Kje je najcenejše meso na težo

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

tema odprta - 1. feb 2016 12:18 | ogledi: 8.642 | odgovori: 12

Doma imamo ogromno živali. muck, psa. Pa me zanima kje bi dobila najcenejše meso. Najraje brez kosti.  Meso ne bi kupila za nas ampak za naše živali. Kje vi kupujete? Kaj kupujete? Cena? Kaj naredite z ostrimi kostmi. Jih zmeljete? vržete proč. Hvala za pomoč. 



pomoc

Temo je spremenil(a) pomoc dne 7. feb 2016 15:36

Vsesadkosneda  

član od: 11.12.2012

sporočila: 178

7. feb 2016 12:17

Pozdravljena!

Mucka običajno hranimo z briketi ali kakšnimi manjšimi ostanki mesa, ki ga pripravljamo za nas (obrezki, kite, hrustanci, koža, kdaj tudi kakšen košček mesa, ki ostane ...).

Največkrat, kadar jemo jetrca, se spomnim in jih vzamem kar nekaj več, da jih dobita tudi naša mucka. Jetrca so kjerkoli zelo poceni.

Včasih, ko smo imeli v kraju še čisto pravo mesnico, sem z mesarjem imela dogovor, da je obrezke, ki jih ni prodal, dal na stran in sem jih hodila redno iskati za mačke. Ti obrezk bi sicer šli stran, mucki pa so bili neizmerno zadovoljni. Tako, da ti predlagam, da če maš možnost, se zmeni s kakšnim mesarjem za ostanke.

Kosti pa nismo nikoli dajali mačkom. Edine kosti, ki so dovolj krhke, da jih muc zgrize, so piščančje, ki pa se lomijo v š*****ste oblike, ki so nevarne za žival, da se z njimi poreže ali zadavi. Kako je s psmi, pa ne vem, ker ga nimam.

Upam, da sem ti podala kakšno koristno informacijo.

Vsesladkosneda (slastnakuhinja.blogspot.si)

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

7. feb 2016 17:46

pomoč, ne vem zakaj hraniš živali z odpadno hrano, no tvoja stvar. Jaz imam muce že več kot štirideset let pa jih hranim s kvalitetno hrano, jim privoščim najboljše, ker mi je mar zanje in sploh za zdravje, saj niso nikoli bolane. Moje načelo je takšno, da če ne morem poskrbeti za pravilno hrano živalim jih rajši nimam.

milja44

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

7. feb 2016 17:55

  Milja  Po  naših izkušnjah, so najboljši ,  za , v največji meri samo briketi, ker vsebujejo vse, kar rabi za svoje zdravje in kvalitetno življenje. Tudi cene le teh, so v bistvu kar zelo ugodne.  

mopsika

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. feb 2016 19:22

pomoc je napisal/a:
Doma imamo ogromno živali. muck, psa. Pa me zanima kje bi dobila najcenejše meso. Najraje brez kosti.  Meso ne bi kupila za nas ampak za naše živali. Kje vi kupujete? Kaj kupujete? Cena? Kaj naredite z ostrimi kostmi. Jih zmeljete? vržete proč. Hvala za pomoč. 



pomoc

Temo je spremenil(a) pomoc dne 7. feb 2016 15:36

Jaz pa nečesa ne razumem: če si tako na knap s kešem....zakaj imate ogromno żivali, muck in še psa? Ne samo, da ti rabijo hrano, obvezno jih je cepiti in skrbeti za njihovo zdravje, kar je konec koncev dražje kot briketi. 

Vanja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

7. feb 2016 20:58

In zakaj si nenadoma vse slovnične napake popravila? Sem milijon procentna, da si danes zjutraj imela še: "ogromno živali. muck, pesa."

Se pa popolnoma strinjam z Vanjo: zakaj "ogromno" živali, ki veliko stanejo?

marjja

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

7. feb 2016 21:40

Imamo brikete. Včasih jim meso tudi skuham ali popečem. Poceni ne pomeni vedno slabo. Kupujem v Hoferju ovsene kosmiče. Pa sem še vedno zdrava. 

 

 

 

 

pomoc

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

7. feb 2016 22:26

Kupujem v Hoferju ovsene kosmiče. Pa sem še vedno zdrava.  Pa saj s to trgovino ni nič narobe, nasprotno , zelo kvalitetna hrana, tudi sama kupujem in sem zelo zadovoljna.

mopsika

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

8. feb 2016 17:07

Se mi zdi zelo neumno, da mislite, da bi zaradi cenejše hrane, ki se jo kupuje pri mesarju ali v trgovini. Da bi zaradi cenejše cene zbolel.... Dražje še ne pomeni, da je zdravo kot tudi poceni ne pomeni, da je slabo. Takega mnenja sem sama-

Glede kvalitete, okusa presodi vsak sam zase.  

 

pomoc






Sporočilo je spremenil(a) pomoc dne 08. 2016 17:18

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

8. feb 2016 17:09

Ajoj. Ajoj. Zboliš.

marjja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. feb 2016 17:16

Če tole ni flekica...saj ona je tudi pisala o psuin živalih, za katere je hotela sama kuhati hrano. Je bilo celo do te mere, da smo mislile, če se spravlja v biznis. Saj se ne motim, ali pač?

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti