Redne cene

pultica  

član od: 10.4.2012

sporočila: 57

9. feb 2016 11:19

To napisat je zelo težko...Sama vsak ponedeljek pregledam na netu akcije, potem vsak dan pridejo reklame, v tušu recimo vikend ponudba, pa kupon - 25%, prav tako v Sparu....In glede na to pišem listek za trgovino, sestavljam jedilnik...Tuševi kartici imam 2, sparove 3...Je pa tako, ko je recimo akcija toaletnega papirja in je to ta, ki  ga kupujemo, kupim kar ene 6 zavitkov.....In tako prišparam...Je pa treba biti zelo pazljiv, ker če v letaku piše, da je nek izdelek znižan 3o%,  je še vedno lahko v neki drugi trgovini cenejši...

Če se vam ljubi, imate čas....se splača. Srečno!

pultica

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

9. feb 2016 11:35

nasla sem racun v denarnici, tako da ti za nekaj stvari lahko napisem cene.

radenska 1,5L Mercator 0,53, Hofer 0,59

rdeca paprika 1 kg - Mercator - 2,99, hofer podolgovata - 2,98

mleto puranje meso, pakirano 660 g - 4,49 = 6,80/kg

beli fizol, suhi - 0,5kg - 1,24 Mercator

fizol v konzervi 400g - hofer - 0,39

korenje - hofer- 1kg- 0,89

zemlje male, mercator - 23c, hofer 15c

skutin burek (Pecjak, 220g) mercator 1,39 - hofer (250g) - 1,39

papirnate brisace - 2,79 mercator

 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. feb 2016 19:17

malaga je napisal/a:
Res je, tudi jaz opažam,  da je v Mercatorju čedalje več robe iz Hrvaške kot pa naše. Zame to ni več naš trgovec, pa tudi precej dražji je,

malaga

Prav imaš, res ni več naš trgovec, saj ga je kupil hrvaški Agrokor.

lp

cervus

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8694

9. feb 2016 19:29

Ha-ha-ha... Hočte rečt, da je Špar, Lidl, Hofer, Evrospin... pristna slovenska trgovinica? 

 

Pozdravček!

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. feb 2016 19:44

Navedeni res ne, Tuš pa  . Ampak oni se nikoli niso hvalili, da podpirajo slovensko proizvodnjo, Mercator je pa svojo promocijo gradil ravno na tem. Pa saj ga pravzaprav ne kritiziramo, le ugotavljamo, zakaj nam sedaj ni nič bolj zanimiv, kot tisti, ki jih naštevaš. Prej smo lahko z večjo gotovostjo domnevali, da dobički zaradi visokih cen ostajajo v Sloveniji, sedaj pa vemo, da tudi ti odtekajo v tujino. Zato gremo pač tja, kjer je za nas bolj zanimivo. 

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. feb 2016 19:47

Cila je napisal/a:
Navedeni res ne, Tuš pa 
Cila

Kdor pozna zgodovino Tuša od nastanka naprej, dvomim, da z veseljem pušča denar v teh trgovinah. Da o tem, kaj se z njim zdaj dogaja, ne bi.

 

rimljanka

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

9. feb 2016 19:53

rebecca je napisal/a:
nasla sem racun v denarnici, tako da ti za nekaj stvari lahko napisem cene.

radenska 1,5L Mercator 0,53, Hofer 0,59

rdeca paprika 1 kg - Mercator - 2,99, hofer podolgovata - 2,98

mleto puranje meso, pakirano 660 g - 4,49 = 6,80/kg

beli fizol, suhi - 0,5kg - 1,24 Mercator

fizol v konzervi 400g - hofer - 0,39

korenje - hofer- 1kg- 0,89

zemlje male, mercator - 23c, hofer 15c

skutin burek (Pecjak, 220g) mercator 1,39 - hofer (250g) - 1,39

papirnate brisace - 2,79 mercator

 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Hvala. 

pomoc

Vitavitameae  

član od: 8.2.2016

sporočila: 406

13. feb 2016 11:55

Zdravo,

Jaz v Mercatorju ravno zaradi hrvaških izdelkov ne kupujem več. Kot sem že omenila, grem vedno samo po olje Monini in b. kis Ponti - pa še to na kuponček. Olje Monini je večkrat znižano v Mercatorju (redna cena je tam čez 8 eur/steklenico) kot pa kje drugje in če je še kuponček, pride še ceneje..Včasih še kakšno vino, če nimam domačega na zalogi. In to je to.

V Tušu mi je pa ok, prijazni so, in se mi zdi d za svoj denar kar nekaj dobim. Seveda še enkrat - odvisno kaj potrebujem. Tudi jaz pregledam letake, si napišem seznam, kaj mi je zmanjkalo, kaj je v akciji in bi bilo ok imet na zalogi itd...  Jaz tudi če je akcija, vzamem kakšno stvar več, d imam mir nekaj časa (zlasti čistila), da mi ni treba vsakič leteti v trgovino, k se mi res ne da. Mleko vedno vzamem cel plato (mislm je zdaj/al pa je bilo prejšnjič na mojih 10), pa se je kar poznalo. Zdaj k sem pa na odpovednem roku, bom pa res morala premislit kako bom vsak euro obrnila :( Itak trgovci tekmujejo med seboj..in te poskušajo zadržat s temi karticami, akcijami, kupončki... je pa res d sem večkrat v Tušu kot Sparu.. če kaj rabim iz Spara - tam sta mojadva opredeljena - pač njima naročim..

Hofer in Lidl pa določene izdelke.

 

In to je to :)

 

Lp

 

Vitavitameae

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

13. feb 2016 18:16

Jaz pa vzamem v Merkatorju le določena živila. Sem pa ugotovila, da gre prevsem za določene znamke, ki so cenejše. Če smo pri Merkatorju. Ima cenejše znamke BONUS PLUS, DAISY E.B., GENERIK, GENERIKA E.B., MERCATOR MILA, MY PETS E.B., SNACKY E.B., STANDARD E.B., SUNNY E.B.  in Merkatorjeva znamka. Če smo pri Sparu pa ima cenejšo znamko S-Budget in znamko Spar. Za Lidel, Tuš ne vem. Eurospin pa je bistveno cenejši.  Smo rekli, da bomo kupili malo večji hladilnik, ki ima večji zmrzovalnik. Tako, da v trgovini lahko kupiš več. Da ne hodiš tolikokrat v trgovino. Ker nima smisla. Smo pa včasih hodili v trgovino skoraj vsak teden. Joj....Danes pa vse porabimo do konca in potem gremo v trgovino. Zakaj bi hodil če ni treba? kajne. Ko pa so akcije, da takrat nabaviš več. Odvisno pa kaj? Če se zmrzne potem imaš dolgo časa. Če pa je sadje, ki zgnije. Potem se pa res ne splača. 

 

Čistila, ropčke, praške, mehčalce, mila, vrečke itd. Bi se pa splačalo kupiti več. 

pomoc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti