Pasterizirana mesna omaka

BlackWidow  

član od: 2.12.2010

sporočila: 13

tema odprta - 21. feb 2016 14:26 | ogledi: 7.672 | odgovori: 7

ekipa zdravo,

 

rabim vaš nasvet.

Pred tedni sem pripravila mesno omako ki mi je ostala in zato sem jo pasterizirala v steklenem kozarčku.

DANES sem kozarček odprla, ki super diši a na vrhu sem opazila belo plast ter seveda ob robu maščobo. Skrbi me da ta bela zgornja tanka plast ni v redu?? Vem da meso naredi zaščito a ker sem v 6 mesecu nosečnosti sem bolj previdna, sicer bi že navalila ker sicer izgleda BP..ima kdo kaj izkušenj z opisanim postopkom? Se je komu pokvarilo?

BlackWidow

Vsesadkosneda  

član od: 11.12.2012

sporočila: 178

21. feb 2016 17:43

Bela plast je lahko hladna maščoba. Če si imela kozarčke v kleti ali v kakšnem drugem hladnem prostoru, se naredi takšna plast. Večkrat to opazim pri konzervah tune iz kleti.

Vsesladkosneda (slastnakuhinja.blogspot.si)

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

21. feb 2016 18:22

Jaz sem že pasterizirala mesne omake za dopust na morju. Vedno sem jih hranila v hladilniku za vsak slučaj. pokvarile se niso nikoli. Težko presodim kako je s tvojo omako, ti pa zaradi nosečnosti odsvetujem uživanje. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. feb 2016 19:09

No pa saj menda ločiš plast maščobe od plesni? Kaj drugega pa že ne more biti. Če je maščoba - jej. Če je plesen, pa vrzi stran.

Sonja

BlackWidow  

član od: 2.12.2010

sporočila: 13

21. feb 2016 19:43

O super ste, hvala za mnenja! Sonja absolutno ni plesen seveda ne :) Prventivno danes nisem jedla omake, moj pa pravi da nima nobenih težav tako da je očitno ok :) postopek priprave sem objavila med recepte če bo še katera potrebovala. Lepo nedelji vam želim !

BlackWidow  

član od: 2.12.2010

sporočila: 13

21. feb 2016 20:14

O super ste, hvala za mnenja! Sonja absolutno ni plesen seveda ne :) Prventivno danes nisem jedla omake, moj pa pravi da nima nobenih težav tako da je očitno ok :) postopek priprave sem objavila med recepte če bo še katera potrebovala. Lepo nedelji vam želim !

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 284

21. feb 2016 20:22

Ali si sigurna da je jedel? Če ve za tvoj Nick, dvomim.

Nikita

BlackWidow  

član od: 2.12.2010

sporočila: 13

22. feb 2016 23:33

Haha Nikita..če sem v 6 mesecu nosečnosi pa ga po parjenju nisem pojedla ..kaj misliš, bi ga moralo zdaj skrbeti ? :D

BlackWidow

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti