Hrana s pretečenim rokom in prihrani denar

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

tema odprta - 31. jan 2016 18:47 | ogledi: 7.460 | odgovori: 15

Mene pa zanima če kdo kupuje hrano pred pretečenim rokom.

Kako kupujete, da prihranite.

pomoc

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

31. jan 2016 18:48

Tudi zamrznete hrano. 

pomoc

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

31. jan 2016 19:49

Ja, ampak samo za sproti - za zamrzovanje pa vedno samo sveže.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jan 2016 20:23

Kako prihraniti pri nakupu hrane? Ni nujno da kupuješ le tisto preden rok uporabe poteče. V trgovini, kjer običajno kupujem, kupim meso, ki ga najbolj trošimo, v večjih količinah, ko naletim na akcijo. Se res splača, ni kaj. Pa stalni mesečni popust na kartico, se pri nekaterih rečeh res pozna (siri, pivo, meso ...). 

 

Nizkocenovne trgovine niso nuno cenejše, oni imajo en prefrigan trik - za pakiranje mesa na primer navedejo dokaj nizko ceno, a ko primerjša ceno na kg mesa, se izkaže da so dražji kot v SLO trgovinah, ki ne sodijo v nizkocenovne. Velja tudi za druge artikle, žemlje recimo. V SLO verigi je 10 žemelj 0,99 evra, v nizkocenovniku deset žemelj 1,5 evra. 

 

 

mamamia

bela120  

član od: 28.2.2013

sporočila: 103

31. jan 2016 20:52

Hrano pred pretečenim rokom kupim če me zanima kakšnega okusa je (če mi že okus ni ok vsaj plačam samo pol)Sicer pa kašne začimbe čaje tvegam in uporabim tudi čez rok z svežimi stvarmi mesom ,jajci...se pa ne igram

bela120

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. jan 2016 22:05

mamamia je napisal/a:

 V SLO verigi je 10 žemelj 0,99 evra, v nizkocenovniku deset žemelj 1,5 evra. 
mamamia

Kakšna je pa teža žemelj? In kvaliteta?

Prvi podatek je pri primerjavi nujen, drugi ni na odmet.

rimljanka

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

31. jan 2016 23:11

V trgovini, kjer običajno kupujem, kupim meso, ki ga najbolj trošimo, v večjih količinah, ko naletim na akcijo. Se res splača, ni kaj

mopsika

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

1. feb 2016 8:01

Rimljanka imaš čisto prav. Žemlje, ki jih omenja mamamia po 0,99€ so sicer okusne, mehke... ampak popolnoma "puhle", jaz lahko pojem vseh 10 naenkrat , če bi hotela.

Jaz največ prihranim tako da ne hodim v trgovino vsak dan, ampak 1x mesečno na velik nakup in tedensko ali še redkeje po sadje in zelenjavo, če le tega ni na vrtu.

Mesa sploh ne kupujem v trgovinah, ampak izključno domače, enako jajca, moke, česen, sir...

Prejšnji teden sem npr. kupila žrebičkovo meso po 6,5€ in ravno v eni od reklam zasledila žrebičkove zrezke po 12€ kg...

Za domači česen dam 7€ za kg, v eni izmed trgovin pa stane 13€ (govorim o slovenskem česnu).

Za 1,2 kg domačega sira dam 6€, pa ga najdite v trgovini za to ceno in tako okusnega...

 

Hočem povedati da domača, zdrava, neškropljena hrana ni vedno dražja kot v trgovinah...

testeninca

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

1. feb 2016 8:08

Hrane s pretečenim rokom ne kupujem, ker toliko denarja pa tudi nimam. Tisto tik pred iztekom roka pa le, če jo takoj porabimo. Pri nas velja pravilo, da raje manj hrane pa ta bolj kakovostna in sveža. V bistvu se je izkazalo, da tako porabimo manj. Kupujemo in kuhamo sezonsko hrano, po potrebi zamrznemo. Kruh spečemo doma, več naenkrat, narežemo na ustrezne kose in zamrznemo.

trac

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. feb 2016 8:15

rimljanka je napisal/a:
mamamia je napisal/a:
 V SLO verigi je 10 žemelj 0,99 evra, v nizkocenovniku deset žemelj 1,5 evra. 
mamamia

Kakšna je pa teža žemelj? In kvaliteta?

Prvi podatek je pri primerjavi nujen, drugi ni na odmet.

rimljanka

Te žemlje po 0,99 so po našem okusu, meni so dobre, sicer jih ne bi kupovala. Po teži so enake tistim dražjim (ko imam čas se med sprehajanjem po trgovini ukvarjam s primerjavo cen na kg za posamezen artikel). Tiste, ki sem jih vzela za primerjavo, so trše, bolj gumaste, naslednji dan suhe. Tiste cenejše so pa še drugi dan mehke in jih ni potrebno dati v toaster, da bi bile za pojest.

 

 

mamamia

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

1. feb 2016 8:51

Hrano vedno kupujem pred pretečenim rokom, tik pred pretečenim pa občasno

Pa še to le, če gre za sprotno porabo.

lp

 

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti