje iz Belgije. Mož jim je zamenjal pnevmatike, meni pa so se zdeli utrujeni, predvidevala sem, da tudi lačni in sem jih povabila v hišo.  Imela sem kuhan golaž in polento ter zeleno solato. Bili so navdušeni nad jedjo, spraševali so, kaj to je za ena stvar in odšli zares siti. Jaz pa vesela, da jim je bilo všeč.

Upam, da sem kaj pomagala. Srečno!

pultica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

11. mar 2016 18:20

Bliža se tekma, je že padla ideja za pogostitev?

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

21. mar 2016 19:04

Sedaj je Planica za nami, kako se je odvila pogostitev?

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti