Stroj za mletje mesa

tema je zaklenjena

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

19. feb 2016 8:50

Ne vem, nas so veterinarji opozorili, da naj psu ne dajemo piščančjih kosti, ker se mu lahko kot iglice zarijejo kam v prebavni trakt. NO, naš kuža je čivavica, imeli pa smo tudi že velike pse - šarplaninko - ki je sama mlela ogromne goveje kosti- piščančjih pa tudi njej nismo dajali.

BABI 2+2

AnjaNja88  

član od: 9.4.2016

sporočila: 1

9. apr 2016 21:11

Psu se nikoli ne daje termično obdelanih kosti. Ampak vedno surove. Predvsem mehkejše (piščančje bedro, puranji/piščančji vrat, hrbet, goveji/svinski rep, prsnica, kosti mladih živali). Tiste iz juhe za pse niso primerne.

Moja psica je šele ta teden začela dobivat kosti te kosti (max 10% obroka na dan). Če sam pripravljaš hrano za psa doma, moraš dodajat kosti ali pa kupit kalcij v tabletah oz. prahu in pravilno dozirat. Meso ima namreč veliko fosforja, kosti pa kalcij. 

 

Kar se pa stroja za mletje mesa tiče. Mi imamo kovinskega, starega verjetno 30 let. Ročno mletje. BP. Kosti pa ne gredo skozi. Nekaj mesa zmeljem tudi za psa, za namene nagrajevanja na treningih...preostalo pa dobi manjše narezane kose, bedro pa celo).

AnjaNja88

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

10. apr 2016 18:07

Mi smo kupili stroj, ki je bil velikost 8 najmanjši le za preizkušnjo. Pa se nam je na koncu le zlomil saj je bil premalo močan. Smo pa dali surove kosti in ne obdelane. Vem pa, da obstajajo močnejši stroji in to električni ne ročni. Ki morajo zelo lepo zmleti tudi kosti. Zanj moraš seveda odšteti okoli 100 Evrov ali še bolje veliko več denarja. Po tistem, se nismo več ukvarjali s strojem. Vem pa, da je tudi tisti najmanjši stroj, ki smo ga imeli. Na začetku res zelo lepo zmlel kosti. Kosti gredo skozi ampak bolj težko. to je res. Zmelje pa na zelo drobno. Če bi imel za psa. Se pes ne bi mogel zadavit oz. poškodovati. Ker je res tako drobno zmleto. Močnejši stroj. V tem primeru. Ga najbolje kupiti kje na ebayu ali kar rabljeno. 

 



pomoc

Sporočilo je spremenil(a) pomoc dne 10. 2016 19:17

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

10. apr 2016 19:17

No, nisem ravno ljubiteljica hišnih ljubljenčkov, sem pa gor zrasla na manjši kmetiji, tako da malo pojma imam. In se  včasih vprašam, kako so mačke in psi preživeli zadnjih par tisoč let brez pasje in mačje hrane.... Verjetno zato, ker so živeli tam, kjer jim je mesto. To je samo moje skromno mnenje.

marjja

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

10. apr 2016 19:40

Včasih so psom ljudje namakali kruh v mleko. Dajali ocvirke..., ki
so jih imeli doma. Potem so jetra, srce, kri zmešali z mlekom, sirom in kruhom.

Naši hišni ljubljenčki pa so se zelo spremenili zadnjih par tisoč let.

pomoc

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. apr 2016 19:45

Ker sem ravno velika ljubiteljica hišnih ljubljenčkov ti povem, da so včasih na kmetijah ipd. imeli pse in mačke zgolj kot koristno žival. P.S: Nikoli živela na kmetiji, sem pa približno 3 leta živela poleg dveh in tudi nekja vem o tem. Zanje se tako rekoč ni nihče brigal.

 Dobra pasja hrana ima vsega ravno dovolj in nič tistega, kar zanje ni primerno tako da žđivijo popolnoma brez drisk, alergij ipd. 

Ne morem si predstavljati, da bi še dolgoročno živela brez psičke (mi jih imamo raje kot "fantke"). Jasno dogovorjeno in v oporoki dolčeno, kdo jo bo dobil, če se nama kaj zgodi. :) 

Vanja

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

10. apr 2016 20:32

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Dobra pasja hrana ima vsega ravno dovolj in nič tistega, kar zanje ni primerno tako da žđivijo popolnoma brez drisk, alergij ipd. 



Vanja

Žal to ni res. Dokler te ne doleti, niti ne veš. 

 

 

 

pomoc

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. apr 2016 20:46

Še enkrat prečitaj: NApisala Dobra hrana. Malo je treba čitat sestavine in tiste, ki so dobre, so precej drage. Na koncu koncev si še vedno v plusu, ker nimaš stroške z veterinarjem. Nas je doletelo, tako da dobro vem. 

Ti, Pomoč, imaš itak toliko težav, da ti ni pomoči. 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti