Kombnacija indukcija / navadna "steklokeramika"

jozekuch  

član od: 23.4.2009

sporočila: 13

tema odprta - 13. feb 2016 13:39 | ogledi: 10.527 | odgovori: 25

Spoštovani,

ob upoštevanju:
- poraba energije
- hitrost kuhanja
- nakup nove posode
- ?

se odločamo da bi nabavili kuhalno ploščo
v kobinaciji

1 x indukcija + 3 x navadna steklokeramika
ali
2 x indukcija + 2 x navadna steklokeramika

Prosim za izkušnje oz kakšen nasvet/namig.

Kombinacija zato, ker še ne-bi menjali vse posode.

Ali so IND plošče nedvoumno označene. (Slišal sem za neko nesrečo s posodo.)

jozekuch

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. feb 2016 18:06

Seveda so indukcijske plošče označene. Za kakšno nesrečo si slišal? 

 

Meni bi bila kombinacja indukcija steklokeramika odealna. SK imam rada zato, ker lahko veliko jedi do konca prirpavim tako, da plošo ugasnem in posodo pustim na njej, saj je topla še vsaj 15 minut, če ne celo malo dlje (za rižote recimo, omake, pražen krompir, juhe in podobne jedi). Indukcija pa ima seveda druge prednosti, predvsem hitro segrevanje in takojšnje znižanje temparature.

Glede razmerja se pa odločite glede na razpoložljivo posodo oziroma navade pri kuhanju.

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. feb 2016 19:30

Nikoli ne bi izbrala kombinacije. Mogoce le klasicno indukcijo in poleg ena domina z ogromnim plinskim gorilnikom. V posodi ki ne prime na indukciji, si niti ne zelim kuhati. Mogoce edino le v bakreni. Tanki piskri odpadejo. Stari nasi piskri pa (vkljucno z ekonom lonci) vsi primejo na indukciji

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. feb 2016 19:31

Na indukciji delujejo tudi vsi nasi pekaci, ko zelim reducirati omako za pecenkO. Delujejo celo tisti rostfrei pekaci z dvignjenim dnom.

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

13. feb 2016 22:14

Pri starsih imamo indukcijo, kjer lahko nastavis kdaj naj se ugasne. To se mi zdi zelo uporabno. Je pa kombinirana in po pravici povedano uporabljamo samo indukcijo. Skupaj s to funkcijo samodejnega ugasanja je res idealna. Ko se enkrat navadis na hitrost indukcije, potem rajsi uporabis samo 2 piskra, ki delata na indukcijo, kot da uporabis navadno steklokeramiko. Vsaj pri nas je tako.



the tina

Sporočilo je spremenil(a) the tina dne 13. 2016 22:16

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

14. feb 2016 7:53

Kombinacija pri meni nikakor ne pride v poštev. To bi pomenilo izključno to, da tistih kuhališč, ki bi bila SK, ne bi nikoli uporabljal za drugo kot za odlagalno površino. Za to pa imam že pult.

Indukcijska plošča je moja najljubša električna naprava. Jo imam raje kot TV, računalnik...

sonic

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. feb 2016 13:28

Imam kombinacijo 2 indukcija, 2 steklokeramični in sem zelo zadovoljna. Morebiti je le moj predsodek, ampak se mi zdi, da se puding, mlečni zdrob, mlečni riž, palačinke in podobne jedi lepše skuhajo ali spečejo na steklokeramiki.

lp

cervus

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

14. feb 2016 15:04

Nikoli več ne bi kupila kombinacije 2+2. Indukcija je nenadomestljiva, pa tudi posoda zanjo ni več tako draga.Uporabljaš lahko vso emajlirano posodo, ki smo jo že davno imeli. Najbolj pa me pritegne to, da lahko nastaviš čas in moč kuhanja, ki je v mojih pozabljivih letih odločilna.

daga

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

14. feb 2016 15:57

Jaz imam že 10 let 2x indukcijo in 2x steklokeramično, pa mi je žal, naslednji nakup bodo 4 indukcije. Okoli posode pa je že vse napisano zgoraj. Pa se bila pred tem goreči fan plina......

BABI 2+2

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. feb 2016 16:21

elaphus je napisal/a:
Imam kombinacijo 2 indukcija, 2 steklokeramični in sem zelo zadovoljna. Morebiti je le moj predsodek, ampak se mi zdi, da se puding, mlečni zdrob, mlečni riž, palačinke in podobne jedi lepše skuhajo ali spečejo na steklokeramiki.

lp

cervus

Potem sta ti dve indukciji, ki jih imas, slabi. 

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. feb 2016 16:24

V apartmajih, pri kaksnem kolegu, kjer skusam kuhati na sk, se vedno cudim kako se lahko to sploh se prodaja. pocasno, neodzivno kuhalisce, polita tekocina se zapece na steklo. jaz bi se odlocila ali za indukcijo ali za plin. tako da tudi ce ne bi imela denarja za indukcijo bi pac vzela plin.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti