Domača postrežba

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. feb 2016 17:49

Gobova juha z ajdovimi žganci.

Pa sladke ajdove štruklje z orehi.

Jabolčni zavitek je sicer super stvar, samo tipično slovenska jed pa to ni. Tudi kislo zelje z vsemi mogočimi klobasami ne, kar sicer ne pomeni,da jim tega ne bi prirpavila.

Kaj pa jota?

 

Za mladce so take stavri super - so nasitne, ti pa nimaš preveč packarije kot če bi kakšne zrezke delala. Vse lepo v enem loncu, na žlico, ti spočita in vesela z njimi.

 

mamamia

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

25. feb 2016 17:57

Jaz bi naredila joto z ocvirkovo potico in kobariške ali kakšne druge štruklje, zraven pa kompot iz suhih jabolk in hrušk.

LP, Saša

Mir in dobro!

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

25. feb 2016 20:39

Jaz vsekakor ne bi izpustila domače goveje juhe z domačimi rezanci, orehove ali kakšne druge potice, gibanice, pa kakšne zlevanke in pogače kot jih pripravljajo  v Prekmurju. Pa kakšna steklenica domačega bučnega ali olivnega olja bi lahko tudi bila na mizi, tudi štrukljev ne bi izpustila. Pa s kakšnim tenkonarezanim pršutom itak ne moreš zgrešit, skupaj s kakšnim avtohtonim slovenskim sirom -Nanoški, Bovški, Tolminc, Mohant. Mislim da boš še največ težav imela s samo izbiro.

svenska

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

26. feb 2016 8:43

Bučno olje izpusti, nas Šved ga ne mara saj ga tam gori ne poznajo in niso navajeni okusa :) Druagače pa Mamamia ugotavljati katera jed je naša in katera ni bi pripeljalo do zelo ozkega izbora , tako da bolj razmišljam v smeri kaj je v naši kuhinji popularno in česa se največ poje , seveda brez pic, makaronov , etc..............



hedonist

Sporočilo je spremenil(a) hedonist dne 26. 2016 08:45

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. feb 2016 9:04

Hedonist, tvoj Šved ni nujno referenca za Fince, vsaj meni se tako zdi. Misliš, da bi oni razmišljali, ali nam naj servirajo lososa z neko sladko omako, recimo? Prav gotovo na tak okus nismo navajeni. Če bo hrana avtohtona, bo pač bučno olje na solati. Bodo vsaj videli, da obstaja in mogoče jim bo všeč.

Je pa še vedno v veljavi rek: lakota je dober kuhar, sploh, če kuhar/ica dobro kuha, pa smo hrane vajeni ali ne.

rimljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

26. feb 2016 10:14

Res je Rimljanka , imaš prav, nisem hotel posploševati ampak se napisal to iz lastnih izkušenj in s tem pomagati Terezinki pri dilemi .

hedonist

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

26. feb 2016 10:44

Moje izkušnje z Finci so tudi take, da jim solata z bučnim oljem ni bila všeč. Všeč pa so jim bili čufti. Krompir pa oni jedo skoraj vsak dan. Hči dela v vrtcu in pove, da imajo otroci vsak dan krompir. Jota pa jim je bila všeč. Hči pravi, da premočno začinjeno jim tudi ne odgovarja. Lani sem jih imela na obisku in pač to jaz lahko povem. Bili so navdušeni nad burekom.Vem to ni slovenska hrana a bila jim je všeč. Ampak okusi so različni.

dari

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

26. feb 2016 11:05

Dobila boš lačne fante in prepričana sem, da bodo pospravili vse kar boš pripravila, če bo dišalo po domači hrani. 

Lahko jim  za začetek pripraviš narezek pršuta, šunke, sira in hrena. ...Nadaljujete z golažem ali mesom v omaki in skutini štruklji, solato. Ali pa z joto s kranjsko klobaso z domačim kruhom. Za sladico pa kolikor si vešča- potica, gibanica, kremšnite, jabolčni zavitek, jabolčna pita. 

Sicer pa malo povprašaj tudi sina, kaj ima najraje in kaj on predlaga. Če je to goveja juha, gobova juha, pečen piščanec, ....pa se tega loti. Pomembno je le to, da bo jed predvsem tista, ki si jo vajena kuhat, da ne boš eksperimentirala in si nakopala preveč skrbi in dela. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

26. feb 2016 11:07

Če se naj referiram na Okrogle in oglate iz Vittule (odlična knjiga, avtor Mikael Niemi), boš Fince najbolj razveselil, če jim postrežeš: - juho in kuhan kostni mozeg iz kosti severnega jelena - prekajeno meso severnega jelena - svežega, prekajenega in mariniranega lososa - maslo in knäckebröd v velikih količinah - aquavit (zelo koncentriran šnops) - pivo v nezmernih količinah. Ampak ker utegneš imeti težave z nabavo severnega jelena, bi jaz postregla primorski pršut, juho iz zimske buče, file zlatovščice na ajdovi kaši in sirove štruklje. lp, proxima

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. feb 2016 12:11

Ohjoj, vtipkam v strička gugla meso severnega jelena in prvi zadetek je izdelek za pse. In potem dolgo nič. No, naša mrcina bi ga bila zagotovo vesela.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti