Peka z ventilacijo ali brez?

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

16. feb 2016 12:18

Vedno pečem z ventilacijo – vse po vrsti: sladko in slano, v enem, dveh ali treh nivojih. Ne spomnim se, kdaj sem nazadnje uporabila pečico brez ventilacije.

rdkapica

anjabe  

član od: 27.5.2015

sporočila: 33

18. feb 2016 11:12

Jaz tudi uporabljam vedno ventilacijo in vedno se lepo obnese

anjabe

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

21. feb 2016 8:36

Tudi jaz vse pečem z ventilacijo, seveda tudi rulade in biskvite (tisto, da se preveč izsušijo, je po moje vraža), v nivojih pa samo piškote. Imam namreč pečico, široko 90 cm, tako da za pečenje v nivojih pravzaprav nimam potrebe, razen ob množični proizvodnji Miklavževih piškotov.

teta torta

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

21. feb 2016 10:34

Glede na moje (seveda gospodinjske) izkušnje meni ni vraža...žemljice, kifiljčki,kruh preveč trda skorja..da ne govorim o pečenkah, ki jih med peko še dodatno polivam s sokom, da je sočna, nikakor pa ne da bi imela še ventilacijo vključeno...Pri peki kruha in krušnega peciva ene dajo v pečico lonček z vodo, da pari, jaz pa pečico z vodo fajn pošpricam, da se še prej pari.Tudi kadar pečem kruh s semeni, vedno prej malo semena namočim, ker suha semena med peko poskrajo vlago iz testa..toda, tako kot raznorazna kurišča, tudi pečico uporabljamo vsaka na svoj način..moj je taki in zaenkrat se mi to obnese...

Vrtejbenka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. feb 2016 22:12

Je tudi odvisno koliko vlage ti zadrzuje pecica. V moji se vcasih na vratih kar kapljice naredijo in jo namenoma ven puscam za hrustljavo skorjo ali krompircek

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. feb 2016 8:51

niso vse pečice z ventilacijo enake. Treba se je pozanimati pri usposobljenem prodajalcu (žal jih je čedalje manj), kakšna je postavitev grelcev in ventilatorja ter kakšne so možnosti posamezne vrste pečic. Ravno zaradi tega tukaj nekatere razlagate kao nemogoče je peči na več nivojih hkrati, pa obračate pekače...itd, druge pa tako pečejo brez problemov. Moram priznati, da sem do svoje (res uporabne) pečice prišla brez tega znanja, sem pač imela srečo. Šele čez par let sem pri nakupu drugega stroja poslušala prodajalca, ki je nekomu razlagal o pečicah.

Je pa res, da ventilacijo uporabljam le za večnivojsko peko, v drugih primerih pa nisem videla kakšne posebne prednosti.

Lisa

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

22. feb 2016 9:42

Točno tako Lisa..je treba vsako pečico posebej pogruntat...recimo od Bannanne ji res dobro tesni, moji od zadaj se prav lepo vidi kako uhaja para...ima že svojo kilometrino, tako da na spomlad je nova v kuhinji..in je kar malo problema kakšno kupit, potem pa jo stestirat...najbolj se bojim, da bo nakup napačen.

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti